Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

rzecze brawo! Popieram w stu procentach! Nie mozna byc za jakas partią "No matter what", jesli cos jest niezgodne z moimi przekonaniami to tego nie popieram, kropka. Nawet jesli jestem za daną opcją polityczną to jesli robi cos głupiego to o tym mowię i krytykuję dane posunięcie. I takich tez ludzi szanuję, którzy mimo odmiennych poglądów potrafią rzeczowo rozmawiać o błędach popełnianych przez własne ugrupowania a nie tylko rzucać w siebie błędami przeciwnika. Racja nigdy nie jest "najmojsza", bo nikt nie jest idealny i o dziwo bardzo duzo moze sie nauczyć "lewak" od "prawaka" i na odwrót.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cee napisał:

Wywołany do tablicy :o nieźle. Jak już na mnie wjechales to pozwolę sobie napomnkac że nie napisałem nigdzie że te, jak i okraglostolowe Magdalenka, popieram. Proszę cytat gdzie napisałem że popieram PiS. Nie głosowałem na nich i uważam polityków za największych hipokrytow. Jestem zwolennikiem opcji "WSZYSCY WON, JEDNYM RUCHEM RĘKI, JAK PIONKI Z SZACHOWNICY". Dziś mamy poklosie tego co nie zostało przeprowadzone na początku lat 90tych.

 Po za tym do czasu czytałem z wielką uwaga twoje posty i prawie wszystkie lajkowalem, ale od pewnego czasu chyba Szwecja ci nie służy. Jeśli taki jesteś dobry w historii i chwalisz  zachód przy jednoczesnym szufladkowaniu polski z Afryka,  to przeanalizuj czyje nazwisko wisi nad głównym wejściem do parlamentu europejskiego. Jakie idee i wytyczne realizuje unia ;)

 

Widzę że typowy dla was typ selekcji to: nie jesteś z nami? To jesteś z nimi. 

Typowe dla liberalnego myślenia jak i ignorowanie postów użytkowników którzy nie mówią jak ja. Przykładem kolega motorolnik. Nie będę go słuchał bo moja prawda jest najmojsza. Arogancja aż wylewa się z kołnierza. 

Sorry, ale Twoje posty sugerowały, ze jesteś zwolennikiem obecnych zmian, choc teraz jak myślę, to byc moze to był papeaz, nie mam pamięci do nicków (od 2008 do 2013 myślałem, ze KaEr i Kzielu to jedna osoba :) )

Teraz jak przewijam to widzę, ze to powtórzenie standardowego sloganu "oni nie wiedzą przeciwko czemu protestują" było powodem "wywołania Cię do tablicy". PO wybrała 6 siedziów Trybunału, trzech nielegalnie, co zresztą sam Trybunał orzekł. PiS wybrał takze 6, 3 nielegalnie. PiS się nie cofnął, Prezydent podpisał. Dziewictwo traci się raz. Od tego czasu jestesmy na równi pochyłej. Sąd Najwyzszy, media, organizacje pozarządowe, Ci co nie klaszczą lub nie klaszczą dosc długo (zakład o 100 w kazdej walucie, ze Gowin po wczorajszym zachowaniu długo w rządzie się nie utrzyma!), a i nie łudzcie się, takze zdrajcy pracujący w obcych mocarstwach staną się prędzej czy pózniej wrogami, na kazdego przyjdzie czas! Bo cokolwiek by Kaczyński nie zrobił brat nie zmartwychwstanie...

"WSZYSCY WON, JEDNYM RUCHEM RĘKI, JAK PIONKI Z SZACHOWNICY"

A kto ma ten ruch wykonac, jeśli mogę zapytac? Janusz Korwin Mikke? :) O ile byłbym skłonny w chwilach słabości zaakceptowac takie rozwiązanie, pozostaje pytanie - co dalej? Ustrój, wszystkie bezpieczniki w nim się znajdujące, wbudowuje sie na okolicznosc gdy Twoi najgorsi "wrogowie" przejmą władzę.  To dlatego zapory ustrojowe się wprowadza. PiS wysadził wszystkie bezpieczniki, i za to odpowiedzą przed historią. Ukrainizacja Polski będzie moze juz tylko przyspieszac, nie ma odwrotu.

A w Szwecji nie jestem, tylko w Szkocji. I, pod zagrozeniem, ze Katlia mi cofnie dziś otrzymane zaproszenie do Kolorado ;) , powiem, ze jestem praktykującym katolikiem i osobą o bardzo konserwatywnych poglądach. Konserwatyzm to szanowanie wartości i powolne zmienianie (jeśli trzeba) tego co przeszłe pokolenia wypracowały przez dziesiątki, lub niekiedy setki lat. To, co robi PiS, to nie konserwatyzm, to bolszewizm.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slogan wszyscy won jesli miałby zostać "ucielesniony" to tak jak piszesz co dalej. Teraz jest jakieś 27 lat za późno, aczkolwiek staje przy tym że wszyscy którzy byli gdziekolwiek i w jakikolwiek najmniejszym stopniu służyli poprzednim ustroju powinni zostać odsunieci bezwzględnie. 

Janusz jest za bardzo szalony I nie dałbym mu władzy. 

 

Mnie najbardziej irytuje hipokryzja jednych czy drugich. Po zgadza się że trzeba zreformowac sądy, ale nie ma pomysłu jak i na dodatek przez 8 lat nie złożyła ani jednego procesu. Więc jak? Trzeba czy jest ok. 

 

I tak przepraszam pomyliłem Szkocję że Szwecją. 

Peace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cee napisał:

(...) Typwe dla liberalnego myślenia jak i ignorowanie postów użytkowników którzy nie mówią jak ja. Przykładem kolega motorolnik. Nie będę go słuchał bo moja prawda jest najmojsza. Arogancja aż wylewa się z kołnierza. 

Akurat z tego zo rozumiem od czasu kiedy powiedziałem, ze ignorowanie Trumpowców prowadzi do alienacji lewicy w USA, samozadowolenia, marginalizacji i porazek, mortorolmnik ignoruje chyba takze mnie :)

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cee napisał:

Slogan wszyscy won jesli miałby zostać "ucielesniony" to tak jak piszesz co dalej. Teraz jest jakieś 27 lat za późno, aczkolwiek staje przy tym że wszyscy którzy byli gdziekolwiek i w jakikolwiek najmniejszym stopniu służyli poprzednim ustroju powinni zostać odsunieci bezwzględnie. 

Janusz jest za bardzo szalony I nie dałbym mu władzy. 

 

Mnie najbardziej irytuje hipokryzja jednych czy drugich. Po zgadza się że trzeba zreformowac sądy, ale nie ma pomysłu jak i na dodatek przez 8 lat nie złożyła ani jednego procesu. Więc jak? Trzeba czy jest ok. 

 

I tak przepraszam pomyliłem Szkocję że Szwecją. 

Peace. 

I tu na przykład Cię rozumiem. Ja absolutnie popierałem lustrację, chociazby na wzór niemiecki czy chechosłowacki. Sprawy takie jak Maleszka piszący w Wyborczej były szczególnie obrzydliwe. Ale teraz jak patrzę na to co robi Kaczyński, zmieniłem zdanie, i "Nocną Zmianę" widzę juz w zupełnie innym świetle. Myślę, ze gdyby wtedy im się udało, bylibyśmy tam gdzie dziś jest Ukraina.

"Przemądrzalstwo" Michnika, Geremka, zatykanie własnych dziur i uwypuklanie win polskiej prawicy jest dla mnie dziesięc razy lepze niz wyzywanie, lub wręcz wybijanie się nawzajem do czego prowadzi obecna polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rzecze1 napisał:

Akurat z tego zo rozumiem od czasu kiedy powiedziałem, ze ignorowanie Trumpowców prowadzi do alienacji lewicy w USA, samozadowolenia, marginalizacji i porazek, mortorolmnik ignoruje chyba takze mnie :)

Ale jak mozna ich nie ignorowac ? Wiekszosc z nich zachowuje sie jak typowi fanatycy religijni lub czlonkowie jakiejs sekty ? Rozmowa na argumenty w dzisiejszym swiecie z jakiegos niezrozumialego powodu przestala miec jakikolwiek sens - bo Ci aktualnie bedacy przy wladzy i ich zwolennicy zupelnie je ignoruja i maja wlasna prawde.

Btw - odnosnie Kaczynskiego - po jego wypowiedzi sprzed kilku dni sprawa jest moim zdaniem prosta - on sobie po prostu nie radzi z wina po smierci brata. Typowy mechanizm obronny, wszyscy sa winni i go zamordowali, tylko nie ja, typowy dla wiekszosci swiatowej populacji przy czymkolwiek co zrobia zle, z tym ze tu jest akurat dosc drastyczny przypadek a gosc praktycznie rzadzi krajem. Nie sadze zeby byl cynikiem / idiota jak Trump.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, motorolnik napisał:

Proszę, nie cytuj ludzi, których mam na liście ignorowanej zawartości :)

Ups :P

@rzecze1

Liczyłem na to, że się odezwiesz i jak zwykle się nie zawiodłem ;)

PiS ma sprytną metodę polegającą na wykorzystywaniu prawdziwych problemów do załatwiania własnych spraw pod przykrywką rozwiązywania owych problemów. To samo robią teraz.

P.S.

Temat jest na czasie i dużo można by tu pisać. Cz można prosić któregoś z adminów o utworzenie nowego tematu w odpowiednim dziale i przeniesienia tam postów do tego tematu nawiązujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kzielu napisał:

Ale jak mozna ich nie ignorowac ?

Cytuj

 

Jak znajdziesz odpowiedz na to pytanie to uratujesz dzisiejszą liberalną lewicę :)

Argumenty nie mają tu większego znaczenia, to prawda. I sorry, ale idiotyzm ludzi osiągnął monumentalne poziomy, lub byc moze został wyeksponowany przez internet do historycznego poziomu (jak ten motyw z posłem PiS-u który jeszcze do wczoraj myślał, ze słońce "gaśnie" w całej Polsce w tym samym momencie :rolleyes:......). Ale dlatego właśnie trzeba się dowiedziec co tych ludzi do tego doprowadziło. Ludzie, nawet jezeli patrząc na nich tylko przez pryzmat zwierzęcości, zawsze mają powody do zachowań takich lub innych. Klucz do zwycięstwa jest w tym aby się dowiedziec co sprawia, ze czują się tak a nie inaczej. I zmienienie tego (vide: Trump!)

Zamykanie uszu na ich obawy i to co mają do powiedzenia, lub co jeszcze gorsze - wyśmiewanie ich, prowadzi do nikąd. Izolacja, zamykanie się we własnych środowisku, środowisku ludzi, którzy operują takim samym językiem, oglądają te same late night shows, opowiadaja podobne dowcipy, prowadzi do porazek. I to mi się wydaje jest okropną winą takich ludzi jak powiedzmy Bill Maher, który rozbawi Ciebie czy mnie (a bawi mnie dobrze!), ale doprowadzi tysiąc innych do głosowania na Trumpa.

Mam to szczęście/nieszczęście, ze połowa ludzi których dobrze znam nie podałaby ręki drugiej połowie ludzi których dobrze znam,.. Właściwie to jest jednen z tych motywów z cyklu "uwazajcie aby wasze zyczenia się nie spełniły"... Ale ogólnie nadaje to pewną perspektywę. Bo trzeba pamiętac, ze wygrywają nie Ci, którzy dali najlepszą ripostę którą oklaskiwaii ich koledzy i z tego powodu czuli się dobrze cały wieczór, ale wygrali Ci, którzy dostali poparcie i mandat do zmieniania rzeczywistosci. Jeśli przegrałeś, to sorry, ale robisz co zle.

A motorolnik nie wiem, ma coś w sobie, ze pomimo, ze nie popieram Trumpa i nie znoszę PiS-u, to jak go czytam, to mam ochotę zalozyc czerwoną czapeczkę i isc na mszę Rydzyka :)

  • Upvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SuperTraveller napisał:

P.S.

Temat jest na czasie i dużo można by tu pisać. Cz można prosić któregoś z adminów o utworzenie nowego tematu w odpowiednim dziale i przeniesienia tam postów do tego tematu nawiązujących?

Nie wiem czy to jest dobry pomysł, to forum o USA było zawsze dla mnie odskocznią od codziennych lokalnych wiadomości i szkoda by było gdyby się zamieniło w kolejne pole bitwy pomiędzy pisowcami a peowcami. Z drugiej strony mam wrazenie, ze jeśli temat nie zostanie rozbity to prędzej czy pózniej moderatorzy pokazą nam jak działa autorytaryzm w praktyce i usuną połowę postów :) Szczerze powiedziawszy, to ja juz dawno bym to zrobił ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rzecze1 napisał:

Ci, którym nie podobała się nocna zmiana 1992, byli przeciwko ACTA, wejściu ABW do redakcji Wprostu (?), ale oklaskują nocne zmiany dokonowane dziś, są hipokrytami, partyjnymi fanatykami lub kierują się emocjami.

Genialnie napisany post! Dziekuje rzecze1

Pozwole sobie go zacytowac w dyskusjach z innymi, jezeli nie masz nic przeciwko

1 godzinę temu, cee napisał:

Mnie najbardziej irytuje hipokryzja jednych czy drugich. Po zgadza się że trzeba zreformowac sądy, ale nie ma pomysłu jak i na dodatek przez 8 lat nie złożyła ani jednego procesu. Więc jak? Trzeba czy jest ok. 

Oczywiscie, ze trzeba zreformowac sądy. Czy PO probowalo coklwiek zmieniac - nie jestem na biezaco w ogole, trzeba byloby sie przebic przez archiwa i zobaczyc, ale to co proponuje PIS jest jak leczenie raka mozgu za pomoca urwania glowy. To nikomu nic dobrego nie przyniesie. To pogłębianie patologii w polskim sadownictwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...