Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dlaczego polonia w usa jedzie tak po sobie czyzby to byly stare wyssane z mlekiem matki powiedzonka w stylu jak to slyszalem w lodzi o poznaniakach ze to tzw pyry... itd itp?

Osobiscie odcinam sie od takich stwierdzen, bo niby w czym jedni sa lepsi od drugich, przeciez po obu stronach barykady sa madrzejsi i mniej madrzy... ale zeby zaraz uogolniac tak na ogol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dublin napisał:

Dlaczego polonia w usa jedzie tak po sobie czyzby to byly stare wyssane z mlekiem matki powiedzonka w stylu jak to slyszalem w lodzi o poznaniakach ze to tzw pyry... itd itp?

Osobiscie odcinam sie od takich stwierdzen, bo niby w czym jedni sa lepsi od drugich, przeciez po obu stronach barykady sa madrzejsi i mniej madrzy... ale zeby zaraz uogolniac tak na ogol...

Pierdoly i schematy, nie rób problemu z czegoś czego nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andyopole napisał:

Pierdoly i schematy, nie rób problemu z czegoś czego nie ma...

Ja nie robie problemu i nic nie wymyslam tylko pytam bo...

17 godzin temu, karol0219 napisał:
  Dnia 18.04.2017 o 23:21, ilya_ napisał:

Rzeszow, Lomza, Portoryki to zakala Ameryki.


Łomżyniacy naprawdę mają tak złą opinię za oceanem? Czym jest to spowodowane? :ph34r:

i

11 godzin temu, Adam80 napisał:

Nigdy o nich niczego złego nie słyszałem , jak więcej ,,bratałem się " z Polonią to były negatywne opinie na temat ludzi z Podkarpacia .Za to Podlasie bardzo chwalili. Także jak widać co ludzie to inna opinia nie należy się do tego jakoś zbytnio przywiązywać.

stad moje pytanie:

3 godziny temu, Dublin napisał:

Dlaczego polonia w usa jedzie tak po sobie czyzby to byly stare wyssane z mlekiem matki powiedzonka w stylu jak to slyszalem w lodzi o poznaniakach ze to tzw pyry... itd itp?

Osobiscie odcinam sie od takich stwierdzen, bo niby w czym jedni sa lepsi od drugich, przeciez po obu stronach barykady sa madrzejsi i mniej madrzy... ale zeby zaraz uogolniac tak na ogol...

w gwoli scislosci... zeby nie bylo ze rozpoczynam nowa gownoburze, staram sie poprostu dowiedziec dlaczego polonia poloni wilkiem....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki. Jako, że wyniki się zbliżają, zastanawiam się, czy w tym roku ktoś z forumowych bywalców zostanie wylosowany. Zawsze jest tak, że wszyscy czekają, a później okazuje się, że nikt nie wygrał lub jednej w porywach do dwóch osób się poszczęściło. I oczywiście zacznie się masowa rejestracja osób którym się udało a które na forum zarejestrowane nie były przed ogłoszeniem wyników. 

Tak czy siak powodzenia wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ktoś ułożył wierszyk z rymowanka? Stereotypy, miałem przyjemność pracować z kilkoma czarnoskórymi, pomimo tego, wciąż wierzę że gdzieś w Ameryce są mądrzy i pracowici Murzyni.

Gdybym na podstawie moich leniwych kolegów z pracy kształtował sobie opinię o Murzynach byłbym już nadprezydentem KKK.

Np bardzo lubię Latynosow. Pracowici, z dużym poczuciem humoru. Jak pracują to pracuja, gdy jest czas zabawy tylko im pozazdrościć luzu i inicjatywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierszyk to sie dzieci uczy a podwalina do jego powstania jednak byla jakas zawisc... i to jest clue calego problem, pytalem wiec czemu czesc polonii ma takie zdanie o innej czesci polonii... 
 

Wyglada to tak jedni pisza ze przedtawiciele jednego regionu nie lubia innych, natomiast ty piszesz o wierszyku rozumiem ze mam to odebrac ze problem nie istnieje?

Wiec czemu takie przyklady ktos jednak wymienia, zwykla zawisc, buractwo, brak checi asymilacji, a moze polskie getta kregowo-kulturowe wsrod starszej poloni jednak dobrze funkcjonuja w ich mentalnosci? Bo cos kiedy ktos i tak sie przyjelo? Pytanie tylko czemu nadal oni zyja w mentalnym PRLu skoro emigrowali wieki temu?

 

Pytam bo jestem ciekaw opini ludzi ktorzy mieszkajac w usa i nie tylko maja wlasne zdanie w tej kwestii, bo przeciez zetkneli sie zapewnie z przejawami takiej bezsesownej wg naszego mniemania zawisci a moze jednak sprawa ma glebsze dno i warta jest wyjasnienia. Moje zdanie nie ma tu znaczenia interesuje mnie opinia czemu jednak takie stwierdzenia padaja i czy sa podstawne czy bezpodstawne?

 

W stanach goral, warszawiak poznaniak czy slazak czy inny przestaje nosic pietno rejonu swojego pochodzenia bo z perspektywy amerykanina jest tylko imigrantem na dorobku. I wg mnie swoje zale powinien puscic w niepamiec a nie wysmiewac rodaka jadacego na tym samym wozku. Stan posiadania nie powienien miec tu znaczenia bo idac ta droga zarobiony mialby prawo kpic z innych dlatego tylko ze akurat jemu sie lepiej powodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja nie pije do ciebie andyopole...

Jedynie jestem ciekaw opini innych osob ktore takie zachowanie zaobserwowaly i skoro pisza o tym to widzialy w tym problem i jakos sobie pewnie takie zachowanie tlumaczyly, a skoro mialy caly obraz tej konkretnej sytuacji, to moga ze swojego punktu widzenia okreslic, ze ta jednostka twierdzaca to, byla uprzedzona prawdopodobnie z takiego lub innego powodu.

Nie szukam potwierdzenia  zalozenia, ze wszyscy tacy sa bez wyjatku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...