Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, ilon said:

Nie @andyopole, lece sama. Moze nastepnym razem :)

Update: Jak siedzialam przy bramce to co 10minut odwiezalam sobie mape siedzen w samolocie na apce i 10minut przed boardingiem zmienilam swoje miejsce na aplikacji tak, zeby byc sama w rzedzie. Poszalalam bo wzielam potrojne siedzonko i nikogo przede mna ani nikogo za mna nie ma. Rzedy od 16 do 28 sa puste, mam nadzieje ze nie przeciaze samolotu na tyle :D 

Hhahaha oj Ilonka :D jak lecialam do Polski w wakacje to bardzo fajna mi sie trafila ekipa w samolocie do AMS, sami mi powiedzieli ze moge sobie wybrac gdzie chce siedziec bo wzielam siedzenia na samym tyle a oni sobie chcieli tam zrobic dla stewardow kanciape, jako ze lot byl oblozony tak ok 80 osob a ja bylam z malym to dopoki nie spal siedzielismy na podwojnym zeby byl przy oknie i mi nie zwial a jak zasnal to sie przesiedlismy na wyspe. Ale myslisz ze pospalam? :D a takiego, co oko zmruzylam to sie zsuwal z siedzenia na podloge a przy zgaszonym swietle sie balam ze go ktos nastapi w drodze do toalety :D wiec jak legitna matka Polka pilnowalam cala noc zamiast kredensu to dziecka zeby nie spadlo :D przynajmniej on sie wyspal! Dobrze ze mielismy ten dlugi transfer w ams i hotel wykupiony na lotnisku to przynajmniej sobie odespalam troszke. Udanego pobytu i smaecznego placka! Wiem ze mama na pewno po wegiersku przygotowala na powitanie jak zawsze ! Ale bym zjadla, chyba sama zrobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha @Patipitts - placek jutro, bo dzisiaj slaski niedzielny obiad :)

Po wystartowaniu kazdy kto siedzial obok kogos przesiadl sie do rzedow 16-28 wiec chyba kazdy siedzial/spal sam. Ja siedzialam w przedostatnim rzedzie w srodku i spalam sobie na 3 siedzonkach. Nikogo przede mna ani za mna nie bylo. Sam transfer mega super - lotnisko w Amsterdamie jak zawsze, pomimo corony, dziala swietnie. I zaskakujaco - wszystko wydaje sie otwarte. W IAD nawet drinka nie bylo gdzie wypic po takim stresujacym poranku! 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście skutek uboczny COVID-19. Jest to drastyczny skok cen za wynajem aut w agencjach wynajmu. Znajomi wybierają się do nas na lato za rok. Ceny generalnie z kosmosu. Obecnie ceny na lipiec to około 700-800 dolcy za najmniejsze możliwe auto (nie uwzględniam FOX bo znani są z miliona różnych ukrytych kosztów i nieprzywidywalnej ceny) za tydzień. Poszukałem trochę i okazuje się że gracze na tym rynku drastycznie wyprzedali się z floty (w sumie nie można się dziwić) ograniczając znacząco podaż. Ponieważ więc "koszty stałe" dzielą się obecnie na mniej aut to trzeba je po prostu drożej wynajmować. Wyjazdy na objazdówkę po zachodnich USA staly się ekstremanie drogą zabawą - 3 tygodnie wynajmu (z ubezpieczeniem) to koszt 2700 w midsize, 3100 w full size, 3150 w najmniejszym SUV.
Ciekawe jest, że zniżki "korporacyjne" nadal są utrzymane. Sprawdziłem ile kosztowałoby mnie wynajem tego samego auta w tej samej agencji po stawkach korporacyjnych i byłoby to 580 dolcy za trzy tygodnie.
Zastanawia mnie czy ceny mają szanse spaść im bliżej lata przyszłego roku albo czy mają się szansę pojawiać oferty typu "Manager Special" gdzie w niskiej cenie generalnie dostaje się auto z 4ema kołami, kierownicą i 4ema pasami bezpieczeństwa. Na styczeń, luty znalazłem takie oferty bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynik  totalnej paniki na poczatku 2020 (wiec wszyscy planowali na dramatyczna recesje - wypozyczalnie tez - ale rowniez producenci samochodow - stad ten chip shortage, praktyczny brak nowych samochodow na rynku i kosmiczne ceny uzywanych) - podobnych efektow jest wiecej.  A ze nowych samochodow nie ma, wiec wypozyczalnie nawet jakby chcialy to nie maja czego kupic (a jak kupia to po wyzszych cenach).  Moim zdaniem to ta sytuacja (ogolna lipa rynku motoryzacyjnego) to jeszcze troche potrwa i sytuacja bedzie sie poprawiala dosc powoli - na razie nie widac swiatelka na koncu tunelu. 

(moze w tym wszystkim siedza jakies dodatkowe czynniki o ktorych nie wiem).  Na Hawajach ludzie wynajmowali trucki i vany z Home Depot i U-Haul zeby jezdzic po wyspie... 

Objazdowe podroze to raczej bym osobiscie planowal swoim samochodem....

 

Przy okazji - czasy kupowania samochodow ponizej MSRP minely byc moze na zawsze a co najmniej na kilka najblizszych lat... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kzielu said:

Przy okazji - czasy kupowania samochodow ponizej MSRP minely byc moze na zawsze a co najmniej na kilka najblizszych lat... 

To była kolejna niedawna niespodzianka - lokalny dealer (markę pominę), którego odwiedziłem bardziej z ciekawości niż z potrzeby ostatnio ma wszystkie auta na składzie wystawione w cenie MSRP +5/10/15k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear - a jak ceny na turo albo zipcar? 
Ja bym zerknela i porownala - moze akurat znajdziecie cos w lepszej cenie.

Ja chyba nie wspomnialam na forum, ale w tamtym miesiacu sprzedalam swojego gruchota. Poszedl dzien po jak wystawilam na craigsliscie za max cene tego co bluebook sugerowal za auto w jakim bylo stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...