Skocz do zawartości

Dv-2017 Wylosowany / Nie Wylosowany


Wyniki loterii DV-2017  

170 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zosta?e? wylosowany w bie??cej (2017) edycji loterii DV?

    • Tak
      31
    • Nie
      138


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny adwokat sie znalazl, czytaj moje posty ze zrozumieniem...

Przeciez jesli nie pojdzie na rozmowe to zostanie zaposzony rodak z kolejnym numerem nic straconego...

Czyli jednak zazdrość...

A co do zrozumienia, to pomimo twoich błędów w pisowni, rozumiem co czytam, więc chyba nie jest tak źle ;).

Koniec offtopu, bo widzę, że to i tak nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 525
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

5x z rzedu na NIE :D

Bardzo mnie to cieszy , nie ukrywam ,

Wyjezdzajac na swoj chleb do zachodniej europy - w wieku 18lat i majac ulozone zycie i sprawy - gwiazdy nie chca mi mieszac :D

Gdybym jednak mial sie kiedykolwiek decydowac na wyjazd na stale do USA moge polecic wszystkim - by polecieli tam najpierw na turystycznej ;) Kilka razy i za kazdym do innej czesci Stanow by odkryc zanim sie dostanie oczoplasu a moze nawet zawalu przylatujac tam pierwszy raz z wygrana GC :D

Gratuluje szczesliwcom :P

p.s. Do osob ktorym sie nie udalo : nie bierzcie zycia tak bardzo na serio i tak nie wyjdziecie z niego zywi :P;) Jezeli jestescie poradnymi ludzmi z puzzlami dobrze poukladanymi w glowie - eurokolchoz moze zaoferowac bardzo dobra prace , opieke medyczna oraz bliskosc do rodziny - tylko checi sie licza , no chyba ze wiekszosci z was marzy sie wrzucanie zdjec na FB czy NK z Manhattanu lub Florydy by sie pokazac przed znajomymi i rodzina ;)

Pozdrawiam i NO OFFENCE (zeby nie bylo ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Karoll ale sytuacja w UE jest tragiczna... Mówisz że mozna zarobić? Jestem pielęgniarką, skończyłam studia na miejscu (Szkocja). Zarabiam na 'rękę' 1600 funtów, a jaka odpowiedzialna praca. Mąż praca na zamiany w IT niewiele więcej. I wciąż słyszę od Polaków, Szkotów ile to nie mamy a wcale to nie jest dużo. W Usa spokojnie bym miała te 30 $ na rękę i warunki z pewnością lżejsze (dużo pielegniarek z UK migruje do innych krajów w tym USA). Więc opowieści że się da coś nie abrdzo w to wierzę... Opieka medyczna, w usa płatna i na lepszym poziomie. NHS wUK to katastrofa, nasz NFZ przy tym to raj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry Karoll ale sytuacja w UE jest tragiczna... Mówisz że mozna zarobić? Jestem pielęgniarką, skończyłam studia na miejscu (Szkocja). Zarabiam na 'rękę' 1600 funtów, a jaka odpowiedzialna praca. Mąż praca na zamiany w IT niewiele więcej. I wciąż słyszę od Polaków, Szkotów ile to nie mamy a wcale to nie jest dużo. W Usa spokojnie bym miała te 30 $ na rękę i warunki z pewnością lżejsze (dużo pielegniarek z UK migruje do innych krajów w tym USA). Więc opowieści że się da coś nie abrdzo w to wierzę... Opieka medyczna, w usa płatna i na lepszym poziomie. NHS wUK to katastrofa, nasz NFZ przy tym to raj.

Sprawdzam oferty pracy w UK (Inżynieria). Jest ich znacznie mniej niż 2-3 lata temu, wynagrodzenie też znacznie spadło, ceny najmu mieszkania wzrosły. Na większość ofert przeprowadzka z rodziną jest mocno ryzykowna, gdyby się straciło pracę po 6 miesiącach byłyby kłopoty.

Często nawet nieopłacalna (przy założeniu że, żona tam nie pracuje).

Byłem kilka miesięcy w południowych stanach USA i tam ryzykował bym przeprowadzkę w przypadku wylosowania zielonej karty :)

Niby ten sam charakter pracy, taki sam zakres obowiązków, ale komfort pracy zupełnie inny.

Ofert też jest mniej podobnie jak w UK ale stawki w miarę trzymają poziom. Za wypłatę moglibyśmy spokojnie przeżyć i zaoszczędzić, w UK ciężko byłoby zaoszczędzić odpowiednią kwotę.

Może w przyszłym roku los się uśmiechnie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofert też jest mniej podobnie jak w UK ale stawki w miarę trzymają poziom. Za wypłatę moglibyśmy spokojnie przeżyć i zaoszczędzić, w UK ciężko byłoby zaoszczędzić odpowiednią kwotę.

A koszty zycia oszacowales na podstawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x z rzedu na NIE :D

Bardzo mnie to cieszy , nie ukrywam ,

Wyjezdzajac na swoj chleb do zachodniej europy - w wieku 18lat i majac ulozone zycie i sprawy - gwiazdy nie chca mi mieszac :D

Gdybym jednak mial sie kiedykolwiek decydowac na wyjazd na stale do USA moge polecic wszystkim - by polecieli tam najpierw na turystycznej ;) Kilka razy i za kazdym do innej czesci Stanow by odkryc zanim sie dostanie oczoplasu a moze nawet zawalu przylatujac tam pierwszy raz z wygrana GC :D

U

Gratuluje szczesliwcom :P

p.s. Do osob ktorym sie nie udalo : nie bierzcie zycia tak bardzo na serio i tak nie wyjdziecie z niego zywi :P;) Jezeli jestescie poradnymi ludzmi z puzzlami dobrze poukladanymi w glowie - eurokolchoz moze zaoferowac bardzo dobra prace , opieke medyczna oraz bliskosc do rodziny - tylko checi sie licza , no chyba ze wiekszosci z was marzy sie wrzucanie zdjec na FB czy NK z Manhattanu lub Florydy by sie pokazac przed znajomymi i rodzina ;)

Pozdrawiam i NO OFFENCE (zeby nie bylo ) ;)

polejcie temu chłopakowi - dobrze gada...

Jak się chce to się wszędzie będzie żyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...