Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

No ale wlasnie o to chodzi, ze tak jak jest napisane (z tego co wiadomo, bo kto wie na co oni w koncu glosowali) ogromny procent malych firm NIE bedzie mialo ulgi z podatkow - wiekszosc oszczednosci bedzie dla duzych. Serio, masz Google, zacznij czytac.

https://www.usatoday.com/story/money/columnist/abrams/2017/09/20/six-small-business-bombshells-trumps-tax-plan/681487001/

https://www.theatlantic.com/business/archive/2017/12/the-7-myths-of-the-gop-tax-bill/547322/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie wiem co to jest "company" income tax, ale reforma podatkowa scina "corporate" income tax, i nie: male "zuczki" w stylu "ja i szwagier mamy firme LLC" nie placa tego podatku. Najczesciej rozliczaja sie w formie tradycyjnego individual income tax.

https://www.thebalance.com/how-business-types-pay-business-income-tax-398996

 

Właśnie o to mi chodziło. Czy LLC płaci cit tylko napisałem company zamiast corporation. Czyli małe przedsiębiorstwa nie są objęte podatkiem cit, tylko zwykłym indywidualnym, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wlasnie o to chodzi, ze tak jak jest napisane (z tego co wiadomo, bo kto wie na co oni w koncu glosowali) ogromny procent malych firm NIE bedzie mialo ulgi z podatkow - wiekszosc oszczednosci bedzie dla duzych. Serio, masz Google, zacznij czytac.https://www.usatoday.com/story/money/columnist/abrams/2017/09/20/six-small-business-bombshells-trumps-tax-plan/681487001/

https://www.theatlantic.com/business/archive/2017/12/the-7-myths-of-the-gop-tax-bill/547322/

 

Serio czytam i dopytuje. Coś złego? Ostatnio niedopytywalem i straciłem ok $10k

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, cee said:

Właśnie o to mi chodziło. Czy LLC płaci cit tylko napisałem company zamiast corporation. Czy małe przedsiębiorstwa nie są objęte podatkiem cit tylko zwykłym indywidualnym, tak?

 

Ten link, ktory umiescilem w poscie wyzej, odpowiada na to pytanie duzo lepiej niz ja. W skrocie, nie kazde LLC to korporacja. Powiedzialbym nawet, ze w przewazajacej wiekszosci to nie sa korporacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli serio czytasz to juz wiesz ze caly ten tax plan to jest giveaway dla najbogatrzych ludzi i korporacji, i cene zaplaci reszta spoleczenstwa. (Juz jest mowa o obnizeniu Social Security i Medicare.) Notabene, to nic nowego, od lat 80tych tak juz jest w USA, ale skala tych ostatnich zmian jest dosyc szokujaca.

Ja uwazam ze jest jedna dobra strona calej tej afery: ten tax cut to bedzie ogromna amunicja dla demokratow w wyborach w przyszlym roku i 2020.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli serio czytasz to juz wiesz ze caly ten tax plan to jest giveaway dla najbogatrzych ludzi i korporacji, i cene zaplaci reszta spoleczenstwa. (Juz jest mowa o obnizeniu Social Security i Medicare.) Notabene, to nic nowego, od lat 80tych tak juz jest w USA, ale skala tych ostatnich zmian jest dosyc szokujaca.
Ja uwazam ze jest jedna dobra strona calej tej afery: ten tax cut to bedzie ogromna amunicja dla demokratow w wyborach w przyszlym roku i 2020.
Czytam choć mam inne nastawienie do obniżki podatków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje nastawienie nie zmienia faktu ze jezeli nie nalezysz do najwyzszego procentu zarabiajacych (powiedzmy najwyzszy 1-2 procent) to ta obnizka podatkow ci nie pomoze -- a bardzo mozliwie wrecz przeciwnie, zaszkodzi. Bo ktos musi zaplacic ten dodatkowy kwyntilion (trillion - ang.) dolarow dlug, i ten ktos to przecietny Amerykanin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg Ciebie dobrze jest jak teraz, czy może lepiej przychylić się do propozycji socjalistów/demokratów? Bo to kto kogo sponsoruje i komu kto chce zrobić przysługę, też nie jest jakby się wydawało na pierwszy rzut oka, jasne. Mcpear sam wspomniał że CA to jeden z najbardziej niebieskich stanów, ale również 7 czy 8 gospodarka świata, więc jest tam sporo tych najlepiej zarabiających. Nie wiem czy taki ruch nie ma na celu " przekolorowanie " tego np stanu na czerwono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Kalifornii i wg pierwszej symulacji zapłacę 2-4% więcej podatku rocznie przez to, że podatek stanowy przestanie mi się wliczać w itmized deductions a moje odliczenia są większe niż 24k czyli to co będzie stanowiło nowy limit dla standardowych odliczeń. Czyli dla mnie to nie jest żaden "tax cut".
Co więcej u mnie w robocie większość kolegów będzie miała "podwyżkę" podatków. Podatek stanowy jest znaczący a nasze podatki od neiruchomości i mortgage są na tyle wysokie, że wyskakują ponad 24k. Czyli w moim otoczeniu wszyscy będą mieli "tax increase"

Edytowane przez mcpear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...