Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Dublin napisał:

Napisalem ze auto dla faceta w stanach to raczej mus i nic wiecej. Potrzebne jest mu w kazdym aspekcie zycia, wiec poruszanie kwestii mojego ew. umawiania sie z.. itd, ma na celu nic wiecej, jak tylko kolejnej proby dowarosciowania sie ciebie poprzez obraze mojej osoby.

 

Problem jest w tym ze nie widzisz problemu w tym co napisales. Auto dla kazdego tutaj to raczej mus i jest kazdemu potrzebne w kazdym aspekcie zycia. Bez wzgledu na plec. Stay at home moms czesto potrzebuja samochodu bardziej niz ich mezowie. 

A na kulture w ktorej sie traktuje kobiety jako gorsze w 2016 roku pozostaje nic innego niz pluc. Ja coraz wiecej z co najmniej polowa polakow nie chce miec zupelnie nic wspolnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kizielu zeby mauska zostac trzeba najpierw kawalera...

Co do patriarchalnego modelu rodziny to nie sprowadza sie to tylko do kultur wschodu... W Polsce jak i w kazdym europejskim kraju ten model funkcjonowal dotychczas bardzo dobrze, ostatnie lata dzieki rozwojowi nowoczesnych technologii i roznych ruchow spolecznych spowodowaly odchodzenie od tego modelu ale nie znaczy ze wszystkie rodzinny nagle porzucily te wartosci. Byc moze zliberalizowaly pewne zasady lecz ten model jest uwarunkowany poprzez nature i kulture przeszlosci.

Mamuska w samochodzie niczym nie rozni  sie od mamuski sprzed 50 100 lat przeciez nadal rodzi dzieci i zajmuje sie domem i dziecmi...

Natomiast zasady co, kto i jak z modelu patriarchalnego beda nadal jeszcze dlugo aktualne. Piszac mus odnosnie faceta nie odkrylem ameryki w konserwach. 

Sa pewne zasady a nawet prawa ktore nas obowiazuja i wynikaja z tego modelu. To ze sa osoby majace rozne inne poglady i zyjace w swoj sposob zawdzieczaja tylko obecnym czasom (ostatnie jakies circa 30 lat), lecz patrzac na to co sie obecnie dzieje na swiecie nie wiem czy wkrotce wielu nie powroci do tego modelu bo natury na dluzsza mete nie da sie oszukac i nie mam tu na mysli szowinistycznych swin traktujacych kobiety gorzej niz zwierzeta. Kobieta potrzebuje adoracji i silnego mezczyzny w zamian ofiarujac cieplo domowe. Kiedys samotna kobieta byla na jezykach a jak miala dziecko to juz wogole byla stygmatyzowana, dzis sytuacja sie zmienila, pytanie jak dlugo taki stan sie utrzyma. 

Edytowane przez Dublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dublin napisał:

 

Patrzac na twoj komentarz jedyne co moge stwierdzic to to ze strasznie nisko upadlas...

Wielka polska amerykanka sie wypowiedziala w temacie...hihi

Wiele takich opini slyszalem od polakow o polakachw irlandii, w wiekszosci mowione lub pisane przez zadufanych w sobie zakompleksionych ludzi, ktorzy to probuja dowatosciowac swoje braki...

Plucie na swoja kulture i wartosci po zamieszkaniu za granica jak widac jest bardzo powszechne i to ach uczucie bycia "czyms" lepszym.

 

1 godzinę temu, Dublin napisał:

Wyzywanie kogos swiadczy o braku kultury, badz wskazuje jakie wartosci z domu wynieslismy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dublin napisał:

Mamuska w samochodzie niczym nie rozni  sie od mamuski sprzed 50 100 lat przeciez nadal rodzi dzieci i zajmuje sie domem i dziecmi...

Znaczy, ze kobiety w ogole nie ewoluwaly przez te 100 lat? :(

49 minut temu, Dublin napisał:

Sa pewne zasady a nawet prawa ktore nas obowiazuja i wynikaja z tego modelu. To ze sa osoby majace rozne inne poglady i zyjace w swoj sposob zawdzieczaja tylko obecnym czasom (ostatnie jakies circa 30 lat), lecz patrzac na to co sie obecnie dzieje na swiecie nie wiem czy wkrotce wielu nie powroci do tego modelu bo natury na dluzsza mete nie da sie oszukac i nie mam tu na mysli szowinistycznych swin traktujacych kobiety gorzej niz zwierzeta. Kobieta potrzebuje adoracji i silnego mezczyzny w zamian ofiarujac cieplo domowe. Kiedys samotna kobieta byla na jezykach a jak miala dziecko to juz wogole byla stygmatyzowana, dzis sytuacja sie zmienila, pytanie jak dlugo taki stan sie utrzyma. 

Mam zla wiadomosc. Z twoja opinia nie zgodzi sie zapewne wiele kobiet. Nie wiem rowniez czy slyszales o lesbijkach, kobietach aseksualnych, etc, etc ktore na pewno silnego mężczyzny nie potrzebuja i potrzebowac nie bede. I jakos zyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roelka napisał:

Znaczy, ze kobiety w ogole nie ewoluwaly przez te 100 lat? :(

 

Tak bo dzis to mezczyzna karmi dziecko cycem... a kobieta potrzebna mu jest tylko do zaplodnienia...

A na powaznie to ze natura warunkuje pewne normy spoleczne ktorych nie jestesmy w stanie zmienic, a wybryki w stylu:

Godzinę temu, Roelka napisał:

Mam zla wiadomosc. Z twoja opinia nie zgodzi sie zapewne wiele kobiet. Nie wiem rowniez czy slyszales o lesbijkach, kobietach aseksualnych, etc, etc ktore na pewno silnego mężczyzny nie potrzebuja i potrzebowac nie bede. I jakos zyja.

Nie zmieniaja praw natury... Nawet najzagozalsza lesba czy gej nie przedluzy sobie w sposob naturaly i zgodny z porzadkiem swiata swoje lini rodowej... Proba naginania tego prawa poprzez rozne ruchy i ideologie powoduje syf jaki obecnie mozna zastac w centrum europy.

Osobisicie nie jestem osoba pragnacac zwalczac te "wynaturzena" bo jest to takze dzielo natury... ale ewolucja ma taka tendencje ze czasami robi krok w tyl krok w bok aby potem wrocic na wlasciwy tor. A wspomniane lesby i geje sami sie wyeliminuja w ramach prawa jungli, ktore jest jak najbardziej aktualne i w obecnym swiecie i realiach.

 

I zeby nie bylo to nie ja z tym wyskoczylem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎12‎/‎10‎/‎2016 o 01:17, haneczka019 napisał:

No jak to tak? Trzeba opić dach, żeby nie przeciekał, komin,  żeby miał dobry cug :P. Andy bez internetu się nie da żyć, tak mówią, nie ryzykuj :D.

Dwie noce przespane na nowym miejscu! Wyrentowany truck okazal sie za maly. Wieksze rozdrapaly UPSy i FEDEXy  bo im w szczycie brakuje samochodow. Ostatecznie byl pelen 14" truck + 1 Sienna kolegi, ktory mi pomagal + 2 razy ja obrocilem swoim vanem. Troche juz ogarnalem ale jeszcze masa boxow do rozpakowania. Wczoraj nie moglem znalezc "kosciolowego" ubrania a musialem jechac bo mielismy probe choru, jak co roku spiewamy koledy w koncercie w Grotto.

Powiem Wam ze bez TV (stoi nierozpakowany jeszcze) oraz bez internetu robi sie znacznie wiecej, to straszne zlodzieje czasu. Teraz ide troche popracowac ale tak bez przesady, kosci mnie bola I mam lekkie zakwasy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Dublin napisał:

Tak bo dzis to mezczyzna karmi dziecko cycem... a kobieta potrzebna mu jest tylko do zaplodnienia...

What.

16 minut temu, Dublin napisał:

 Nawet najzagozalsza lesba czy gej nie przedluzy sobie w sposob naturaly i zgodny z porzadkiem swiata swoje lini rodowej...

 

Bo glownym i jedynym celem zycia kazdego czlowieka jest plodzenie dzieci.

 

16 minut temu, Dublin napisał:

 

 

syf jaki obecnie mozna zastac w centrum europy.

"wynaturzena" 

A wspomniane lesby i geje sami sie wyeliminuja w ramach prawa jungli, ktore jest jak najbardziej aktualne i w obecnym swiecie i realiach.

 

 

tumblr_inline_nywgvpbSEP1smlgro_500.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...