Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Patipitts napisał:

Haha stoi stoi :P chyba.. tak szczerze to nawet nie zwrocilam uwagi :P 

nooo Ja tez nie moge uwierzyc! Bardzo mialam napiety grafik, zeby z kazdym sie spotkac itp, a tu juz dzisiaj  robie test na covid i w pt rano wylatuje. 

Popros pilota zeby lecial bezpiecznie czyli nisko i powoli.  ;)

 

W Oregon brakuje jeszcze 45 tysiecy zaszczepionych do uzyskania 70%.

To granica po przekroczeniu ktorej zostana zniesione wszystkie restrykcje. Choc po tym co sie dzieje z kolejna odmiana Delta zwana to czort wie co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, pelasia said:

A w PL na fajsie same czerwone paski. Chyba obecnie ciezko znalesc dziecko bez czerwonego paska na swiadectwie. Czasy sie zdecydowanie zmienily...

Ciekawe w ilu przypadkach to rodzice wywalczyli te paski. ;) Przeciez wystarczy zrobic awanture w szkole i juz slodki aniolek ma pasek. 

Czerwone paski to teraz znacza tyle samo co participation trophies. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roelka, chyba tak łatwo ich nie dają, za moich czasów to zwykle max 10 dzieciaków z klasy dała radę uzbierać średnią na czerwony pasek (zależnie od szkoły chyba, ale wymagali albo 4,75 albo 4,5). I w sumie bratanek też chyba nie ma/miał, więc nie wszystkim (póki co) je jeszcze dają

U siostry 20 lat temu, jak wprowadzili oceny opisowe w nauczaniu początkowym, to moja mama (nauczyciel matematyki) nie wiedziała, jak te ichniejsze oceny interpretować. Perełki:

- "radzi sobie w wykonywaniem działań rachunkowych" = tzn. Liczy czy ma problemu (?)

- poprawnie "składa literki" = tzn. czyta, czy ledwo duka (?)

- "potrafi pisać teksty, aczkolwiek zdarza jej się mieć niepoprawną ortografię" = trzeba wam wiedzieć, ze moja siostra wtedy  miała po 15-20 błędów na krótkie dyktando (10 zdań max), więc to "zdarza się" było mocno nieadekwatne :D

I takie tam podobne kwiatki. Mama stwierdziła, że takie generalne oceny opisowe można każdemu dziecku podobne wystawić, tak żeby brzmiały w miarę miło, a rodzic dalej nie będzie wiedział czy dziecko uczy się dobrze czy źle :D 

@andyopoleno właśnie seler znajduję bez problemu, ale rosołek wymaga selera, marchewki i pietruszki ;D Ale mam taki sam sprytny plan - przywiozę ziarenka pietruszki i fasolki szparagowej żóltej.

@mola: raz jeden zobaczyłam biały korzeń w polskim sklepie, myślę pietruszka, nareszcie! a to niestety chrzan, co za rozczarowanie! Ale coś tak myślę, że głębsze szukanie po polskich/ruskich sklepach powinny dać wreszcie jakieś bardziej owocne rezultaty!

 

A od siebie pochwalę się - produkcja dżemów truskawkowych wg rodzinnej tradycji otwarta (1. w życiu wyłącznie moja własna). Niestety mąż zjadł mi już połowę zapasów więc muszę dorobić jeszcze 1-2 serie przynajmniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Iskierka said:

@mola: raz jeden zobaczyłam biały korzeń w polskim sklepie, myślę pietruszka, nareszcie! a to niestety chrzan, co za rozczarowanie! Ale coś tak myślę, że głębsze szukanie po polskich/ruskich sklepach powinny dać wreszcie jakieś bardziej owocne rezultaty!

To zdjecie to albo byl Meijer albo Schnucks. W Chicago, gdzie AFAIR sie przeprowadzasz, na pewno sa Meijery. U nas nie ma polskich, ani nawet ruskich sklepow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mola napisał:

U nas co prawda dzisiaj tylko 29C (choć i 36 już bywało!), ale za to wilgotność 70%+... powietrze jak zupa...

Moi sasiedz po dwoch miesiącach wrocili w piatek z NJ i chcieli prog domu calowac za oregonska niską wilgotnosc. Teraz mam 25%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...