Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 9/25/2021 at 1:30 PM, Roelka v.2 said:

Samolot byl pelny? :) Ja juz za tydzien lece do PL i zastanawiam sie czy bedzie szansa na dodatkowe siedzonko. :D Do tej pory raz nam sie udalo leciec do USA gdzie prawie polowa siedzien byla pusta.

Swoja droga ciesze sie, ze kupilam bilety na pazdziernik zanim ogloszono zniesienie bana. Zakladam ze ceny biletow od listopada pojda w gore. No i wiecej chetnych do latania.

Roelka, daj znac! Ja za 2 tygodnie! Zazwyczaj Dulles-Amsterdam jest dosc busy, mam nadzieje ze bedzie pusto i sobie pospie wygodnie… 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje z JFK (6h40m layover niestety) -  check-in w Warszawie to kompletny clusterfuck (sorry za wyrazenie) - rano wylatuje AF do CDG i KL do AMS, check in jest jeden dla obydwu lotow a poniewaz wszystkim sprawdzaja testy / szczepienia, wiec nawet Ci co odprawili sie on line i nie nadaja bagazu, stoja w kolejce.  Sky Priority zajelo 50 min.

Goscia odprawiajacego sie przede mna odeslali na drzewo z powodu zlego testu - nie wiem gdzie konkretnie lecial, ale chyba nie do US.

Lot do AMS mial moze 15% wolnych miejsc. Lot AMS-JFK - na oko to z 50% ekonomicznej puste (tylko warto zwrocic uwage ze to wtorek - zwykle jest najmniej pasazerow we wtorki). W AMS tylko chca attestation form i zadnych testow nie sprawdzaja (byc moze sprawdzali tym ktorzy zaczynali z AMS). Na JFK w ogole nic nikogo nie interesuje - kolejki do Global Entry nie bylo wcale, przejscie immigration i customs zajelo mi jakies 4 minuty.

Za to idac do immigration widzialem CBP odprowadzajace ludzi w kajdankach na samolot spowrotem do kraju, w sumie na kilkaset lotow to pierwszy raz taki widok. 

Ogolnie to super znowy zobaczyc lotniska w miare pelne (rowniez dlatego ze generalnie bez nich to bezrobotny zostane ;-) ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, kzielu said:

Nadaje z JFK (6h40m layover niestety) -  check-in w Warszawie to kompletny clusterfuck (sorry za wyrazenie) - rano wylatuje AF do CDG i KL do AMS, check in jest jeden dla obydwu lotow a poniewaz wszystkim sprawdzaja testy / szczepienia, wiec nawet Ci co odprawili sie on line i nie nadaja bagazu, stoja w kolejce.  Sky Priority zajelo 50 min.

Goscia odprawiajacego sie przede mna odeslali na drzewo z powodu zlego testu - nie wiem gdzie konkretnie lecial, ale chyba nie do US.

 

Do USA dalej wystarcza test Antygenowy tak? :)

Dzieki za ostrzezenie co do wylotu z Warszawy. Na wszelki wypadek pojawie sie na lotnisku tak z 5 godzin wczesniej przed odlotem. Masakra...

Tez bede wylatywac z Warszawy we wtorek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - antygenowy wystarczy - wiec nie wiem gdzie ten gosc lecial ale mu Pani z check-inu tlumaczyla cos o PCR... Chyba na Okeciu jest laboratorium ale bylo jakas 1h10min (KL) i 1h25min(AF) do odlotu...

5h to bym sie nie pojawial - ale wbilem sie 1h45m spodziewajac sie ze SkyPriority pojdzie szybciej no i nie poszlo (lot o 6am, pobudka o 3:30am). W najgorszym wypadku masz dwa loty w miare na raz (AF i KL) korzystajace z tego samego check-inu wiec wiele gorzej nie bedzie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, kzielu said:

Tak - antygenowy wystarczy - wiec nie wiem gdzie ten gosc lecial ale mu Pani z check-inu tlumaczyla cos o PCR... Chyba na Okeciu jest laboratorium ale bylo jakas 1h10min (KL) i 1h25min(AF) do odlotu...

5h to bym sie nie pojawial - ale wbilem sie 1h45m spodziewajac sie ze SkyPriority pojdzie szybciej no i nie poszlo (lot o 6am, pobudka o 3:30am). W najgorszym wypadku masz dwa loty w miare na raz (AF i KL) korzystajace z tego samego check-inu wiec wiele gorzej nie bedzie.

O, dobrze wiedzieć - tez będę leciała o 6 przez Paryż. To tak na Twoje oko 2h wcześniej być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zuza007 said:

O, dobrze wiedzieć - tez będę leciała o 6 przez Paryż. To tak na Twoje oko 2h wcześniej być?

2h albo ciut wcześniej - nie wiem o której otwierają check in - ale jakoś bardziej wcześniej to pewnie nie będzie otwarty - od kiedy pamiętam to są stanowiska 210-214. CDG jest 6:15 zdaje się, jakbym miał zgadywać to otwierają o 4am.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechalem z dzieckiem do sklepu. Na skrzyzowaniu nie daleko domu, droge przeciela nam kawalkada samochodow na sygnale: 2 karetki i multum policji. Dzis sie dowiedzialem co sie stalo. Otoz grupa zamaskowanych osobnikow wykonala "wyrok" na 17-latku, ktory siedzial na murku (zaraz obok szkoly podstawowej). Ze 2-3 tygodnie wczesniej zablakana kula uderzyla w autobus szkolny wiozacy dzieci (nikomu na szczescie nic sie nie stalo). Okazuje sie, ze 120k miasto akadamickie posrodku niczego jest w trakcie regularnej wojny gangow...

Czas chyba szukac nowej pracy na jeszcze wiekszym zadupiu, zanim dzieci pojda do szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...