Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

12 hours ago, kzielu said:

Tez w sierpniu planuje leciec i wyglada na to ze albo przez AMS albo przez CDG - ja zwykle wybieralem AMS jak mialem wybor ale ktos wie przez ktore lotnisko latwiej w tej chwili (wiec ze jak mcpear pisze moze sie zmienic) ? LOT odpada, az tak zdesperowany nie jestem.

Leciałam przez AMS kilka dni temu, bardzo łatwo i bezstresowo, nie wymagali testu przy tranzycie. Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, margherita_s said:

Leciałam przez AMS kilka dni temu, bardzo łatwo i bezstresowo, nie wymagali testu przy tranzycie. Polecam.

Unia w ogole chyba nie wymaga testu dla zaszczepionych Amerykanow, ale indywidualne kraje w Unii moga. Ja lecialam przez Niemcy, i chcieli tylko dowod szczepienia.

Natomiast USA wymaga testu -- takze od tych zaszczepionych -- zrobionego w przeciagu 72 godzin przed powrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holandia zniosla wymog testu dla przeSiadajacych sie w trakcie jak bylam w Polsce czyli jak lecialam do Polski musialam miec pcr nie starszy niz 72h (teraz Juz to nie obowiazuje) a spowrotem zwykly rapid nie starszy miz 72h. W obie strony mialam przyjemne doswiadczenia, z tym ze no w strone USA juz byl zapchany samolot i wiekszy tlok na lotnisku. Jak lecialam do Polski bylo pusciutko. PolecM klm z calego serduszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, katlia said:

Unia w ogole chyba nie wymaga testu dla zaszczepionych Amerykanow, ale indywidualne kraje w Unii moga. Ja lecialam przez Niemcy, i chcieli tylko dowod szczepienia.

Natomiast USA wymaga testu -- takze od tych zaszczepionych -- zrobionego w przeciagu 72 godzin przed powrotem. 

Holandia nie chciała nic: ani testu, ani dowodu szczepienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalam swoje medical records i dopiero teraz zobaczylam ile kosztowala moja operacja kolana + jednodniowy pobyt w szpitalu. Jakby ktos jeszcze nie wierzyl ile kosztuje tutejsza "sluzba" zdrowia. :D Szczerze myslalam, ze to bylo okolo 30k.

image.png.acc07bf484a07de853d38ec82b0c39b9.png

edit: Sprawdzilam ile podobny zabieg kosztuje prywatnie w Polsce - okolo 15,000 zlotych. Tez sporo, no ale gdzie tam do prawie $70k.

Edytowane przez Roelka v.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Kleofas11 said:

God bless U.S. Army i ubezpieczenie ich współmałżonków.

Serio. :D A i tak wiele osob narzeka na to ubezpieczenie bo jest glownie akceptowane przez wojskowych lekarzy i szpitale/lekarzy w sieci. Znam sporo osob narzekajacych na wojskowa medycyne. Tacy zazwyczaj decyduja sie na opcje ubezpieczenia z co-payments z ktorym moga isc do kazdego specjalisty. Ja jednak wole poczekac niz doplacac. :D To tak jak Amerykanie ktorzy nie chca darmowej sluzby zdrowia bo beda kolejki do lekarzy jak tak kazdy bedzie mogl sobie do nich chodzic. Takie tlumaczenie tez slyszalam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...