Skocz do zawartości

Dv-2017 Wygrana,pytania I Odpowiedzi,ds260,badania,rozmowa,pierwsze Dni W Usa :)


Rekomendowane odpowiedzi

może być zwykła kartka i dane osób oraz ze pomoże np mieszkaniu,poszukiwaniu pracy.

 

tez znam osoby co nieznają języka tylko ze nikogo w takim wieku i jadący z loterii.. Zazwyczaj to osoby które byly na azylu lub poleciały turystycznie np do rodziny

 

w serialu zielona karta jest pokazane małżeństwo i tam wystarczyło pokazać ze ktoś ich przygarnie.

co do języka to nikt na silę nie będzie się pytać o znajomość i zaskakiwać. Chce Twoja Mama rozmawiać po angielsku niech rozmawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, nixie napisał:

Dlaczego emerytury nie dostanie i medicare jej nie będzie przysługiwać? Nawet jak będzie pracować i uruchomi sobie jakiś program emerytalny i będzie odkładać choćby przez 5-10 lat to nie może liczyć na emeryturę?

A medicare przecież przysługuje rezydentowi, nawet z tego co wiem są specjalne programy dla ludzi starszych, chyba że są jakieś ograniczenia, bo jeszcze aż tak nie zgłębiałem tematu, ale jeśli ktoś wie to może się podzieli?

 

Dokładnie, z mojego doświadczenia wynika, że konsula mało co interesuje ponad to co regulują przepisy, badania, formalności, opłata. W moim przypadku nawet o prace czy gdzie się zatrzymam nie pytali, ale nie wiem jak u innych. Oczywiście trzeba mieć adres gdzie się zatrzymasz, stąd znajomi na miejscu gdzie się można zatrzymać to cenna zaleta, ale głównie ze względu na komfort wyjazdu, bo od strony formalnej to chyba też nie jest aż tak istotne, bo to twój problem a nie konsula. W ambasadzie musisz się wpisać w ramy formalne, a to jak sobie na miejscu poradzisz to już twoja sprawa, więc moim zdaniem bez problemu powinna dostać wizę.

 

każdy stan czy miasto ma pewne programy do pomocy np medyczne. Nawet tutaj byl opisywany program miasta NY ze przyleciała osoba z loterii i mając mala pensje dostała pomoc medyczną. Tylko ze przekraczając granicę zamożności musisz sam zadbać o swoje życie.

na necie jest masa programów które są dostępne tylko ze zarabiasz trochę więcej i się nie łapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartke ma napisać moja mama czy ma być wysłana z Ameryki (najlepiej w kopercie jeszcze co)? I tam opisane, że załatwi dom, pomoże z pracą, itp. Coś jeszcze? A może jak się uda to jakaś pieczątka firmy która może wstępnie mame zatrudnić?

Wiadomo, jak jest możliwość to po polsku lepiej rozmiawiać. Ale jak znajomość angielskiego jest plusem, to może warto tak zaplusować. Konsul daje wybór języka czy narzuca któryś z nich? Czy zawsze zaczyna po polsku?

@sly6

Moja mama też do NY się wybiera. Masz może link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly6 napisał:

każdy stan czy miasto ma pewne programy do pomocy np medyczne. Nawet tutaj byl opisywany program miasta NY ze przyleciała osoba z loterii i mając mala pensje dostała pomoc medyczną. Tylko ze przekraczając granicę zamożności musisz sam zadbać o swoje życie.

na necie jest masa programów które są dostępne tylko ze zarabiasz trochę więcej i się nie łapiesz.

Zdecydowanie nie każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, devmef napisał:

... A może jak się uda to jakaś pieczątka firmy która może wstępnie mame zatrudnić?

...

Tutaj sie nie uzywa pieczatek. Jedyne kraje na swiecie, ktore jeszcze czasem zycza sobie opieczetowanej faktury to Srodkowy Wschod. Emiraty, Kuwait, Arabia Saudyjska. Nigdzie w Europie nie uzywa sie juz papierowych dokumentow czy faktur, nawet w Polsce a co dopiero - pieczatka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pelasia napisał:

Oj Andy, w PL np: USC bardzo lubi pieczątki, nawet ode mnie chcą pieczatki na dokumentach, gdzie mi otwarcie w USA powiedziano, ze tych dokumentów niczym nie przybijają :) 

Pamiętam jak na początku lat 90 tych odbieram towar w Niemczech. Niedużo tego, osobowym samochodem. Wypisali fakturę, CMR, fertig. Na wszelki wypadek poprosiłem o pieczatki na papierach i nastąpiła konsternacja. Sekretarka zanurkowala do szafy w poszukiwaniu takowej. Wreszcie z kolejnej szafy rozległe się radosne: ich habe! Znalazła taka na patyku. Nie było poduszki ale posmarowalismy flamastrem i było wunderbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, devmef napisał:

Kartke ma napisać moja mama czy ma być wysłana z Ameryki (najlepiej w kopercie jeszcze co)? I tam opisane, że załatwi dom, pomoże z pracą, itp. Coś jeszcze? A może jak się uda to jakaś pieczątka firmy która może wstępnie mame zatrudnić?

Wiadomo, jak jest możliwość to po polsku lepiej rozmiawiać. Ale jak znajomość angielskiego jest plusem, to może warto tak zaplusować. Konsul daje wybór języka czy narzuca któryś z nich? Czy zawsze zaczyna po polsku?

@sly6

Moja mama też do NY się wybiera. Masz może link?

 

10 godzin temu, devmef napisał:

Kartke ma napisać moja mama czy ma być wysłana z Ameryki (najlepiej w kopercie jeszcze co)? I tam opisane, że załatwi dom, pomoże z pracą, itp. Coś jeszcze? A może jak się uda to jakaś pieczątka firmy która może wstępnie mame zatrudnić?

Wiadomo, jak jest możliwość to po polsku lepiej rozmiawiać. Ale jak znajomość angielskiego jest plusem, to może warto tak zaplusować. Konsul daje wybór języka czy narzuca któryś z nich? Czy zawsze zaczyna po polsku?

@sly6

Moja mama też do NY się wybiera. Masz może link?

Nowy Jork miasto i pomoc

 

http://www1.nyc.gov/nyc-resources/categories/social-services/benefits-support/index.page

 

a co do kartki to tak ma wyglądać ze pomoże ta osoba z mieszkaniem i pracą i wysłane ma być z USA.

Konsul zacznie po polsku lub dana osoba np dzień dobry i wtedy widać jak moze być prowadzona rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...