Skocz do zawartości

Jak Wyglądała Wasza Pierwsza Praca?


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak wyglądała Wasza pierwsza praca po przylocie do USA, jak zmienialiście ją oraz co robicie teraz? Jakie kursy kończyliście oraz co robiliście by zarabiać więcej.

Zachęcam do dyskusji

Moze uscislij czy to pytanie kierujesz do tych wyjezdzajacych po DV czy do wszystkich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak wyglądała Wasza pierwsza praca po przylocie do USA, jak zmienialiście ją oraz co robicie teraz? Jakie kursy kończyliście oraz co robiliście by zarabiać więcej.

Zachęcam do dyskusji

moja pierwsza praca na work and travel to bylo w rzezni. praca harowka ale zarabisci ludzie .czyba bylem jedyny bialy na produkcji i kazdy mnie znal i lubil. jak po roku wrocilem to jak mnie zobaczyli to byl jeden wielki pisk i welcome back :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza praca jako CNA (Certified Nursing Assistant). Chciałam się przekonać jak wygląda praca w szpitalu. Przeszłam szybki kurs i zaczęłam pracę za 10 dolarów na godzinę. W międzyczasie poszłam do szkoły pielęgniarskiej. Po jej ukończeniu dostałam od razu pracę w tym samym szpitalu w którym pracowałam jako CNA. Szpital pokrył mi znaczną część czesnego za szkołę pielęgniarską i obecnie płaci 100% czesnego za BSN. Studia kończę w grudniu. Szybko zleciało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sobie radzą

I Jackie jest przykładem ze jak się na Tobie poznają to Ci dadzą pracę i pomogą.

Moja znajoma pomagała za pól darmo w Kanadzie po zrobieniu kursów otrzymala pracę umysłową . A przecież się mówi ze każdy zaczyna i będzie robić prace fizyczną tam do końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przylatywalem tylko na wakacje, to:

1. Majac 18 lat: Car wash/Gas station

2. Majac 19-24 lata: wycinalem sukienki slubne, w zakladzie, gdzie takowe szyja:P (wiem, dziwne - ale w wiekszosci zajmowali sie tym mezczyzni)

3. Majac 25-27 lat: pomoc w motelu.

Gdy juz zdecydowalem sie przyleciec tutaj na stale (28 lat) to:

1. Przez pierwszy tydzien: biuro architektoniczne gdzie mialem robic rysunki.

2. Po tygodniu udalo mi sie dostac do biura geodezyjnego (surveying), gdzie pracowalem przez 6 miesiecy.

3. Nastepnie kontrakt na pisanie software uzywanego w projektowaniu (6 miesiecy).

4. Pierwsza praca na budowie - project manager przez 9 miesiecy.

5. I obecnie, od ponad 5 lat praca w zawodzie, to jest jako structural engineer.

Nie zaluje ani chwili, gdy jeszcze bez rodziny i conajwyzej na 3.5 miesiaca, moglem popracowac w roznych miejscach i nauczyc sie czegos wiecej, niz tylko inzynierii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...