Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, Roelka v.2 said:

Samolot byl pelny? :) Ja juz za tydzien lece do PL i zastanawiam sie czy bedzie szansa na dodatkowe siedzonko. :D Do tej pory raz nam sie udalo leciec do USA gdzie prawie polowa siedzien byla pusta.

Swoja droga ciesze sie, ze kupilam bilety na pazdziernik zanim ogloszono zniesienie bana. Zakladam ze ceny biletow od listopada pojda w gore. No i wiecej chetnych do latania.

Wiec ogolnie rzecz biora to nie byl - lot CVG-DTW na CRJ9 byl dosc pelny ale to lokalne polaczenie, lot DTW-AMS - bodajze >100 miejsc wolnych w Economy (lecialem w Premium Select -dosc pelna ale to dlatego ze jest gdzies pomiedzy biznesem a premium economy a nie jest jakos kosmicznie droga - miejsce kolo mnie bylo puste). AMS-WAW mial troche wolnych miejsc...

Spowrotem chyba tez bedzie dosc pusto bo juz mi wczoraj upgrade przyslali do first class (czyli biznes) na JFK-CVG a lece we wtorek - z tym ze marny z tego pozytek na tym polaczeniu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie covid testu - namiot pod Pałacem jest otwarty poniedzialek-piatek, więc umówiłem się telefonicznie w Luxmedzie w Marriott.

Wbiłem się tam dzisiaj i porażka - NFZ - kolejka do rejestracji, co chwila ktoś wychodzi z gabinetu i podchodzi bez kolejki, starsze panie protestują, w kompie mnie nie mieli (ale koleżanki panu test zrobią) ale magicznie mieli mój PESEL. NFZ normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, kzielu said:

Odnośnie covid testu - namiot pod Pałacem jest otwarty poniedzialek-piatek, więc umówiłem się telefonicznie w Luxmedzie w Marriott.

Wbiłem się tam dzisiaj i porażka - NFZ - kolejka do rejestracji, co chwila ktoś wychodzi z gabinetu i podchodzi bez kolejki, starsze panie protestują, w kompie mnie nie mieli (ale koleżanki panu test zrobią) ale magicznie mieli mój PESEL. NFZ normalnie.

Nie strasz. Ja jestem umowiona na test w prywatnej placowce (Luxmed tez jest prywatne?) w moim miescie na dzien przed wylotem. Mam nadzieje ze obejdzie sie bez takich cyrkow. 

A starsze panie wprowadzajace zamet w przychodniach to juz chyba staly element polskiej sluzby zdrowia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowań do zimy (mówią najstarsi górale z Colorado że będzie ostra) ciag dalszy.

1 step. Wczoraj zerwalem i wypatroszylem paprykę z ogródka,  dokupiłem troszkę żółtej dla urozmaicenia koloru ponieważ moja była tylko zielona, czerwona i pomarańczowa.

2 step. Na zdjeciu: już zblanszowana, słoiki sterylizuja się w piekarniku. Gdy wszystko wystygnie zapakuje, zaleje i zapasteryzuję. Zima niestraszna. Najgorsze że w żadnym sklepie u mnie na wsi nie ma Ziela Angielskiego więc chyba dopiero jutro będzie finał. 

 

 

20210926_112435.jpg

Edytowane przez andyopole
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update odnosnie testow pod Palacem - sa dwa punkty - jeden jest w okolicy wejscia do metra - antygenowy test kosztuje 80zl, klimat NFZowy, kolejka i idzie slabo. Drugi jest w okolicy wjazdu na parking przy Palacu (mniej wiecej w polowie drogi miedzy Swietokrzyska i Alejami), zero kolejki, koszt antygenowego 150 zl (Alab - to drugie miejsce nie wiem jak sie nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kzielu said:

Update odnosnie testow pod Palacem - sa dwa punkty - jeden jest w okolicy wejscia do metra - antygenowy test kosztuje 80zl, klimat NFZowy, kolejka i idzie slabo. Drugi jest w okolicy wjazdu na parking przy Palacu (mniej wiecej w polowie drogi miedzy Swietokrzyska i Alejami), zero kolejki, koszt antygenowego 150 zl (Alab - to drugie miejsce nie wiem jak sie nazywa).

NIe chcę się spierać z Twoim najświeższym doświadczeniem (moje jest z końca sierpnia), ale tam jest chyba więcej tych namiotów, bo mój partner test robił w namiocie praktycznie na przeciwko kina. Kolejki nie było, zapłacił chyba 100,-. ale rzeczywiście jak podeszliśmy bliżej metra to było jeszcze jedno miejsce - z ceną 80,-. Z tym, że i tam kolejki nie było. Byliśmy w sobotę jakoś w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...