Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, agatenka napisał:

Motorolnik, kzielu - poprostu nie moge uwiezyc ze tak sobie w momencie w ktorym mu sie to zupelnie nie oplacalo - Asad zagazowal wlasnych obywateli. 

A ze czytam najrozniejsze zrodla- no coz wole miec informacje z roznych stron niz opierac sie tylko na papce podanej pod publike

W momencie w którym mu się nie opłacało??? Naprawdę? Po pierwsze, to popełniasz błąd zakładając, ze dyktatorzy (zresztą tak jak wielka liczba ludzi), zachowują się racjonalnie i działają według tego co się "opłaca" według ogólnie przyjętych cywilizacyjnych norm Zachodu (spójrz na przykład Saddama, który broni masowego razenia nie miał, ale skontrolowac się nie dał.... Allah Akbar i na szubienicę...). Ale pomińmy juz to...

....Jezeli miałbym za coś w tej kwestii winic obecną administrację, to właśnie za stworzenie atmosfery przyzwolenia. Narracja w ostatnich miesiącach była jedna - izolacjonizm, podwazanie sojuszy, perspektywa "deal'u" z Putinem.... Asad czuł się tak bezkarnie jak nigdy dotąd. Po ostatnim ataku w 2013 było trochę szumu, ale Obama ostatecznie nie kiwnął palcem. Konia z rzędem temu kto wczoraj spodziewał się, ze Trump "kiwnie"! W trzecim kosmosie nie spodziewał się tego takze ani rząd syryjski, ani ruski. Opnia była jedna - to był najlepszy czas na zemstę i terror, który na lata zostałby zapamiętany przez przeciwników ostentacyjnie pozostawionych samych sobie przez nowego Prezydenta USA i pozbawionych nadzieji...

Sorry, ale gdybym był zdeprawowanym dyktatorem i znalazł się w takiej sytuacji w jakiej jeszcze wczoraj Asad myślał, ze jest, zrobiłbym dokładnie to samo - pozostałe przy zyciu resztki zbuntowanego przeciw mi "niezłomnego" narodu, narodu, który przez ostatnie 6 lat próbował mnie obalic, wyrznąłbym jak króliki.... I zrobiłbym to dokładnie teraz, zanim sytuacja w Waszyngtonie się zmieni i "window of opportunity" się zamknie...

Na szczęście Asad się pomylił....a Putin dołącza do długiej listy inwestorów przez Trumpa "wyru..nych".

Rosjanie zostali ostrzezeni, tak, i całe szczęście. Zimnowojenna praktyka się sprawdziła i bardzo dobrze, ze obie strony ciągle zachowują rozsądek. Ograniczone syryjskie straty w zadnym wypadku nie zmieniają jednak faktu, ze to jest wielki polityczny zwrot w historii tej prezydentury, i którego konsekwencje trudno jeszcze przewidziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kzielu napisał:

Serio wierzysz w takie rzeczy ? Infowars ? 

Heh, To co dziś nadaje Infowars i inne tego typu "zródła" to oczywiście zwykły "coping mechanism" dla ludzi, którym dziś rano fakty bardzo boleśnie zwichnęły ich wizję świata, zatem muszą to sobie jakoś "wyjaśnic" aby móc odetchnac i nie podwazac swoich dotychczasowych opinii... Do jakiegoś stopnia, błędy te popełniamy od czasu do czasu wszyscy.

To jednak, ze w trakcie tego procesu "konspiranci" oddalają się w opary absurdu w które nawet ruscy i sam Asad nie idą... to akurat mi nie przeszkadza. God bless. Z upływem lat coraz bardziej myślę, ze inteligenti ludzie są w zyciu skazani na sukces konkurując z jednostkami, których wizja i wiedza na temat świata, moze byc porównywalna z wiedzą kotów oglądających lotnisko przez kratki swojego pojemnika w którym są transportowane przez swoich właścicieli... Koty te tez na pewno mają swoje teorie i wyjaśnienia rzeczy które widzą..... tyle, ze nie mają dostępu do internetu aby je nam przedstawic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rzecze1 napisał:

Heh, To co dziś nadaje Infowars i inne tego typu "zródła" to oczywiście zwykły "coping mechanism" dla ludzi, którym dziś rano fakty bardzo boleśnie zwichnęły ich wizję świata

Tzn mowimy o tym samym infowars co w trakcie kampani wspieralo Trumpa, a on sam powtarzal wszystkie bzdury ktore u Alexa Johnesa uslyszal? Czy to juz jakies inne? Slynny cytat Alexa:  "It is surreal to talk about issues here on air, and then word-for-word hear Trump say it two days later". Chcialem sie tylko upewnic, no bo chyba nie moze byc to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vlade napisał:

Tzn mowimy o tym samym infowars co w trakcie kampani wspieralo Trumpa, a on sam powtarzal wszystkie bzdury ktore u Alexa Johnesa uslyszal? Czy to juz jakies inne? Slynny cytat Alexa:  "It is surreal to talk about issues here on air, and then word-for-word hear Trump say it two days later". Chcialem sie tylko upewnic, no bo chyba nie moze byc to to samo.

To jest dokładnie to samo :) Jezeli przegapiłeś porrany "newsfeed" to informuję, ze "konspiracyjna/anytimperialistyczna/proputinowska/faszystowska/anarchistyczna" et cetera et cetera "prawica", jak i tez wszelkiej maści "niezalezne media", w tym szczególnie te internetowe, adresowane do ludzi którym się nie chciało uczyc na WOS-ie; od wczorajszej nocy inforumją co następuje -  "Le Pen is HOT", and "Trup is NOT".... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KaeR napisał:

Z powodu zbombardowania czegos? Chyba tylko polglowki. 

Ty widzisz bombardowanie, ja widze faceta ktory sie nie pierdoli w tancu i nie pyta o zdanie stado politykow doradcow itd jak poprzednik, tylko reaguje, to sie dla mnie liczy, a nie pierdzielenie o szopenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Robert7 napisał:

Ty widzisz bombardowanie, ja widze faceta ktory sie nie pierdoli w tancu i nie pyta o zdanie stado politykow doradcow itd jak poprzednik, tylko reaguje, to sie dla mnie liczy, a nie pierdzielenie o szopenie.

To wolny kraj. Nawet Charles Manson i Ted Bundy miał wielbicieli. 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert7 napisał:

Ty widzisz bombardowanie, ja widze faceta ktory sie nie pierdoli w tancu i nie pyta o zdanie stado politykow doradcow itd jak poprzednik, tylko reaguje, to sie dla mnie liczy, a nie pierdzielenie o szopenie.

No normalnie krzyzowka Pattona z Churchillem. 

https://twitter.com/meaningfuldream/status/850397124302864384

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaeR napisał:

No normalnie krzyzowka Pattona z Churchillem. 

https://twitter.com/meaningfuldream/status/850397124302864384

To rosyjski rzecznik prasowy, mówi prawdę tylko jak się pomyli. Ale niby z tej bazy juz pare godzin po ataku startowały samoloty: http://www.syriahr.com/en/?p=64394 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pepeaz napisał:

Komu tak naprawde zalezalo na tym, aby swiat ogladal zagazowane dziec? Asadowi - militarnie efekt zaden, a ma w tej chwili pol swiata przeciwko sobie. Kto za tym stoi? Kto najbardziej na tym zyska politycznie? Niech kazdy sam sobie odpowie

Asadowi już kiedyś zarzucano takie ataki. Jakoś niczego nie udowodniono. Udowodniono za to "umiarkowanym rebeliantom"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...