Jump to content

Chciałem Powiedzieć Że...

andyopole

Recommended Posts

26 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Sama jeszcze w zyciu nie jadlam flaczkow. :p Tesciowa nie jest zla wiec nie bede jej straszyc. 

Widywana raz na trzy lata to każda teściowa jest OK. :D

• Haha 1

4 godziny temu, katlia napisał:

Faktycznie klasyka polskiej kuchni. A z tym kompotem tez swietny pomysl bo nie znany w USA. 

Zgadzam się z kompotem!

Podczas Wielkanocy zwykły kompot robił furorę, został okrzyknięty polskim "ponche" i każdy chciał spróbować ;) Do tego koniecznie kabanosy i sałatka jarzynowa! Teściowa razem z mężem 2kg sałatki w dwa dni zjedli :D

Z pierogami, to tylko jak masz ochotę na klejenie ich w upale, ja bym odpuściła i zamiast tego zaserwowała im kiełbasę (np. śląską) z grilla / piekarnika. Amerykanie lubują się w barbecue, to powinno im pasować. Możesz też zrobić im szaszłyki z wołowiną, kurczakiem, cebulą i papryką, byle nie za dużo warzyw, głównie mięsko ;D 

Ewentualnie, tak jak ktoś napisał wcześniej - rosołek. Polski i wszyscy, którzy do tej pory próbowali, zawsze chwalili. I konia z rzędem temu, kto powie mi, gdzie pietruszkę w USA kupić, ja do tej pory zawsze tylko pasternak potrafiłam znaleźć :D 

Bigos, kapusta kiszona/gotowane - z tym nawet nie eksperymentuję, Amerykanom rzadko to podchodzi. 

• Like 1
  • Thanks 1

54 minuty temu, Iskierka napisał:

I konia z rzędem temu, kto powie mi, gdzie pietruszkę w USA kupić, ja do tej pory zawsze tylko pasternak potrafiłam znaleźć :D 

Jak będziesz w centralnym IL, to daj znać, damy namiary :) 

IMG_20200830_113624936.jpg

• Like 1
  • Upvote 2

Godzinę temu, Iskierka napisał:

kto powie mi, gdzie pietruszkę w USA kupić, ja do tej pory zawsze tylko pasternak potrafiłam znaleźć

U nie tez nie ma, tylko naciowa. Przywiozlem nasiona z Polski ale gleba u mnie gliniasta, bardzo ciezka i nic nie uroslo. Sprobuje na nastepny sezon jeszcze raz, teraz gleba w moim ogrodku wyglada duzo lepiej. Dorzucanie co roku gnoju i kompostu daje wyniki.

10 minut temu, mola napisał:

Jak będziesz w centralnym IL, to daj znać, damy namiary :) 

IMG_20200830_113624936.jpg

Piekna pietrucha, az mi zapachnialo.

@Iskierka, jako ersatz korzenia pietruszki mozna uzyc korzenia selera. Ten akurat jest chyba wszedzie.

Posted (edited)

U nas dzis ochlodzenie. Juz prawie poludnie (11am) i tylko 24 stopnie Celsjusza.

edit: a na weekend odgrazali sie wczoraj na TV ze bedzie 105F.   

Edited by andyopole

3 hours ago, andyopole said:

U nas dzis ochlodzenie. Juz prawie poludnie (11am) i tylko 24 stopnie Celsjusza.

edit: a na weekend odgrazali sie wczoraj na TV ze bedzie 105F.   

To jak w PL :D Ja juz jutro sie pakuje do domku… troche teskno a troche smutno…

1 hour ago, Patipitts said:

To jak w PL :D Ja juz jutro sie pakuje do domku… troche teskno a troche smutno…

To juz miesiąc minął ? Jejku jak ten czas leci. Daj znac jak powrot ! 

8 hours ago, andyopole said:

A jak tam w BP? Pomnik Kaczynskich stoi?

Haha stoi stoi :P chyba.. tak szczerze to nawet nie zwrocilam uwagi :P 

7 hours ago, pelasia said:

To juz miesiąc minął ? Jejku jak ten czas leci. Daj znac jak powrot ! 

nooo Ja tez nie moge uwierzyc! Bardzo mialam napiety grafik, zeby z kazdym sie spotkac itp, a tu juz dzisiaj  robie test na covid i w pt rano wylatuje.