Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Roelka napisał:

Jestem ciekawa jak to działa, to ograniczenie wiz rodzinnych- będzie limit np na liczbę wiz małżeńskich i k1 na rok? Czy więcej limitów na kategorie rodzice/rodzeństwo? 

 

Cholera wie ;) ale wydaje mi sie że raczej nie będzie ograniczeń w kategorii immediate relative, biorąc pod uwagę spodziewane larum. Jeśli już to zabiorą się za sponsorowane rodzeństwo i dorosłe dzieci wraz z rodzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujace jest to ze jak zwykle z nielegalna imigracja nie zrobili absolutnie nic a zabieraja sie za legalna - w dodatku bez zadnych propozycji odnosnie "skilled immigration" czego wiekszosc firm chce...

Taka centralnie z dupy ustawa, czysto populistyczna - w sumie taka sama jak kazda inna przez ostatnie 6-7 miesiecy i tak samo jak kazda inna skonczy na smietniku prawdopodobnie.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam że family based ma się zmienić na merit based? Nie mam nic przeciwko zakończeniu loterii ale kurczę martwić się będę czy uda mi się sponsorowac w końcu rodziców. :/ planowałam za 3 lata. Eh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Roelka napisał:

Przeczytałam że family based ma się zmienić na merit based? Nie mam nic przeciwko zakończeniu loterii ale kurczę martwić się będę czy uda mi się sponsorowac w końcu rodziców. :/ planowałam za 3 lata. Eh. 

The bill would limit the types of family members of immigrants that can also be brought to the US to primarily spouses and minor children, would eliminate the international diversity visa lottery and limit the number of annual refugee admissions.

Trudno powiedziec bo szczegolow nie ma, ale rodzicow to watpie zeby calkowicie wyeliminowali - najwyzej nie beda juz immidiate relatives. Generalnie pomysl wydaje sie nie najgorszy - przynajmniej na pierwszy rzut oka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Roelka napisał:

Nie mam nic przeciwko zakończeniu loterii ale kurczę martwić się będę czy uda mi się sponsorowac w końcu rodziców. :/ planowałam za 3 lata. Eh. 

W tym projekcie wprowadzają wizę W - dla rodziców obywateli, nieimigracyjną, pobyt do 10 lat. Bez prawa pracy i trzeba wykupić dla nich ubezpieczenie zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vlade napisał:

W tym projekcie wprowadzają wizę W - dla rodziców obywateli, nieimigracyjną, pobyt do 10 lat. Bez prawa pracy i trzeba wykupić dla nich ubezpieczenie zdrowotne.

O! Mnie by to pasowało. Z ubezpieczeniem damy radę a rodzice będą już na emeryturze więc praca im tam niepotrzebna. :P więc nadzieja jest. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta - tam w tekście tej ustawy jest liczba mnoga (periods) czyli te wizę W by przyznawali na 5 lat początkowo i potem mozna by ja było wielokrotnie przedłużać o kolejne 5 lat. Czyli w praktyce bez limitu jak długi mógłby być pobyt.

Edytowane przez vlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzielu napisał:

http://www.npr.org/2017/08/02/541104795/trump-to-unveil-legislation-limiting-legal-immigration

Wyglada na to ze ten bill sie - o dziwo - posuwa do przodu...  Malo szczegolow, ale wyglada na koniec DV jezeli przejdzie (i slusznie).

Jakoś strasznie Ci ta DV uwiera, przy każdej możliwej okazji podkreślasz jaki to świat stanie się wspaniały kiedy DV zostanie zlikwidowana.

 

Godzinę temu, Roelka napisał:

Przeczytałam że family based ma się zmienić na merit based? Nie mam nic przeciwko zakończeniu loterii ale kurczę martwić się będę czy uda mi się sponsorowac w końcu rodziców. :/ planowałam za 3 lata. Eh. 

Widzę tutaj podwójne standardy. Z punktu widzenia USA jedni i drudzy są bezwartościowi, ale jednak sponsorowanie rodzinne wolałabyś zostawić?

Tak tylko piszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...