Skocz do zawartości

Dv-2017 Wylosowany / Nie Wylosowany


Wyniki loterii DV-2017  

170 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w bie??cej (2017) edycji loterii DV?

    • Tak
      31
    • Nie
      138


Rekomendowane odpowiedzi

sorry Karoll ale sytuacja w UE jest tragiczna... Mówisz że mozna zarobić? Jestem pielęgniarką, skończyłam studia na miejscu (Szkocja). Zarabiam na 'rękę' 1600 funtów, a jaka odpowiedzialna praca. Mąż praca na zamiany w IT niewiele więcej. I wciąż słyszę od Polaków, Szkotów ile to nie mamy a wcale to nie jest dużo. W Usa spokojnie bym miała te 30 $ na rękę i warunki z pewnością lżejsze (dużo pielegniarek z UK migruje do innych krajów w tym USA). Więc opowieści że się da coś nie abrdzo w to wierzę... Opieka medyczna, w usa płatna i na lepszym poziomie. NHS wUK to katastrofa, nasz NFZ przy tym to raj.

A coz to za zarobki, $30k na reke? Koszty utrzymania znasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 525
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Raczej 30 dolarów na godzinę. Stawka początkowa oczywiście.

Aaa, to OK, tyle to ujdzie. Napatrzylem się w szpitalach na pracę tutejszych RN. Wcale tak lekko nie maja. Jeśli pacjentów dużo to sobie nie posiedzą. Przedziwne godziny pracy, np. 6pm-2am. Niedziele i święta wiadomo, taka robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to OK, tyle to ujdzie. Napatrzylem się w szpitalach na pracę tutejszych RN. Wcale tak lekko nie maja. Jeśli pacjentów dużo to sobie nie posiedzą. Przedziwne godziny pracy, np. 6pm-2am. Niedziele i święta wiadomo, taka robota.

Za siedzenie jeszcze nikt nie płaci ;) Z wyjątkiem gdy zgadzasz się na tzw. rotating shifts to masz ustalone godziny pracy, nikt nie może cię zmusić do pracy w "dziwnych" godzinach, zresztą o "dziwne" godziny z reguły najtrudniej bo jest na nie najwięcej chętnych. Ja muszę odbębnić tylko 3 dni weekendowe w miesiącu. Ze świętami jest podobnie, i można sobie pozamieniać dni z innymi pielęgniarkami, np. ja mam gdzieś Boże Narodzenie więc pracuję w Wigilię i 25-go grudnia za koleżankę i w zamian mam wolnego Sylwestra i Nowy Rok.

To jak lekka jest praca zależy od oddziału. Można też pracować w ubezpieczeniach i administracji. 99% biurw szpitalnych to pielęgniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANDYOPOLE co to znaczy ze ujdzie? Praca pielegniarki to ciezka praca i nikt za siedzenie nie PLACI w zadnej pracy.

Straszna naiwnosc :) Chyba nie widzialas nigdy zadnej hali produkcyjnej w firmie ktora ma zwiazki zawodowe.... U nas chlopaki na shop floorze to glownie siedza, az sie kiedys spytalem co to za pozycja i gdzie moge zaaplikowac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mój pierwszy post na tym forum. Myślę że nie ostatni.

Trochę przespałem ze sprawdzeniem wyników losowania, bo zrobiłem to wczoraj. Mnie się udało, mojej dziewczynie nie.

mój CN: 2017EU000070xx.

I też mam sporo wątpliwości co do wyjazdu bo zawsze mi się marzyło życie w USA i jakaś diametralna zmiana, w swoim życiu.

Nie zarabiam tutaj w Polsce najgorzej, jest powyżej średniej krajowej więc jest nieźle. Nie mam też nikogo kto mógłby mi pomóc w USA.

Sam nie polecę, jedynie ze swoją dziewczyną. Wiem że jest opcja wziąć teraz na szybkiego ślub cywilny zanim wyślę się formularz DS-260, tylko tutaj pytanie: Jaki jest deadline na wysłanie DS-260? Czas potrzebny na wyrobienie paszportu, wzięcie ślubu cywilnego i zdobyciem aktu małżeńskiego żeby dopisać moją dziewczynę jako żonę do DS-260 to około 1,5 miesiąca. Czy po tym czasie wysyłając DS-260 dostanę zaproszenie na rozmowę z konsulem?

Jest tu na forum ktoś kto próbował załatwić to w ten sam sposób? jeśli tak proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak jesli nie będziecie się ociągać to bierzecie ślub teraz..i nawet po dwóch miesiącach od teraz macie szansę..

Wedle przepisów Twoja zona jak nie zmieni nazwiska to nie musi nic wymieniać ;)

Możecie tez teraz wyslac jeden ds a później wyslac zmiany

Twoja pomocą ma być Twoja dziewczyna i żona ..na wzajem bądźcie:)

Jak to pojmiesz będzie dobrze :)

A jak będziecie za długo myśleć to może być ciężko z wiza.

NP wyślesz ds 260 w kwietniu 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sly za dobre słowo! Już od dawna jesteśmy dla siebie nawzajem pomocą :-)

Gdzieś na necie odnalazłem info że pierwsze wnioski DS260 są rozpatrywane we wrześniu, a pierwsze zaproszenia od konsula startują 1 października.

Myślę że zaczekam z tym wnioskiem bo jeszcze uznają że coś kombinuje, a moja narzeczona chce przyjąć moje nazwisko :-)

Jutro jestem umówiony w urzędzie stanu cywilnego, termin prawdopodobnie na 2 lipiec więc zdążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...