Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Roelka napisał:

Jak nie widzisz różnicy pomiędzy przypadkowym osobami a rodzinami obywateli US to ja już nic nie poradzę.

Akurat nigdy nie miałam nic przeciwko sponsorwaniu rodzinnym. Nie tylko dlatego że chce sponsorowac rodziców. Uważam że obywatele powinni mieć zawsze możliwość sprowadzenia najbliższej rodziny. 

Musze sie zgodzić z supertraveller, ze z punktu widzenia interesu USA sponsorowanie rodzinne jest równie bezwartościowe. Nie mowa tu o punkt widzenia ze strony rodzinnej. Ja tez uważam, ze obywatel powinien miec mozliwosc sponsorowania rodziny ale np: co sponsorowany rodzic w wieku emerytalnym dokłada do społeczeństwa? Najczesciej duzo mniej niz przypadkowo wylosowany w loterii. Mi to rybka czy loteria bedzie czy nie, ale szczerze mówiąc mi w ogole nie przeszkadza jej istnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelasia napisał:

Musze sie zgodzić z supertraveller, ze z punktu widzenia interesu USA sponsorowanie rodzinne jest równie bezwartościowe.

 

Tyle że różne formy imigracji mają różne cele, a "interes" USA nie jest motywowany wyłącznie poprzez pryzmat finansów ja np. w przypadku wizy inwestorskiej. Sponsorowane rodziny czy np. azyl mają podłoże humanitarne. Loteria z założenia miała zapewnić różnorodność etniczną i kulturową, bo czy to komuś podoba czy nie, USA chlubi się swoim "diversity." Przeciwnicy loterii zauważają że od dawna już nie spełnia ona swojej funckcji, jako że imigranci z loterii osiedlają się głównie w dużych miastach, gdzie już jest wystarczająco dużo "diversity."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @pelasia napisała. Z punktu widzenia interesu USA obie te grupy mają wartość równą 0. Jednak to DV jest najczęściej atakowana, mimo, że ściąga mniej emigrantów niż sponsorowanie rodzinne.

23 godziny temu, kzielu napisał:

 

Tak - postawa ludzi desperacko probujacych sie dostac troche mnie irytuje - moze dlatego ze nigdy mieszkanie tutaj nie bylo jakims moim wielkim marzeniem i w moim przypadku rozwazalismy opcje imigracji mojej zony do Polski. Z roznych wzgledow (glownie ekonomicznych) nie mialo to wielkiego sensu. Jak podkreslalem tysiac razy - w PL mialbym lepiej niz tu.

A jednak masz motyw, myślałem, że to tylko czysta złośliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SuperTraveller napisał:

Tak jak @pelasia napisała. Z punktu widzenia interesu USA obie te grupy mają wartość równą 0. Jednak to DV jest najczęściej atakowana, mimo, że ściąga mniej emigrantów niż sponsorowanie rodzinne.

 

A ja jeszcze raz napiszę: sponsorowanie rodzinne nigdy nie miało na celu żadnego "interesu." Łączenie rodzin nie jest dyktowane względami ekonomicznymi i każde normalne państwo na nie zezwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, monk napisał:

Reforma imigracyjna musi zostać zatwierdzona przez Kongres. Mało konkretów , dużo emocji . Niech pierw to wejdzie to wtedy pogadamy 

Będę sie powtarzał z innego wątku, ale to przejdzie. Legalny imigrant to klient mało awanturujący sie, nieliczny, a GOP bedzie mogło ogłosić, ze końcu coś znacznego udało im sie uchwalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jackie napisał:

 

A ja jeszcze raz napiszę: sponsorowanie rodzinne nigdy nie miało na celu żadnego "interesu." Łączenie rodzin nie jest dyktowane względami ekonomicznymi i każde normalne państwo na nie zezwala.

Czyli wszyscy sie zgadzamy. Oba nigdy nie miały celu " interesu" i nadal pod tym względem sa bezwartościowe. :D

 

Edytowane przez pelasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, motorolnik napisał:

Haha, miłej lektury:


‘This deal will make me look terrible’: Full transcripts of Trump’s calls with Mexico and Australia
https://www.washingtonpost.com/graphics/2017/politics/australia-mexico-transcripts/?tid=ss_tw&utm_term=.7b0849665f21

Motorolnik, czytales tweet na ten temat od prezydenta Meksyku?
"Sean Spicer, I've said this to @realDonaldTrump and now I'll tell you: Mexico is not going to pay for that fucking wall. #FuckingWall" Sentyment nawet ma wlasny hashtag! 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...