Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Co to za ceny :O Za nie wiele wiecej kupilam bilety do PL...  Drożyzna.

To samo pomyślałam!

I Spirit jaki drogi, zwykle ceny były w granicach 100$! Osobiście Spiritem poleciałabym tylko, gdyby różnica w cenie biletu między nimi a normalnymi liniami była min. 100-150$, za stara i za wygodna robię się na latanie tanimi liniami o pieruńskich godzinach i jeszcze bardziej pieruńskim standardzie wygody (a Spirit i Frontier głównie takie ma :D )  

@ilonnie zapomnij o Deep Dish Pizza! I warto odwiedzić lodowisko pod fasolką, jak znajdziecie chwilkę. Dodatkowo w Chicago zwykle w grudniu mają Christmas Market w niemieckim stylu, polecam, super grzańce, prawie tak samo dobre jak te w Niemczech ;)  Jak jest organizowany w tym roku to warto o niego zahaczyć, ja zawsze wpadałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, a tak poza tematem dekoracji świątecznych itd.

Organizuję z mężem Thanskgiving - pierwszy raz spędzamy razem i to sami, więc wreszcie jest okazja żeby się wykazać jako gospodyni :)

Powiedzcie, co tradycyjnie przygotowuje się do jedzenia? Takie amerykańskie "must-have"

Aktualnie mam na liście

- Pecan Pie (najważniejsza pozycja wg. mojego męża, reszty mogłoby nie być:D)

- Mashed Potatoes + Gravy

- Pieczony Indyk. U nas jako substytut będzie kurczak --> z indyka mogę kupić nóżkę, bagatela 2,5kg najmniejsze jakie widziałam, na naszą dwójkę trochę dużo by było, szczególnie że mąż to team kurczak, indyk mógłby nie istnieć :D

- Żurawinka (u nas akurat smażona z cebulką, do mięsa jak znalazł)

 

Czy cos jeszcze należy do takich tradycyjnych dań?

Fasolka, jakieś inne warzywa może? Wiem, że jest też stuffing z chleba, ale to jakoś nigdy mi nie podchodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patipitts napisał:

Nie w temacie ale my tez 17 mamy impreze, tesciowa urzadza urodziny na chyba ze 100 osob :D w sumie to sie zaczyna w pt a konczy w niedziele, prawie jak polskie wesele :D ciekawa jestem jak to bedzie wygladalo.

Dziewczyny będą siedzieć przy stole i jeść / popijać wino, faceci będą stać w kuchni, pić piwo i gadać o sporcie (prawdopodobnie NFL!), a dzieciaki samopas latać na dworze :D Tak to przynajmniej wyglądało na komunię w rodzince, w której spędzałam rok podczas wymiany ;)  (Na Boże Narodzenie było chyba podobnie)

Edytowane przez Iskierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie green bean casserolle z takich rzeczy co wymienilas. “U nas” na poludniu je sie soul food i na thanksgiving jest mac and cheese, collard greens, corn bread, pieczona szynka, indyk, zurawina, pieczone yums z cynamonem, stuffing. To takie podstawowe, no i ryz czesto tez spotykam.

z ciast to pecan pie (moj maz tez uwielbia), sweet potato pie, pumpkin pie, red velvet, pound cake (my lubimy cytrynowy) i tyle chyba ;)

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Iskierka said:

Dziewczyny będą siedzieć przy stole i jeść / popijać wino, faceci będą stać w kuchni, pić piwo i gadać o sporcie (prawdopodobnie NFL!), a dzieciaki samopas latać na dworze :D Tak to przynajmniej wyglądało na komunię w rodzince, w której spędzałam rok podczas wymiany ;)  (Na Boże Narodzenie było chyba podobnie)

Bedzie w hotelu a nie w domu wiec wszyscy beda razem raczej na sali ;) dzieciaki co najwyzej beda wszedzie wlazic. Bardziej mnie ciekawi jak to bedzie poznac tak wielka rodzine, bo do tej pory nie poznalam ich zbyt wielu i juz troche sie stresuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...