Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łukasz90 napisał:

Mam delegacje z Ciupagowa w domu. Narzekają ,ze w Polsce bieda,że nie ma nigdzie internetu i zacofanie technologiczne w porównaniu z 10 lat.... Chyba jednak zrobię wszystko by zobaczyć te cuda w USA .Co Wy tam macie zamiast aut statki kosmiczne?

 

W PL internet jest na tysiac razy lepszym poziomie niz w US... Spytaj sie czy rachunkow czasem nie placa czekami...

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, katlia napisał:

No wlasnie, ja tez czytalam ze w Polsce - ogolnie w Europie - internet jest lepszy niz tu... nie chcialam nic pisac bo nie znam sie na technice/komputerach

Przede wszystkim jest tanszy, szybszy i wiekszosci miast jest konkurencja. Tutaj ma sie jednego operatora - TWC, Comcast czy inny syf. W PL po skonczeniu sie umowy natychmiast dostaje sie propozycje jej odnowienia albo z obnizka ceny albo z szybsza predkoscia. Tutaj tylko podwyzszaja cene "bo skonczyla sie promocja".

A jezeli mowili o internecie mobilnym to centralnie ich p*******o albo maja wysoka goraczke.... U siebie w biurze sa miejsca gdzie nie mam zasiegu voice (!!!) a biuro znajduje sie w bardzo cywilizowanej okolicy.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#kzielu ma racje! W Europie już jest albo wkrótce ma wejść przepis że provider musi określić minimalną prędkość internetu a w USA podają "up to...". Podstawowym mankamentem jest brak konkurencji. Skończył mi się dwuletni kontrakt w Verizon i w poniedziałek, będąc w Costco podszedłem do stoiska popatrzeć co tam teraz dają. Mam w tej chwili S5 i gdybym chciał zmienić na nowy musiałbym bulic w zależności od modelu bodaj do $39 miesięcznie przez dwa lata za S8+. Za nowego S5 chyba $25/MC. Żaden ze starych modeli nie jest za free. No, mogą mi dać trade za mojego S5 całe  $50. Niech się cmokna. 

Przeprowadziłem się na prowincję pół roku temu. Chciałem sam internet to dają nędzne DSL. Dobry internet tylko w pakiecie z TV cable i landline. Na kuta mnie to? Niech się cmokna. Doplacilem  $15 i komórka robi za hub dla tableta, laptopa i TV. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andyopole a skąd wiedziałeś ,ze akurat to w pierwszej kolejności sami powiedzą. Wezwanie samej karetki (sam przyjazd do chorego -1000$) Dentystę maja za darmo ( w ramach ubezpieczenia- , płacą dodatkowo 950$ ubezpieczenia za całą rodzinę) .Gdyby chcieli zrobić rezonans od razu , na miejscu dodatkowo 1000$ dopłaty. Ostatnio trafił jeden do szpitala na prawie miesiąc zapłacił z własnych 6000$ a rachunek był według mnie bardzo  niski 250tys.$ (sztuczny oddech i chyba serce bo nie mogło podjąć własnej pracy) . Ale ogólnie to kij, bo  technologia stara w Polsce i to jest podstawowy problem . Zszokowali mnie bardzo bo im chodzi o prędkość neta i dostęp do WiFi podobno w Stanach jest wszędzie .Tak mnie to zszokowało ,ze drążyłem temat .Bo nie byłem ale z Waszych opowiadań Internet w Polsce dużo lepszy jest .Z dostępnością WiFi tez. A u nas wielki problem bo w Biedronce i Kauflandzie brak i w niektórych kawiarniach tez . Ja nie wiem czy nie ma problemu z WiFi w Polsce na amerykańskich urządzeniach  .Tak mnie wpienili ,ze chyba przejdę z nimi po Krakowie i im udowodnię ile tego jest…

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL tez masz dostep do internetu prawie w kazdym duzym centrum handlowym i nie tylko przynajmniej w Gdyni, co to zacofania to tutaj dopiero wprowadzaja karty czipowe i narzekaja, ze trzeba sie przestawic jak by to byl jakis rocket science, system bankowy jest 100 lat za murzynami.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...