Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Łukasz90 napisał:

Andyopole a skąd wiedziałeś ,ze akurat to w pierwszej kolejności sami powiedzą. Wezwanie samej karetki (sam przyjazd do chorego -1000$) Dentystę maja za darmo ( w ramach ubezpieczenia- , płacą dodatkowo 950$ ubezpieczenia za całą rodzinę) .Gdyby chcieli zrobić rezonans od razu , na miejscu dodatkowo 1000$ dopłaty. Ostatnio trafił jeden do szpitala na prawie miesiąc zapłacił z własnych 6000$ a rachunek był według mnie bardzo  niski 250tys.$ (sztuczny oddech i chyba serce bo nie mogło podjąć własnej pracy) . Ale ogólnie to kij, bo  technologia stara w Polsce i to jest podstawowy problem . Zszokowali mnie bardzo bo im chodzi o prędkość neta i dostęp do WiFi podobno w Stanach jest wszędzie .Tak mnie to zszokowało ,ze drążyłem temat .Bo nie byłem ale z Waszych opowiadań Internet w Polsce dużo lepszy jest .Z dostępnością WiFi tez. A u nas wielki problem bo w Biedronce i Kauflandzie brak i w niektórych kawiarniach tez . Ja nie wiem czy nie ma problemu z WiFi w Polsce na amerykańskich urządzeniach  .Tak mnie wpienili ,ze chyba przejdę z nimi po Krakowie i im udowodnię ile tego jest…

 

Ostatnio w USA modne jest zamawianie UBERa zamiast wzywania karetki. Podjeżdża szybciej a kosztuje kilkadziesiąt razy taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

Dokad ? Pamietam ze wynajmowaliscie apartament... Dom ? Relokacja do innego miasta ?

 

To samo miasto, dwie ulice dalej. Nowe mieszkanie jest na jednym poziomie na drugim piętrze. Ciut mniejsze niż dotychczas, ale za to przepiękne :)  i z balonem. Aktualnie mamy (a raczej mieliśmy) 3 poziomowy townhouse. Syn miał własną sypialnię, game-room, oraz łazienkę na dolnym piętrze na tzw. garden level. My z kolei sypialnię, dwie łazienki i office na 2 piętrze, z salonem, half-bath, jadalnią i kuchnią na parterze. Fajny układ, ale młody ostatnio jest w domu tylko by spać, więc trochę szkoda płacić kupę kasy za coś czego się nie wykorzystuje. Zamiast $3000 będziemy płacić $1950 więc odłożymy więcej na downpayment.

Kupować będziemy za dwa lata jak młody skończy liceum i się wyprowadzi. Ja nie chcę pakować dużo kasy w kupno mieszkania. Będziemy tylko we dwoje, dzieciaki odchowane, no i wolimy przeznaczać pieniądze na podróże ;) Wystarczy nam dwusypialniowe z 1 łazienką, no może 1.5. Na yardy i ogródki nie mamy siły. Starzy jesteśmy :D  Jak tylko młody skończy high-school nie mamy powodu by nadal mieszkać w Oak Park. Prześliczne miasteczko, ale podatki od nieruchomości są obłędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wlasnie zaliczylem pierwsze zatrzymanie przez policje :) Pol mili od domu, dokladnie przed przedszkolem corki... Jak frajer, bo widzialem go w tym samym miejscu wczoraj...

W dodatku nie mam przedniej tablicy (bo nie :) ) i oczywiscie nie mialem pod reka dowodu ubezpieczenia. Cud ze zyje ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jackie napisał:

 

To samo miasto, dwie ulice dalej. Nowe mieszkanie jest na jednym poziomie na drugim piętrze. Ciut mniejsze niż dotychczas, ale za to przepiękne :)  i z balonem. Aktualnie mamy (a raczej mieliśmy) 3 poziomowy townhouse. Syn miał własną sypialnię, game-room, oraz łazienkę na dolnym piętrze na tzw. garden level. My z kolei sypialnię, dwie łazienki i office na 2 piętrze, z salonem, half-bath, jadalnią i kuchnią na parterze. Fajny układ, ale młody ostatnio jest w domu tylko by spać, więc trochę szkoda płacić kupę kasy za coś czego się nie wykorzystuje. Zamiast $3000 będziemy płacić $1950 więc odłożymy więcej na downpayment.

Kupować będziemy za dwa lata jak młody skończy liceum i się wyprowadzi. Ja nie chcę pakować dużo kasy w kupno mieszkania. Będziemy tylko we dwoje, dzieciaki odchowane, no i wolimy przeznaczać pieniądze na podróże ;) Wystarczy nam dwusypialniowe z 1 łazienką, no może 1.5. Na yardy i ogródki nie mamy siły. Starzy jesteśmy :D  Jak tylko młody skończy high-school nie mamy powodu by nadal mieszkać w Oak Park. Prześliczne miasteczko, ale podatki od nieruchomości są obłędne.

Jak juz zdecydujecie sie kupowac, i narzekacie na podatki, to moze niesmialo zaproponuje przerzut na druga strone granicy stanowej ;) 

Godzinę temu, kzielu napisał:

...wlasnie zaliczylem pierwsze zatrzymanie przez policje :) Pol mili od domu, dokladnie przed przedszkolem corki... Jak frajer, bo widzialem go w tym samym miejscu wczoraj...

W dodatku nie mam przedniej tablicy (bo nie :) ) i oczywiscie nie mialem pod reka dowodu ubezpieczenia. Cud ze zyje ;-) 

No i za co cie zatrzymali i jaki wyrok dostales? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

...wlasnie zaliczylem pierwsze zatrzymanie przez policje :) Pol mili od domu, dokladnie przed przedszkolem corki... Jak frajer, bo widzialem go w tym samym miejscu wczoraj...

W dodatku nie mam przedniej tablicy (bo nie :) ) i oczywiscie nie mialem pod reka dowodu ubezpieczenia. Cud ze zyje ;-) 

ReWitaj na forum. Miales sporo szczescia bo oni najpierw strzelaja a pozniej pytaja o dokumenty...;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jkb napisał:

Jak juz zdecydujecie sie kupowac, i narzekacie na podatki, to moze niesmialo zaproponuje przerzut na druga strone granicy stanowej ;) 

No i za co cie zatrzymali i jaki wyrok dostales? :)

Predkosc oczywiscie, >70 mph na 55mph limit (pol mili od domu - niemniej jednak ja po publicznych drogach dosc spokojnie sie poruszam). Warning - pewnie dlatego ze record mialem calkowicie czysty i nie wciskalem mu zadnej ciemnoty. 

Dla pogorszenia sytuacji samochod jest czerwony i oblepiony kilkoma naklejkami sponsorow serii (dopoki sezon sie nie skonczy nie chce mi sie ich zdejmowac a pozniej znowu naklejac - wlacznie z duzym "Tire Rack" na gorze przedniej szyby - wiec generalnie rzuca sie w oczy...  A brak przedniej tablicy w OH nie jest legalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...