Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.05.2017 o 03:02, Roelka napisał:

A tam! Teoretycznie będę mieszkać na amerykańskiej ziemi (czy jak tam oni postrzegają te swoje bazy) więc sie mnie jeszcze nie pozbedziecie. :) Cieszę sie na te wyjazd ale na stale to bym chyba nie mogła mieszkać w Niemczech. Nie cierpię języka. :P

Zdawałąm maturę z niemieckiego. Przez cztery lata liceum sześć godzin tygodniowo. Nienawidziłam cały czas i nadal nienawidzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Joanna30 napisał:

Ein bisschen, ale może i więcej, bo coś tam mi w głowie zostało ;)

Jak spotykam na ulicach mego miasta jego poprzednich mieszkańców, to zwykle odpowiadam im po angielsku, choć zwykle rozumiem, co do mnie szprechają po germańsku :P

No widzisz, nigdy nie wiadomo czy się nie przyda ta, zdobyta darmowo wiedzą. Mój przyjaciel że średniej szkoły, mieszkający od lat w Niemczech, wybudował dom koło Willingen no i się do niego z Bochum przeprowadził. Jego żona zaczęła szukać pracy w nowym miejscu. Znalazła ogłoszenie że sekretarka potrzebna, poszła na rozmowe w czasie której padło pytanie o języki obce. Wymienila angielski, hiszpański bo umie. W trakcie dalszej rozmowy okazało się że zna też język polski i natychmiast dostała te robotę. Dzisiaj, po kilku latach, jest jedną z ważniejszych osób w firmie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szczęście że zaplanowałam całą wizowa papierkologie do bagażu carry on. Na odprawie zrobił się problem bo paszport, militarny ID ani zielona kartą nie wystarczyły i musiałam wygrzebac akt małżeństwa .. Inaczej by mnie nie puścili. Lol. Jeszcze się o koty musiałam kłócić bo marudzili ze nosidełka za duże. Bitch please. Zrobiłam za dużo researchu żeby wiedzieć ze mam racje i wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...