Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Mój małżonek, jak każdy porządny Amerykański Żyd, robi wspaniały brisket w slow cookerze. Rozpływa się w ustach.

PS. Jako że nie wiem jak po polsku jest "slow cooker" użyłam Google Translate i wychodzi na to że jest to... uwaga... POWOLNA KUCHENKA :D 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma swoja nazwe ale mi wylecialo ze lba.

Ja w tym robie znakomity schab ze sliwkami.

Wiem, porzadny amerykanski Zyd nie tknie wieprzowiny dlatego musi krowine wcinac. :)

 

edit: "wolnowar" czy jakos tak. :D

Edytowane przez andyopole
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, andyopole said:

Ja swoje BBQ umylem I zakonczylem sezon.

Wedzarnia jeszcze stoi na podoredziu, chcialem nawet w ten weekend cos kopcic ale nie udalo mi sie trafic ladnego boczku.

To ja na Midwest'cie w srodku sezonu, a Ty w Oregonie juz konczysz?! :D

15 minutes ago, andyopole said:

Taki tam, kawal miesa, upieczony w dymie. Dlugo to trwa. Jesli duzy kawal to nawet ze trzy, cztery godziny. Jak swinia w calosci to dwa dni.

Ostatni 8h w dymie + 2h odpoczywal. Raptem mial 8-9lbs, do polowy swini mu bylo daleko ;-)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na loty przez Atlantyk zamowilem sobie "kosher food". Zawsze tak robie jesli nie zapomne. W tamta strone lecialem Lufthansa I bylo niezle ale ze tak powiem nic rewelacyjnego. Natomiast z Frankfurtu do Washingtonu lecialem United I tu porcja zarcia byla wiecej niz zacna oraz obfita. Sucharkow oraz ciasteczek nie dalem juz rady zjesc i wzilam sobie na lot z IDA do PDX gdzie daja tylko precelki chociaz lot niewiele krotszy.

Najlepsze bylo jak Arab siedzacy po drugiej stronie isle I rzad z tylu zaczal na mnie lypac groznym wzrokiem, sam wciskal "hallal".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Xarthisius napisał:

To ja na Midwest'cie w srodku sezonu, a Ty w Oregonie juz konczysz?! :D

Ostatni 8h w dymie + 2h odpoczywal. Raptem mial 8-9lbs, do polowy swini mu bylo daleko ;-)

Jakos ostatnio BBQ zeszlo z mojej preferencyjnej listy. Poza tym taki np. pellet jakos nie bardzo widze gdzie indziej poza piecem do ogrzewania, jakos te trociny trzeba skleic. Wiem, mozna  zrobic bez dodatkow, nawet domowym sposobem ale przy produkcji przemyslowej napewno cos dodaja. Ja do wedzenia uzywam wylacznie drewna. Nawet wooden chips nie uzywam.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, andyopole napisał:

Teraz na loty przez Atlantyk zamowilem sobie "kosher food". Zawsze tak robie jesli nie zapomne. W tamta strone lecialem Lufthansa I bylo niezle ale ze tak powiem nic rewelacyjnego. Natomiast z Frankfurtu do Washingtonu lecialem United I tu porcja zarcia byla wiecej niz zacna oraz obfita. Sucharkow oraz ciasteczek nie dalem juz rady zjesc i wzilam sobie na lot z IDA do PDX gdzie daja tylko precelki chociaz lot niewiele krotszy.

 

Znakomite koszerne jedzenie jest na każdej dłuższej trasie SWISS lecącej z Zurichu. Nie wiem kto jest dostawcą, ale jest naprawdę świetne! My jedliśmy tylko raz, ale rodzina często lata SWISS i też b. sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, andyopole said:

Jakos ostatnio BBQ zeszlo z mojej preferencyjnej listy. Poza tym taki np. pellet jakos nie bardzo widze gdzie indziej poza piecem do ogrzewania, jakos te trociny trzeba skleic. Wiem, mozna  zrobic bez dodatkow, nawet domowym sposobem ale przy produkcji przemyslowej napewno cos dodaja. Ja do wedzenia uzywam wylacznie drewna. Nawet wooden chips nie uzywam.

Jakiego swinstwa by nie dodawali, musi byc dobre, bo mieso wychodzi zacne :) Ale z tego co wiem, to drewno jest dosc plastyczne pod wysokim cisnieniem i przy wysokiej temperaturze. Samo sie klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jackie napisał:

 

Znakomite koszerne jedzenie jest na każdej dłuższej trasie SWISS lecącej z Zurichu. Nie wiem kto jest dostawcą, ale jest naprawdę świetne! My jedliśmy tylko raz, ale rodzina często lata SWISS i też b. sobie chwali.

Dostawca tego, ktore pochwalilem byla jakas belgijska firma (sprawdzilem). Az moja sasiadka z rzedu pytala skad ja to mam I jak sie zalatwia taka wyzerke. :D Oddalem jej ice cream bo i tak nie dalbym rady zjesc.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...