Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/6/2021 at 10:27 AM, barnclose said:

Wlasnie worcilismy z naszego road tripu po Utah, Arizonie, Nevadzie i Dolinie Smierci. Bylo super! Dzieci spisaly sie na medal. O dziwo na drogach i w parkach bylo pusto, wiec zrealizowalismy plan w 120%. Jedynie co tribal parks zarzadzane przez Indian wciaz zamkniete ze wzgledu na Covid (ale i tak nie planowalismy jechac do Antelope Canyon). Poza tym w tamtych stanach tak jakby Covid juz nie istnial - nie byla wymagana maseczka chyba nigdzie oprocz lotnisk i samolotow.

Dzieki forumowiczom za cenne porady! Polecam taki trip kazdemu - te piekne widoki i wspomnienia pozostana ze mna do konca zycia. Chetnie sie podziele rowniez doswiadczeniem jak zorganizowac taka budzetowa wycieczke z dwojka malych dzieci :) 

Bym chetnie posluchala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ajlo19 co konkretnie chcesz wiedziec? To byl z grubsza nasz plan:

Dzien Plan Nocleg/Miasto
1 Zostawic auto na parkingu dlugoterminowym, Lot do Vegas, rent a car, Zameldowanie w hotelu Las Vegas
2 Red Rock Canyon, spacer po Strip Las Vegas
3 Death Valley NP Amargosa Valley, NV
4 Valley of Fire SP St George, UT
5 Zion NP Tropic, UT
6 Bryce Canyon NP, Willis Creek Canyon Tropic, UT
7 Kodachrome SP, Scenic Byway 12 Green River, UT
8 Dead Horse SP, Canyonlands NP Moab, UT
9 Arches NP, Monument Valley TP (closed) Monument Valley, UT
10 Horshoe Bend, Glen Canyon Dam, Lone Rock - Lake Powell Page, AZ
11 Grand Canyon NP, Zwiedzic miasto Williams, AZ
12 Hoover Dam, Lake Mead, Shows in Vegas Las Vegas (resort)
13 Pools, Relax, Szkolka kaktusow, odkurzyc auto :) Las Vegas (resort)
14 Oddac auto, Flight back to NYC, odebrac auto, dojazd do domu Dom :)

 

Kupilismy roczna karte do narodowych parkow i narodowych rekreacyjnych obszarow (kupilem online za $90 z wysylka do domu - mozna tez kupic na miejscu o ile maja w jednej z bram wjazdowych do parku narodowego), wiec nie musielismy placic ponownie za wjazd do wiekszosci atrakcji. Dodatkowo platne byly: Valley of Fire, Kodachrome, Dead Horse i Horshoe Bend. Jak wczesniej wspomnialem parki indianskie byly zamkniete, wiec pod Monument Valley podjezdzalismy tylko, zeby zrobic zdjecia. Lot bezposredni z Newark udalo nam sie znalezc za $900 round trip w obie strony za nasza 4 (JetBlue i United). Samochod wynajalem z Fox Rental Car za okolo $900 za 2 tygodnie za SUV. Hotele bookowalem na Priceline i Booking.com - zaleznie gdzie byla lepsza cena - lokalizacja i opinie gosci byly kluczowe. Jedlismy albo na miescie albo gdzies po drodze. Tak gdzies w 70% w dinerach/restauracjach i w 30% ciepla garmazerke albo salatki z marketow lub stacji benzynowych po drodze. Byl to glownie road trip, wiec glownie podjezdzalismy do atrakcji, krotki spacer i robilismy zdjecia, ewentualnie czasem chwile posiedzielismy jak nam sie bardzo spodobalo. Chodzilismy rowniez na hajki nie trudniejsze niz moderate i nie dluzsze niz 1 mila glownie ze wzgledu na moja 15-miesieczna coreczke, ktora musielismy nosic. Oczywiscie to ograniczenie jak i czas nie pozwolil nam zeksplorowac glebiej parkow, no ale to nie byl nasz cel. Chcielismy zobaczyc najwiecej jak sie da po prostu.

Daj znac, ktory aspekt wycieczki Cie dokladnie interesuje - chetnie odpowiem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie wrocilam z Polski, gdzie mi sie bardzo podobalo. Naprawde widzi sie pozytywne zmiany na kazdym kroku...  i nie mowie juz o Warszawie lub Krakowie lub Gdansku (gdzie widzialam wiecej yuppies niz gdziekolwiek w USA, no moze z wyjatkiem Hamptons ;) ) ale nawet o bardziej prowincjonalnych miastach. Wiem ze sa powazne politycznie-spoleczne problemy w Polsce, ale kurcze kraj idzie ciagle do przodu, ja bym powiedziala szybciej niz USA, ktory wydaje sie troche isc do tylu. (Temat rzeka, I admit.) Mlodzi ludzie fajni, jedzenie super, to byla bardzo przyjemna wizyta mimo ze spowodowana smiercia w rodzinie. Jechalam nawet pociagiem Pendolino Intercity i wyslalam zdjecie do amerykanskich przyjaciol pokazujac jak to sie podrozuje w cywilizowanym kraju. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, katlia said:

Jechalam nawet pociagiem Pendolino Intercity i wyslalam zdjecie do amerykanskich przyjaciol pokazujac jak to sie podrozuje w cywilizowanym kraju. :)

 

To niestety jedna z tych rzeczy która w USA mocno kuleje, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani, szybkie pytanko, bo widze ze wielu z was ostatnio lecialo do Polski albo z Polski. Jakimi liniami najlepiej teraz leciec? Jest jakas wieksza roznica? Gdzie transfer? Zawsze w sumie jak lece biore transfer w Amsterdamie ale pamietam, ze Holandia troche swirowala z testami i w ogole chyba wiecej niz kazdy inny kraj ale teraz jak zerknelam na stronie to wydaje mi sie byc poki co okej. Zerknelam jeszcze na transfer w Niemczech, ale wydawalo mi sie bardziej skomplikowane niz Holandia. Jak myslicie? 
 

Patrze na loty KLM z Waszyngtonu do Krakowa przez Amsterdam, albo United do Niemiec (Frankfurt albo Munich) i Lufthansa do Krakowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. To jest "szybko i często zmieniająca się rzeczywistość". To co dzisiaj jest wymagane w Holandii czy w Niemczech nie musi być aktualne w dniu podróży. Ja z tego powodu dla swojej rodziny wybrałem opcję "direct" (LOTem). Nie chcę być zależny od przepisów państwa tranzytowego i państwa docelowego (Polska) a jedynie zależny od przepisów obowiązujących danego dnia w Polsce. W Polsce na dzisiaj honorowanie szczepień jest OK - amerykańskie karteczki CDC zwalniają z kwarantanny i nikt nie robi z tego ceregieli że nie masz certyfikatu unijnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez w sierpniu planuje leciec i wyglada na to ze albo przez AMS albo przez CDG - ja zwykle wybieralem AMS jak mialem wybor ale ktos wie przez ktore lotnisko latwiej w tej chwili (wiec ze jak mcpear pisze moze sie zmienic) ? LOT odpada, az tak zdesperowany nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze lece na mile United/Star Alliance, wiec tym razem to bylo Lufthansa do Frankfurtu i Gdanska; w drodze powrotnej Lotem z Warszawy do Frankfurtu i United do Denver. Bylo zupelnie OK. Samolot do Frankfurty z Denver byl zapchany na 100%.... z Frankfurtu do Denver bylo sporo pustych miejsc. 

Wracajac do USA musisz sobie zrobic test na Covida nawet jezeli mialas obie szczepionki. Robi sie w 72 godzin przed odlotem. W moim wypadku, sprawdzali skrupulatnie przy wylocie z Polski i w tranzycie we Frankfurcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...