Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

@kzielu możesz mi jeszcze powiedzieć w jaki sposób to w tych zarabiających poniżej 100k $ uderzy? Uprzedzajac twoją odpowiedź która można będzie uznać za uderzająca w moją osobę, pytam bo nie wiem Czy I w jaki sposób wg ciebie obniżka podatków uderza w mniej zamożnych? To że różnicy żadna korporacja nie przekaze na pracowników to normalne, ale może za to obniżka podatków może przyciągnąć nowe biznesy lub ci co się zastanawiali nad tym wcześniej jednak się zdecydują. Tym samym bezrobocie będzie spadać.
Czy może jest Ci bliżej do wersji Sandersa, który chciałby wszechobecnej darmowej służby zdrowia, uczelni dla wszystkich itp. Jak to sam powiedział, oczywiście wszystko musi kosztować, więc i ta publiczna służba zdrowia także, jednak to krok w kierunku upanstwowienia kolejnych gałęzi, a co za tym idzie krok w kierunku komunizmu. Chyba że sie mylę, ale napewno jak sam wiesz, poziom życia wyższy jest tam gdzie jest większa swoboda gospodarcza i niższe podatki.
Dajmy na to taka obniżka cit z 35% do 20% w skali roku dla przedsiębiorstwa pozwoli na inwestycję czy zatrudnienie kolejnego pracownika. Jeśli nie to, to zostanie kasa w kieszeni podatnika którą wyda na nowy samochód, robot kuchenny czy nowy trawnik. Tak ja to widzę, ale możliwe że coś pominąłem.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, cee said:

@kzielu możesz mi jeszcze powiedzieć w jaki sposób to w tych zarabiających poniżej 100k $ uderzy? 

Nie wiem, na ile to aktualne po recznych dopiskach na marginesie w dniu glosowania, ale:

https://www.nytimes.com/interactive/2017/11/28/upshot/what-the-tax-bill-would-look-like-for-25000-middle-class-families.html

Ja, jako osoba bioraca standard deduction i posiadajaca dziecko, jestem wniebowziety, ale ludzie ktorzy np. sa chorzy i odpisuja sobie koszty leczenia od podatku (albo korzystaja z innych itemized deductions) beda mieli niewesolo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cee napisał:

.Dajmy na to taka obniżka cit z 35% do 20% w skali roku dla przedsiębiorstwa pozwoli na inwestycję czy zatrudnienie kolejnego pracownika. 

No chyba sobie jaja robisz. Przeciez juz powiedzieli ze oszczednosci beda przeznaczone glownie dla shareholders. 

https://www.nytimes.com/2017/11/29/business/republican-tax-cut.html?_r=0
https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-11-29/trump-s-tax-promises-undercut-by-ceo-plans-to-reward-investors

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy LLC podlega pod cit?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cee napisał:
4 minuty temu, katlia napisał:

Czy LLC podlega pod cit?

Nie rozumiem pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dla takiego przedsiębiorcy jakich jest wielu ( single member llc) obniżka 15-20% na cit jest znacząca. W takich przypadkach nie ma mowy o akcjonariuszach, a wy patrzcie tylko na wielkie korporacje. Korporacje sobie poradzą. Jeśli koszty pracy będą wysokie w Stanach to się przeniosą to Bangladeszu. Jeśli będą niskie to zostaną, a w dodatku mali przedsiębiorcy będą w stanie z czymś wystartować.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, katlia said:

Serio? Oczywiscie. 

14 minutes ago, cee said:

Więc dla takiego przedsiębiorcy jakich jest wielu ( single member llc) obniżka 15-20% na cit jest znacząca. W takich przypadkach nie ma mowy o akcjonariuszach, a wy patrzcie tylko na wielkie korporacje. Korporacje sobie poradzą. Jeśli koszty pracy będą wysokie w Stanach to się przeniosą to Bangladeszu. Jeśli będą niskie to zostaną, a w dodatku mali przedsiębiorcy będą w stanie z czymś wystartować.

Nie wiem co to jest "company" income tax, ale reforma podatkowa scina "corporate" income tax, i nie: male "zuczki" w stylu "ja i szwagier mamy firme LLC" nie placa tego podatku. Najczesciej rozliczaja sie w formie tradycyjnego individual income tax.

https://www.thebalance.com/how-business-types-pay-business-income-tax-398996

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...