Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, monk napisał:

Może nie jestem na czasie z wszystkimi "newsami" i nie znam wszystkich , ale możesz mi wytłumaczyć kto to jest ??

1. Cassandra Fairbanks, publikuje w Sputniku (https://sputniknews.com/authors/cassandra_fairbanks/), propagandowej tubie Kremla. Kiedyś popierała Berniego Sandersa ale potem przeszła na stronę białych ekstremistów. Po ataku w Charlottesville zaczęła narzekać, że dostała etykietkę neonazisty

2. Mike Cernovich, blogger skrajnej prawicy, siewca conspiracy theories, powiązany z InfoWars. https://en.wikipedia.org/wiki/Mike_Cernovich
3. Milo Yiannopoulos, kolejny ulubieniec skrajnej prawicy, pracował dla Breitbart News ale zrezygnował po skandalu, który wynikł po jego komentarzu na temat pedofilii.

4. Lucian Wintrich, powiązany z blogiem Gateway Pundit, który celuje w spektrum od konserwatywnej prawicy po skrajną prawicę i jest areną do publikacji tekstów, które delikatnie mówiąc mają słabe pokrycie w faktach.

Co do gestu - pisałem parę postów wcześniej, ale dodam obrazek z wiecu skrajnej prawicy w Charlottesville:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Okey,

W czasie gdy Demokraci nadal zyją w swoim świecie szukając kierunku i lidera, karawana republikanów dalej powoli sunie pomimo wszystkich anytprezydenckich śledztw, a Saturday Night Live i wszyscy "late night show boys" mają uzywanie bo administracja Trumpa dostarcza ton materiału... odświezam temat i udostępniam linka z debaty którą widziałem kilka tygodni temu a przypomniała mi się bo reforma podatkowa zbliza się wielkimi krokami.

Biorąc pod uwagę ze zyjemy w czasach Facebooka, YouTube'a, 140 znakowych wiadomości a ludzie wyrabiają sobie zdanie pod wpływem płytkich memów i sloganów, dyskusja Cruz-Sanders to szczyt merytoryczności. Generalnie tak wyglądałaby polityka gdyby ludzie nie traktowali wyborów jak głosowania w reality show. Zatem dla wytrwałych - polecam.

Co do meritum, to juz oddam głos ludziom których to bezpośrednio dotknie, których tu nie brakuje.

 

 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cee napisał:

Hmmm, nikt się nie wypowiedział? Nieważny temat? Niepotrzebna reforma podatkowa? A może w dobrym kierunku? Jak jest z tymi odpisami kosztów zamieszkania? Zostają zniesione? Jakieś komentarze z waszej strony jak to widzicie?

Nie za bardzo co jest komentowac. Skok na kase republikanow - centralny, wiekszosc zarabiajacych ponizej $100k na tym straci ale ta republikanska czesc dalej uwaza ze to propaganda wiec ja osobiscie sie ciesze bo moze wreszcie zaczaja ze ich ulubiency w kongresie maja ich centralnie w dupie.

Liczenie na to ze nizsze podatki dla korporacji w jakikolwiek sposob spowoduja benefity dla pracownikow jest kompletnie idiotyczne, wiekszosc juz zapowiedziala ze podniosa dywidendy... W koncu one sa odpowiedzialne przed swoimi akcjonariuszami a nie maja na celu robic wszystkim dobrze. Pracuje w jednej wiec jest to dosc jasno widoczne.
Trudno winic republikanow ze chca siebie i swoich dawcow wzbogacic, bo w koncu dokladnie w tym celu wszyscy ida w polityke. natomiast trzeba ich winic za to ze zupelnie beztrosko zwieksza dlug kraju o ktory bedzie sie martwil kto inny.

Podsumowujac - z czysto osobistego egoistycznego punktu widzenia to sie nie martwie bo pewnie wyjde na plus a wiekszosc tych idiotow ktorzy glosowali na Trumpa i kolegow dostanie po dupie. Z logicznego punktu widzenia - czyste kurestwo.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego odcięcie odpisu podatku stanowego to jednak centralne uderzenie w Kalifornię i NY - stany o najwyższych podatkach stanowych, przypadkowo tylko jedne z najbardziej niebieskich stanów. Aczkolwiek z politycznego punktu widzenia muszą republikanie coś szybko uchwalić, bo inaczej wybory 2018 przegrają z kretesem, bo pierwszy rok prezydentury zapowiadanych spektakularnych zmian i reform nie przyniósł. Reforma podatkowa będzie brzmiała dobrze w wyborach 2018 i nawet jak tak na serio ludzie dostrzegą dopiero na wiosnę 2019 (przy rozliczeniu rocznym) co ona praktycznie oznaczała to do wyborów można będzie startować z hasłem "obniżyliśmy podatki". Wg mnie ta reforma teraz to próba odwrócenia trendów i utrzymania większości w kongresie i senacie po listopadzie 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...