Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie spedzilem 2.5h na wypelnianiu z Matka przez Skype'a DS-160 i wnoszeniu oplat MRV, bo sie kobieta uparla, ze chce nowa wize i nie bedzie jezdzic na ESTA. Czuje sie jakbym przynajmniej z jakiegos egzaminu wyszedl. Zapomnialem juz jakie te formularze sa upierdliwe... To co mnie zabilo to fakt, ze kopiuj/wklej jest wylaczone i nie mogla wkleic job duties, musialem jej dyktowac...

Edytowane przez Xarthisius
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos biurokracji… jestem w Polsce od 27 maja i dopiero dzisiaj mi sie udalo zlozyc dla syna wniosek o paszport. Cala historia tego procesu to w ogole jest taka nieslychana ze sie kilka razy zastanawialam czy nie biore udzialu w jakiejs ukrytej kamerze albo remake filmu “Miś”. Samo tlumaczenie przysiegle zajelo 2 dni, umiejscowienie aktu urodzenia ponad tydzien a z nadaniem peselu bylam odsylana od urzedu do urzedu az w koncu sie wkurzylam i powiedzialam ze w takim razie prosze o pisemna odmowe i ja rezygnuje, dziecku i tak ten paszport niepotrzebny, ale chcialam zrobic co trzeba. I sie nagle magicznie udalo. Ale zostalam postraszona ze nadanie peselu potrwa kolejny tydzien i moze sie tak zdarzyc ze bedzie do odbioru po naszym wyjezdzie. Powiedzialam ze niech lezy, najwyzej odbiore nastepnym razem :p aha, zdjecie tez bylo zle bo dziecko “pokazalo prawy polprofil a nie patrzylo na wprost”, na pytanie co na to rozporzadzenie gdzie nie ma nic na ten temat w stosunku do dzieci uslyszalam ze “da sie bo ladniejsze zdjecia przynosza “ :D no ale udalo sie poprawic (P.S. zdjecie robil forograf urzedowy). No i w ogole ta cala sceneria sprzed 30 lat, nawet pogniecione kartki przeszkadzaly :P za to moj paszport do odbioru jutro, po 9 dniach od zlozenia wniosku, chociaz tyle. Na tym mi w zasadzie najbardziej zalezalo. Eh. Bareja wiecznie zywy :D

a tak poza tym wyjazd jest bajeczny, bawie sie swietnie, odpoczywam, jem dobre jedzonko i spotykam z dawno nie widzianymi ludzmi. Jezdzimy na wycieczki, codziennie cos sie dzieje. Strasznie sie ciesze ze sie zdecydowalam, dziadkowie wniebowzieci Takze jesli ktos sie waha czy jechac namawiam ! W Holandii zdjeli juz obowiazek testow dla przesiadajacych sie!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Patipitts said:

a tak poza tym wyjazd jest bajeczny, bawie sie swietnie, odpoczywam, jem dobre jedzonko i spotykam z dawno nie widzianymi ludzmi. Jezdzimy na wycieczki, codziennie cos sie dzieje. Strasznie sie ciesze ze sie zdecydowalam, dziadkowie wniebowzieci Takze jesli ktos sie waha czy jechac namawiam ! W Holandii zdjeli juz obowiazek testow dla przesiadajacych sie!

Wspaniałe wieści! Ja lecę za miesiąc z przesiadka w Amsterdamie, dobrze że nie będę musiała tam robić testu. 

Trzeba natomiast na lotnisku w Polsce prawda, zaraz po wylądowaniu? Nawet jeśli zrobię test w US tuż przed wylotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, margherita_s said:

Wspaniałe wieści! Ja lecę za miesiąc z przesiadka w Amsterdamie, dobrze że nie będę musiała tam robić testu. 

Trzeba natomiast na lotnisku w Polsce prawda, zaraz po wylądowaniu? Nawet jeśli zrobię test w US tuż przed wylotem?

W Polsce chyba honorują amerykańskie szczepienia - zaszczepieni są zwalniani z kwarantanny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Patipitts said:

Jesli nie chcesz sie szczepic to tylko test pcr zrobiony w wwie na lotnisku cie zwolni z kwarantanny

W sumie podróżowałaś ostatnio więc masz bezpośrednie doświadczenie, ale wg informacji na stronie LOTu także test antygenowy zrobiony po przylocie zwalnia z kwarantanny (https://www.lot.com/pl/pl/informacje-dla-pasazerow-podrozujacych-do-polski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, mcpear said:

W sumie podróżowałaś ostatnio więc masz bezpośrednie doświadczenie, ale wg informacji na stronie LOTu także test antygenowy zrobiony po przylocie zwalnia z kwarantanny (https://www.lot.com/pl/pl/informacje-dla-pasazerow-podrozujacych-do-polski)

Też właśnie czytam na gov.pl i jest tam informacja o 48 h od wylądowania, czyli nie musi być to na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...