Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Sebol83 said:

No ładne cacko :)

Teraz to ja idę obetrzeć ślinę z klawiatury, bo od tego pięknego mięska..... smacznego :) 

Ciekawe, czy statystyczny Amerykanin dużo pichci w domu, czy raczej wszystko kupuje gotowe..... 

 

 

Z opowieści pewnej pani sprzątającej domy na LI (ale nie Hamptons - tylko taka zwyczajna klasa średnia ;)). Większość pań niepracująca zawodowo, tylko zajmująca się dziećmi (tzn zawożąca i odbierająca ze szkoły - więc zasadniczo sporo wolnego czasu w ciągu dnia). Pani sprzątając w kuchni wycierała głównie kurze i myła mikrofalówkę - reszta sprzętów (kuchenka, piekarnik) nietknięta ;).

Ale pewnie jak pisze Katlia - w czasach pandemii mogło się to zmienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebol83 napisał:

Ciekawe, czy statystyczny Amerykanin dużo pichci w domu, czy raczej wszystko kupuje gotowe..... 

W tym kontekście... podczas rozmowy z ojcem kolegi syna, dostałam opowieść, że jak babcie zajmują się wnusiem, to często pieką brownie. I tu nastąpiła analiza porównawcza brownie babci1 z brownie babci2. Wiecie, stopień czekoladowości, słodkości, wilgotności. Zostawił mnie z poczuciem, że to tajemna receptura przekazywana na łożu śmierci.

Mój syn z owym kumplem lubią się bawić gazetkami promocyjnymi ze sklepu - zaklepują sobie towary itp. I raptem kumpel się drze: Mix do brownie w promocji!!! muszę powiedzieć babci bo ona ten kupuje!!! 

Fakt, że miksy do brownie to zazwyczaj mąka wymieszana z kakao, cukrem i proszkiem do pieczenia, ale i tak uśmiałam się do łez :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, mola said:

Fakt, że miksy do brownie to zazwyczaj mąka wymieszana z kakao, cukrem i proszkiem do pieczenia, ale i tak uśmiałam się do łez :) 

Tak... byly czasy (teraz juz mniej) kiedy Amerykanie chwalili sie ze pieka "from scratch". Ja myslalam sobie co to jest ten scratch? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Zuza007 said:

Z opowieści pewnej pani sprzątającej domy na LI (ale nie Hamptons - tylko taka zwyczajna klasa średnia ;)). Większość pań niepracująca zawodowo, tylko zajmująca się dziećmi (tzn zawożąca i odbierająca ze szkoły - więc zasadniczo sporo wolnego czasu w ciągu dnia). Pani sprzątając w kuchni wycierała głównie kurze i myła mikrofalówkę - reszta sprzętów (kuchenka, piekarnik) nietknięta ;).

Tu musze jednak troche bronic Amerykanow, bo jedank wielu z nich nie tylko piecze, ale gotuje swietnie. W kazdej gazecie sa czesci o gotowaniu, jest tyle pism i ksiazek. Zapraszanie na dinner czesto robi sie z tego powodu troche konkurencyjne, bo kazdy chce zaimponowac znajomym. To jest bardzo popularne hobby. I wzrost sklepow z super (czesto europejskim) sprzetem do kuchni typu Sur La Table to potwierdza, tak samo jak mozliwosc kupienia "egzotycznych" przypraw i skladnikow nie tylko w specjalnych sklepach, ale tez supermarketach. Bo jest na to rynek, i ten rynek tylko rosnie. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to znowu bylo odwrotnie - tak jak wszyscy moi znajomi nagle zaczeli gotowac i piec w 2020 tak mi sie zupelnie odechcialo. Nie wiem jakos nie chce mi sie gotowac albo myslec potem o sprzataniu. Ja bylam ta osoba ktora wspomagala lokalnych przedsiebiorcow i nonstop cos zamawialam haha. Nieraz upieke banana bread jak mi duzo bananow zostanie, a tak poza tym to szczytem moich umiejetnosci to chyba sa omlety ostatnio... Przeprowadzam sie w tym tygodniu i bede miala wieksza kuchnie, moze akurat mi sie zachce. No zobaczymy :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...