Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Iskierka said:

 

@ilonnie zapomnij o Deep Dish Pizza! I warto odwiedzić lodowisko pod fasolką, jak znajdziecie chwilkę. Dodatkowo w Chicago zwykle w grudniu mają Christmas Market w niemieckim stylu, polecam, super grzańce, prawie tak samo dobre jak te w Niemczech ;)  Jak jest organizowany w tym roku to warto o niego zahaczyć, ja zawsze wpadałam.

Nie moge sie za bardzo najesc bo sie nie zmieszcze w sukienke na impreze hehe. Ale wlasnie tez mialam pytac czy cos sie ciekawego swiatecznego dzieje - i jak tak to gdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ilon napisał:

Nie moge sie za bardzo najesc bo sie nie zmieszcze w sukienke na impreze hehe. Ale wlasnie tez mialam pytac czy cos sie ciekawego swiatecznego dzieje - i jak tak to gdzie. :)

Wczoraj byłem w Walmart. Tam chodzę tylko do apteki ale jak już byłem to wlazlem w regały po jajka i inne drobiazgi, które akurat były potrzebne, np Tea Light.

Na jednym regale były jakieś gwiazdki i Mikołaje ale dekoracji sklepowych nic, zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, ilon said:

Nie moge sie za bardzo najesc bo sie nie zmieszcze w sukienke na impreze hehe. Ale wlasnie tez mialam pytac czy cos sie ciekawego swiatecznego dzieje - i jak tak to gdzie. :)

Oczywiscie mozesz odwiedzic https://www.christkindlmarket.com/  and to get into the Christmas state of mind ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Iskierka said:

Kochani, a tak poza tematem dekoracji świątecznych itd.

Organizuję z mężem Thanskgiving - pierwszy raz spędzamy razem i to sami, więc wreszcie jest okazja żeby się wykazać jako gospodyni :)

Powiedzcie, co tradycyjnie przygotowuje się do jedzenia? Takie amerykańskie "must-have"

Aktualnie mam na liście

- Pecan Pie (najważniejsza pozycja wg. mojego męża, reszty mogłoby nie być:D)

- Mashed Potatoes + Gravy

- Pieczony Indyk. U nas jako substytut będzie kurczak --> z indyka mogę kupić nóżkę, bagatela 2,5kg najmniejsze jakie widziałam, na naszą dwójkę trochę dużo by było, szczególnie że mąż to team kurczak, indyk mógłby nie istnieć :D

- Żurawinka (u nas akurat smażona z cebulką, do mięsa jak znalazł)

 

Czy cos jeszcze należy do takich tradycyjnych dań?

Fasolka, jakieś inne warzywa może? Wiem, że jest też stuffing z chleba, ale to jakoś nigdy mi nie podchodziło...

Mozesz zrobic cauliflower casserole, cieszy sie popularnoscia na Thanksgiving i szybko znika ze stolu ;) https://www.wellplated.com/cauliflower-casserole/

Edytowane przez Malgoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, andyopole napisał:

Wczoraj byłem w Walmart. Tam chodzę tylko do apteki ale jak już byłem to wlazlem w regały po jajka i inne drobiazgi, które akurat były potrzebne, np Tea Light.

Na jednym regale były jakieś gwiazdki i Mikołaje ale dekoracji sklepowych nic, zero.

Za to dzis gdy jechalem do pracy u sasiada mieszkajacego "na winklu" ujrzalem feerie swiatelek. Namotal tych lampek (setki)  na kazdym krzaczku.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/17/2021 at 7:02 PM, Patipitts said:

Ja lubie green bean casserolle z takich rzeczy co wymienilas. “U nas” na poludniu je sie soul food i na thanksgiving jest mac and cheese, collard greens, corn bread, pieczona szynka, indyk, zurawina, pieczone yums z cynamonem, stuffing. To takie podstawowe, no i ryz czesto tez spotykam.

z ciast to pecan pie (moj maz tez uwielbia), sweet potato pie, pumpkin pie, red velvet, pound cake (my lubimy cytrynowy) i tyle chyba ;)

U mnie tak samo - green bean casserolle jest super!! My mamy jutro friendsgiving u nas i wlasnie robie caserolle, wiec juz sie nie moge doczekac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...