Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, andyopole napisał:

Dzięki za cenne wskazówki, masz u mnie szesciopak, odbiór wlasny.:D

 

Raz jest taniej tu, raz tam, generalnie odwalają cyganstwo i jeśli chce się zrobić wiekszy zakup wtedy trzeba urządzić polowanie. Niestety,  co by nie mówić, zmonopolizowali rynek.

W ten sposób kiedyś kupiłem pralkę i suszarkę. Najtańsze były w środę przed Thanksgiving. W Black Friday już o $150 drożej na sztuce. 

Kiedyś się zgłoszę :)

Ja tez nienawidzę tych niby wszelkich "promocji". Zamiast trzymac srednia cene cały czas, to nie - raz podbijaja do max, zeby potem zrobic 70% off. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2018 o 00:54, andyopole napisał:

Dzięki za cenne wskazówki, masz u mnie szesciopak, odbiór wlasny.:D

Hah jak Agatka nie odbierze to ja przygarne chetnie.

W koncu czwartek. Jakos w miare szybko te tygodnie leca. Za miesiac o tej porze to ja juz bede w Polsce. Nie wiem czy wam sie pochwalilam, ale tydzien temu juz nawet sukienke na wesele kupilam, wiec nie bede musiala tracic calego dnia na shopping w Polsce. A jutro biore kilka godzinek wolnego w pracy i jade z kolezanka na malego tripa po innym miescie. Pogoda miala byc piekna, ale teraz znowu zapowiadaja deszcz. No nic, najwyzej skonczymy w kilku barach :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ilon napisał:

Hah jak Agatka nie odbierze to ja przygarne chetnie.

W koncu czwartek. Jakos w miare szybko te tygodnie leca. Za miesiac o tej porze to ja juz bede w Polsce. Nie wiem czy wam sie pochwalilam, ale tydzien temu juz nawet sukienke na wesele kupilam, wiec nie bede musiala tracic calego dnia na shopping w Polsce. A jutro biore kilka godzinek wolnego w pracy i jade z kolezanka na malego tripa po innym miescie. Pogoda miala byc piekna, ale teraz znowu zapowiadaja deszcz. No nic, najwyzej skonczymy w kilku barach :P 

Ty piwożłopie...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..wkurzaja mnie okropnie newsy o zonach żołnierzy US które wykorzystują swoj "status". Ostatnio głośno jest o sprawie meksykanki, która ma zostać deportowana (przekroczyła granice bez inspekcji). Jej mąż jest weteranem. Cała rodzina teraz płacze bo nagle okazało się, że żona będzie deportowana. Więc cała rodzina próbuje wykorzystać swój status jako powód dla którego żona powinna dostać legalny status... Denerwuje mnie to strasznie, bo przecież są sposoby żeby ona otrzymała legalny status. Wiadomo że wymaga to kasy i czasu. Ale nie, lepiej jest narzekać i powoływać się na służbę wojskową... 

 

https://www.stripes.com/news/for-a-military-veteran-s-wife-on-the-verge-of-deportation-time-is-running-out-1.524187

 

W ogóle, wiele kobiet uważa że są lepsze od innych i wszystko im się należy tylko dlatego, że mąż jest żołnierzem..  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Roelka napisał:

W ogóle, wiele kobiet uważa że są lepsze od innych i wszystko im się należy tylko dlatego, że mąż jest żołnierzem..  

 

 

To tak jak w PL jeszcze nie tak dawno było "mój mąż jest z zawodu dyrektorem" ;)

Ja to w ogóle na te wszystkie amerykańskie filmiki z "niespodziankami" jak tatuś/mąż wraca z wojny do domu oglądam z przymrużeniem oka. To co się później dzieje już nikt nie nagrywa na słodkich filmikach. MTBI, PTSD i cała masa zaburzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Analizujac fundamenalnie (a tylko tak teraz powinnismy)mowimy o umocnieniu dolara z kilku powodow:

1.dolar idzie w gore poniewaz rentownosc 10 letnich  obligacji na rynku amerykanskim przekroczyla prog 3%. Psychologicznie to mialo duze znaczenie bo testowanie oporu na tym poziomie trwalo długo. Powoduje to odplyw kapitalu z innych rynkow na rynek obligacji amerykanski. Jest to najwazniejszy news ostatnich dni na gieldach.

2. FED zapowiada wzrost stop procentowych, realizujac polityke jastrzebi, wystapienie Loretty Mester kieruje na "jastrzebi" kurs

3. Raporty wskazuja na wzrost zaufania konsumentow i wzrost sprzedazy nieruchomosci.

A dzis czekamy na raport za 1kw. PKB i nieco mniej wazny raport wskaznik kosztow zatrudnienia a jak ktos spekuluje na ropie to polecam byc przygotowanym na euforie po raporcie nt. liczby platform wiertniczych wg Baker Hughes.

Przeszacowanie indeksow amerykanskich jest jednak w srodowisku juz sprawa oczywista czego dowodem spadki SP 500 i innych indeksow po wydarzeniach z pkt. 1, wiec niedzwiedzie czekaja na besse:) a ta nadchodzi.

 

Edytowane przez srk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie patrz na zlotowke, na takim ryneczku to kazda udana interwencja nbp niesie za soba relatywnie duzy skutek(choc rynek czasem potrafi sie opluc ze smiechu patrzac na to jak nbp "interweniuje"), jednak raczej na krotkim interwale. ale co znamienne, nbp nie inteweniuje i interweniowac nie zamierza. usd umacnia sie obecnie w stosunku wiekszosci walut. a i z pary usd/pln nie trudno zgadnac z ktorego kraju informacje maja wazniejsze znaczenie ;)

Edytowane przez srk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...