Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Trump jest teraz bardziej maszynką do podpisywania EO i wszystkiego innego. W praktyce rządzą ludzie wokół niego, w tym Pence, a przede wszystkim Bannon. Więc impeachment Trumpa może nie zmieni aż tak wiele, ale:
1. administracja straci PR-wo - nie będą mieli flagowego tv celebrity i multimilionera jako twarzy.

2. to będzie pierwszy krok, który pokaże siłę sprzeciwu społecznego. Pence zawsze może polecieć następny. A Ryan to oportunistyczna chorągiewka, głupia ale jednak. Zauważcie że już ten EO o imigrantach miał w zapisie okresy czasu. Gdyby naprawdę chcieli iść na całość to by wprowadzili bezterminowy zapis dla wszystkich, a tak nie mieli pewności efektów więc zapisali te 90 dni itp. Otwarcie eksperymentują, bo sami nie wiedzą gdzie wybije szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa o tym była w kampanii i teraz wchodzi to w życie, wow, niespodzianka :/ 

"Those nationals or dual nationals holding valid immigrant or nonimmigrant visas will not be permitted to enter the United States during this period. Visa interviews will generally not be scheduled for nationals of these countries during this period."

czy w kampanii ktoś mówił coś o blokadzie dla Polski ? ja nie słyszałem, ale nie da się wszystkiego usłyszeć/zobaczyć/przeczytać. Jeśli coś mnie ominęło to proszę o info ;) 
Nie mówię oczywiście że PDT taki jest propolski, że otworzy wrota jak supermarket. 

Edytowane przez cee
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cee napisał:

mowa o tym była w kampanii i teraz wchodzi to w życie, wow, niespodzianka :/ 

"Those nationals or dual nationals holding valid immigrant or nonimmigrant visas will not be permitted to enter the United States during this period. Visa interviews will generally not be scheduled for nationals of these countries during this period."

czy w kampanii ktoś mówił coś o blokadzie dla Polski ? ja nie słyszałem, ale nie da się wszystkiego usłyszeć/zobaczyć/przeczytać. Jeśli coś mnie ominęło to proszę o info ;) 
Nie mówię oczywiście że PDT taki jest propolski, że otworzy wrota jak supermarket. 

W tym cytacie nie ma nic o rezydentach.

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze napisales " mowa o tym była w kampanii i teraz wchodzi to w życie, wow, niespodzianka :/  "

W kampanii nie bylo mowy o blokowaniu wjazdu dla REZYDENTOW. Czyli posiadaczy zielonych kart. A obecnie nawet oni nie byli przepuszczani na lotniskach. Co juz jest szalenstwem.

Nie bylo zadnej mowy o blokadzie dla Polski, ale kto wie? Przeciez teraz to juz wszystko sie moze wydarzyc. WIdzac jak Trump blokuje imigrantow, naprawde ktos sie jeszcze spodziewa ze bedzie znosil wizy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kampanii była mowa o zblokowaniu obywateli z tych krajów. Jak chcesz sprawdzić czy dany rezydent nie powinien podlegać tym restrykcjom ? Blok został podpisany na 90 dni i 120 dla Syryjczyków. 

 

Co do Polski to zawsze jest ciepły przekaz w kampanii bo każdy wie jaki to jest elektorat. W 2010 roku to było ok 8% całej populacji, więc nie mało. Więcej złego dla Polski mogłoby się stać pod rządami pani HC niż obecnego prezydenta imo. Chociażby oskarżenia i chęć uzyskania odszkodowań od Polski za WW2 :o PDT wypowiadał się dobrze podczas kampanii więc wg mnie nie macie aż takich podstaw do tego, żeby się obawiać i targać portami jak wyżej ;) Widać chyba że nie bardzo rozumiecie cała istotę tych posunięć. 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cee napisał:

W kampanii była mowa o zblokowaniu obywateli z tych krajów. Jak chcesz sprawdzić czy dany rezydent nie powinien podlegać tym restrykcjom ? Blok został podpisany na 90 dni i 120 dla Syryjczyków. 

 

Co do Polski to zawsze jest ciepły przekaz w kampanii bo każdy wie jaki to jest elektorat. W 2010 roku to było ok 8% całej populacji, więc nie mało. Więcej złego dla Polski mogłoby się stać pod rządami pani HC niż obecnego prezydenta imo. Chociażby oskarżenia i chęć uzyskania odszkodowań od Polski za WW2 :o PDT wypowiadał się dobrze podczas kampanii więc wg mnie nie macie aż takich podstaw do tego, żeby się obawiać i targać portami jak wyżej ;) Widać chyba że nie bardzo rozumiecie cała istotę tych posunięć. 

Ty chyba nie bardzo rozumiesz, zresztą ten co je wprowadził ich nie rozumie. Wyobraź sobie że wyjechales z PL na wakacje i nie możesz wrócić spowrotem - rezydenci tutaj mają domy, pracę i nie mają nic poza US. W żadnych zapowiedziach nikt nie mówił o zakazie wjazdu zresztą są one kompletnie idiotyczne.

  • Upvote 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...