Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, Sewerynr napisał:

Interesujące historie tutaj na forum się tworzą :-), a tak zmieniając na chwilę temat, mając dyplom Magisterski, na interview muszę również przedstawić maturę, dyplom policealnej kier. informatyka itp. czy tylko wystarczy dokument najwyższej uczelni? ja mam Canona G16 super aparat jak na moje potrzeby, mogę polecić ;-) aha. megan masz jakies fotki z lotniska jak spotkałas swojego nowego faceta?

Tak naprawdę wystarczy świadectwo szkoły średniej. Nawet jak pokażesz nominacje profesorską to nic a nic sprawie nie polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, daisy1 napisał:

Ja też wierzę :rolleyes:

A co do błędu, to po wrzuceniu trzech zdjęć mam to samo... Już żadnych zdjęć więcej nie mogę dodać, chyba został przekroczony limit...

Też zrobiłem kilka prób i bez powodzenia. Odpuściłem fotki, musicie mi wierzyć na slowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie od mojej mamy. Została wylosowana w dv 2017 i teraz została zaproszona na rozmowę. Wszystkie warunki spełnia i już może kompletować dokumenty. Ale problemem może być wiek...

Jak ambasada się zapatruje na osoby starsze, w wieku ok. 60 lat? Czy taka osoba ma szansę na otrzymanie wizy? Bo jak się okaże, że odsyłają takie osoby z kwitkiem to nie mam sensu ponosić kosztów. Tak sobie myślę, że taka osoba może być uznana, za obciążenie dla budżetu Ameryki. Co prawda mama jest obecnie zdrowa, ma pieniądze, a wyjechać tam chce jeszcze popracować. Język zna. A dodatkowo jedzie do swojej znajomej, u niej będzie mieszkać. Będzie pracować i po pracy zajmować się domem, wnukami, itp. Maż zostaje w Polsce i raczej nie planuje wyjechać w najbliższym czasie.

Co sądzicie o takim przypadku? Jest sens próbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, devmef napisał:

Witam. Mam pytanie od mojej mamy. Została wylosowana w dv 2017 i teraz została zaproszona na rozmowę. Wszystkie warunki spełnia i już może kompletować dokumenty. Ale problemem może być wiek...

Jak ambasada się zapatruje na osoby starsze, w wieku ok. 60 lat? Czy taka osoba ma szansę na otrzymanie wizy? Bo jak się okaże, że odsyłają takie osoby z kwitkiem to nie mam sensu ponosić kosztów. Tak sobie myślę, że taka osoba może być uznana, za obciążenie dla budżetu Ameryki. Co prawda mama jest obecnie zdrowa, ma pieniądze, a wyjechać tam chce jeszcze popracować. Język zna. A dodatkowo jedzie do swojej znajomej, u niej będzie mieszkać. Będzie pracować i po pracy zajmować się domem, wnukami, itp. Maż zostaje w Polsce i raczej nie planuje wyjechać w najbliższym czasie.

Co sądzicie o takim przypadku? Jest sens próbować?

Sens ma, bo raczej nie ma wielkiego powodu zeby jej odmowili, tylko powinna sie zastanowic nad tym z czego bedzie zyc (emerytura ktorej w US nie dostanie) i nad opieka zdrowotna (medicare jej nie bedzie przyslugiwal). Jezeli te rzeczy ma rozplanowane to sama ambasada raczej bym sie specjalnie nie przejmowal, aczkolwiek pytanie o to z czego sie bedzie utrzymywac moze pasc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...