Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

15 minutes ago, ilon said:

Ja chyba nie wspomnialam na forum, ale w tamtym miesiacu sprzedalam swojego gruchota. Poszedl dzien po jak wystawilam na craigsliscie za max cene tego co bluebook sugerowal za auto w jakim bylo stanie. 

Dealer kupil ? Nie maja nowych wiec zeby miec cokolwiek na placach (i sprzedawac cokolwiek), kupuja uzywane samochody co winduje ceny.

Teraz jest nalepszy czas zeby sprzedac posiadany samochod i niestety najgorszy zeby kupic nowy.

Kupilas cos w zamian czy zrezygnowalas z jezdzenia na razie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kzielu sprzedalam prywatnej osobie. Wzielam tez quota z carmaxa w razie czego, jakby mi nie poszedl na craigsliscie, ale na szczescie poszedl szybko bo oferowali znacznie mniej niz za ile sprzedalam.

Zrezygnowalam z jezdzenia - mieszkam w samym DC, parking drogi, wszedzie mam blisko i korzystam tez z metra jak musze. Poza tym pracuje zdalnie wiec auto to taki niepotrzebny dla mnie wydatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/6/2021 at 4:15 PM, andyopole said:

@agatenka mnie podkarmi Przysmakiem Swietokrzyskim i wskaze kierunek!

Zawsze!!!   Jak bedziesz w okolicach drzwi stoją otworem :) 

6 hours ago, mcpear said:

Nie wiem czy widzieliście skutek uboczny COVID-19. Jest to drastyczny skok cen za wynajem aut w agencjach wynajmu. ....

I skok cen ale i brak dostępności.  Mój mąż musi latać dosc czesto do PHL i potem jakos dostac sie na wioche do Delaware i vice versa. Ostatnimi czasy to był jakiś koszmar i taniej było uberem ( ponad 100 mil) niż wynająć samochód one way. 

Do tego na tej wichurze zamknęli Hertza, a Avis i Budget otwarci sa pon-czwartek 11am-1pm :wacko: 

2 hours ago, kzielu said:

Teraz jest nalepszy czas zeby sprzedac posiadany samochod i niestety najgorszy zeby kupic nowy.

My sprzedaliśmy 10 letnia łódkę za $1000 wiecej niz ja kupilismy B) Crazy!

Samochód (roczny) udalo nam sie dostac na vroom  za swietna cene, także mieliśmy szczęście.    Sami byliśmy w szoku i myśleliśmy ze to będzie jakiś scam. Gdy sie rozglądaliśmy ,  wszystkie ktore sie pojawily były pending w kilka minut.  Także to była ekspresowa decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilon napisał:

@kzielu sprzedalam prywatnej osobie. Wzielam tez quota z carmaxa w razie czego, jakby mi nie poszedl na craigsliscie, ale na szczescie poszedl szybko bo oferowali znacznie mniej niz za ile sprzedalam.

Zrezygnowalam z jezdzenia - mieszkam w samym DC, parking drogi, wszedzie mam blisko i korzystam tez z metra jak musze. Poza tym pracuje zdalnie wiec auto to taki niepotrzebny dla mnie wydatek. 

Po zawieszeniu mego auta na Craiglist ($5 za miesiąc) odezwali się głównie handlarze oferujący $1200-1500. Jeden Arab próbował się targowac online i jeszcze chciał z dostawą. Wycena Carmax to kpiny. Kupią tanio, wypicują, wyglancują i wolaja $4500, ostatecznie poszedl po sąsiedzku, kilka domow dalej za $3000. Z tego oddalem $100 na pierwsze tankowanie bo kupiła młoda panienka (18 lat) jako pierwsze auto.

Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na "niemanie" auta. Tutaj mamy dziki zachód. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, ilon said:

@mcpear - a jak ceny na turo albo zipcar? 
Ja bym zerknela i porownala - moze akurat znajdziecie cos w lepszej cenie.

Ja chyba nie wspomnialam na forum, ale w tamtym miesiacu sprzedalam swojego gruchota. Poszedl dzien po jak wystawilam na craigsliscie za max cene tego co bluebook sugerowal za auto w jakim bylo stanie. 

Problem z turo czy zipcar jest następujący: jak weźmiesz samochód na wycieczkę objazdową (np na 3-4 tys mil) i samochód ci się rozkraczy to jesteś w torbie. Jak masz go od sieciowej agencji typu Avis albo Hertz to przeważnie najbliższy oddział będzie relatywnie blisko miejsca awarii i wymienią Tobie auto przeważnie od ręki i będziesz mogła kontynuować wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/27/2021 at 10:01 AM, lestat said:

Prawdopodobnie to ten punkt https://med-extreme.com/#pricelist,

a 100PLN możliwe, że chodzi o ten https://d-lab.pl/register-waw1/pl, jeżeli jeszcze aktualne

Oba punkty przed Kinoteką działają. W pobliżu jeszcze jeden z genetycznym za 80pln, przy punkcie szczepień, blisko wyjścia ze stacji metra Centrum od strony ronda www.warszawaszczepi.pl . Wynik testu po 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/12/2021 at 10:39 PM, andyopole said:

 Wycena Carmax to kpiny.

Nie wiem jak teraz, ale pare miesiecy temu Carvana i Vroom byly dobra opcja - quote byl zwykle wysoki i brali absolutnie wszystko - znajoma miala Malibu, 90k mil, uszczelka pod glowica do wymiany (~$3k - sam nie mialem ani czasu ani ochoty zeby rozbierac silnik), wypchnelismy to do Carvany a wszystko odbylo sie super bezproblemowo - przelali pieniadze na konto, przyjechal gosc i zabral samochod.

(Stad bym bardzo ostroznie podchodzil do kupowania czegokolwiek od Carvany i Vroom - oni kupuja samochody bez absolutnie zadnej inspekcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zeszłym miesiącu udało się moje autko dać w trade do dealera i kupić nowe. Za trade dostałem tyle ile chciałem a i na nowym urwałem poniżej ceny na stickerze.

Ale niestety to było miesiąc temu. W tej chwili to już raczej nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie gramy:  Colorado Rapids vs Timbers Portland.

Narazie Colorado guys wyglądają lepiej. Obie drużyny z czołówki tabeli MLS.

@katlia et consortes, oglądacie? Pytanie raczej retoryczne. :D

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...