Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/23/2021 at 7:04 PM, andyopole said:

W niedziele zalozylem sie z kolega o "dobry" koniak w zwiazku z dzisieszym meczem ze Szwecja. Malo mnie to cieszzy ale to ja wygralem zaklad. :)

No ostatni mecz Polaków był moim zdaniem spoko. Jak się zazwyczaj średnio emocjonuję to muszę przyznać, że druga połowa podniosła mi puls. Szkoda, że jak już się rozkręcili trzeba było wracać do domu. Powtórka z rozrywki.

Rok wygląda, że może być angielski. Ku rozpaczy Szkotów, Walijczyków i wszystkich innych którzy tutaj kibicują wszystkim i jakimkolwiek przeciwnikom Anglii… Nawet Niemców wspierali, i na nic się zdało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, katlia said:

Lol. 

Pozdrowienia z Polski, friends! Jest tu super. Chociaz tez raczej cieplutko ku zgrozie tutejszych. 

Pozdrowienia! I baw się dobrze. Mi stuknęło 2 i pół roku odkąd ostatnio w Polsce byłem, a przecież blisko.

Myśle, że do trzech nie dobije, dostałem pierwszą dawkę Pfizera (swoją drogą zastanawiam się jak minął Billowi pierwszy tydzień kontrolowania moich myśli :) ), następna za 2 miesiące, zatem teraz już chyba będzie z górki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo forumowiczów ostatnio do ojczyzny w odwiedziny pojechało i mam takie pytanie (jako że my tez w sobotę do Polski lecimy) - czy i jakie ubezpieczenie turystyczne wykupiliście? Mieszkając w PL kupowałam zawsze jakieś ubezpiecznie turystyczne jadąc gdziekolwiek za granice ale nie wiem jak to w usa wyglada... sprawdziłam sobie ze medyczne koszty leczenia w nagłych wypadkach pokryje nam ubezpieczyciel ale co z reszta tematów? Jak zgubione bagaże, OC czy smierć ? Ktoś coś?

pytanko tez jak to faktycznie wyglada z lotem do PL - naprawdę starczy karte ze szczepieniem na covid pokazać i tyle? W usa na immigration się okazuje czy kiedy? Coś jeszcze mam wiedzieć? Cykam się bo od 3 lat za oceanem nie byliśmy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, MeganMarkle said:

Widzę, że sporo forumowiczów ostatnio do ojczyzny w odwiedziny pojechało i mam takie pytanie (jako że my tez w sobotę do Polski lecimy) - czy i jakie ubezpieczenie turystyczne wykupiliście? Mieszkając w PL kupowałam zawsze jakieś ubezpiecznie turystyczne jadąc gdziekolwiek za granice ale nie wiem jak to w usa wyglada... sprawdziłam sobie ze medyczne koszty leczenia w nagłych wypadkach pokryje nam ubezpieczyciel ale co z reszta tematów? Jak zgubione bagaże, OC czy smierć ? Ktoś coś?

pytanko tez jak to faktycznie wyglada z lotem do PL - naprawdę starczy karte ze szczepieniem na covid pokazać i tyle? W usa na immigration się okazuje czy kiedy? Coś jeszcze mam wiedzieć? Cykam się bo od 3 lat za oceanem nie byliśmy :) 

Jedno bylo ciekawe: do samolotu mozna wejsc tylko w maskach medycznych. Takie z materialu nie sa dozwolone i nikt  takich w Polsce wlasciwie nie nosi.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, MeganMarkle said:

Cykam się bo od 3 lat za oceanem nie byliśmy :) 

Za oceanem to Wy jesteście cały czas, tutaj jest "przed" oceanem. :D 

 

40 minutes ago, katlia said:

Jedno bylo ciekawe: do samolotu mozna wejsc tylko w maskach medycznych. Takie z materialu nie sa dozwolone i nikt  takich w Polsce wlasciwie nie nosi.

Głównie politycy, nie mają jeszcze jednorazówek z logo partii. ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, MeganMarkle said:

No dobra a co z tym ubezpieczeniem turystycznym? Ktoś coś?

Zawsze wykupuję ubezpieczenie, ale tylko medyczne. Opóznienia, bagaże itp pokrywa mi kredytówka. Sprawdź, co pokrywa karta, którą zapłacisz za bilet. Ubezpieczenie kupowałem m.in. w HTH, Allianz, World Nomads (to przy wyjazdach na narty). Najbardziej popularne to Travel Guard. Jest kilka porównywarek ubezpieczeń np insuremytrip, możesz wstępnie sprawdzić czy coś przyzwoitego znajdą. Jak do tej pory z ubezpieczenia nie musiałem korzystać.
Byłem na początku czerwca w Polsce, co prawda leciałem LOTem (choć generalnie omijam), ale wszystko było zgodne z rozkladem i bezproblemowo. Na lotnisku w Warszawie straż graniczna sprawdzała paszport i szczepienie, tych ze szczepieniem z polskim paszportem kierowała do przejść automatycznych. Ogólnie bezstresowo i prawie jak przedcovidowo.

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...