Skocz do zawartości

Loteria Wizowa DV 2019


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, xJAx napisał:

Maciopa

W PL zawsze możemy postrzelać  sobie z czarno-prochowca ,ale ja to się bałem że mi w ręku wybuchnie magazynek i ostatecznie nie strzelałem.

Na strzelnicy paczka 25 nabojów 9mm Para + większość pistoletów kosztuje (wraz z instruktorem) ok 60 zł.  

Nowy czarnoprochowiec w PL kosztuje tyle co zwykły pistolet 9 mm (spójrz np na cenę CZ P-09 albo P-10C) więc to gra nie warta świeczki ponieważ musisz sam elaborować sobie amunicję :)  nie wszystkie strzelnice pozwalają też na strzelanie z czarnoprochowców. W PL jako cywil NIE MOŻESZ strzelać poza strzelnicami (nie liczę myśliwych i polowań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 721
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie,

mam dwa pytania. Przewertowałam trochę forum ale na razie nie trafiłam na odpowiedzi. Jeśli są to przepraszam i proszę o wskazanie miejsca bo danych jest tu ogrom :)

Po pierwsze: dlaczego piszecie, że wysoki numer typu 31xxx właściwie nie pozwala na otrzymanie zielonej karty. Skoro limit to 50 000 to teoretycznie nawet numer 49xxx kwalifikuje mnie. Domyślam się, że do limitu 50 000 wliczają się wszystkie dodatkowe osoby przechodzące proces razem ze szczęśliwym wylosowanym? Tzn. osoba z numerem 00001 ma we wniosku żonę i 2 dzieci i automatycznie zabierają 4 miejsca za 1 wylosowany los?

Po drugie: dlaczego tak właściwie okres oczekiwania na wyniki jest tak długi? Skoro to ślepy los, losowanie komputera to przecież potrzeba na to 1 godziny a nie pół roku. Daleka jestem od różnych teorii spiskowych ;) ale zastanawiam się po co im pół roku po zakończeniu loterii... Jakoś nie mam pewności czy przy dzisiejszym stanie techniki, Big data science, handlowaniu na lewo i prawo naszymi danymi, cookies itp itd USA nie pokuszą się o wykorzystaniu tego do wstępnej weryfikacji. Może macie dane lub przemyślenia w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ariadna said:

Witajcie,

mam dwa pytania. Przewertowałam trochę forum ale na razie nie trafiłam na odpowiedzi. Jeśli są to przepraszam i proszę o wskazanie miejsca bo danych jest tu ogrom :)

Po pierwsze: dlaczego piszecie, że wysoki numer typu 31xxx właściwie nie pozwala na otrzymanie zielonej karty. Skoro limit to 50 000 to teoretycznie nawet numer 49xxx kwalifikuje mnie. Domyślam się, że do limitu 50 000 wliczają się wszystkie dodatkowe osoby przechodzące proces razem ze szczęśliwym wylosowanym? Tzn. osoba z numerem 00001 ma we wniosku żonę i 2 dzieci i automatycznie zabierają 4 miejsca za 1 wylosowany los?

Po drugie: dlaczego tak właściwie okres oczekiwania na wyniki jest tak długi? Skoro to ślepy los, losowanie komputera to przecież potrzeba na to 1 godziny a nie pół roku. Daleka jestem od różnych teorii spiskowych ;) ale zastanawiam się po co im pół roku po zakończeniu loterii... Jakoś nie mam pewności czy przy dzisiejszym stanie techniki, Big data science, handlowaniu na lewo i prawo naszymi danymi, cookies itp itd USA nie pokuszą się o wykorzystaniu tego do wstępnej weryfikacji. Może macie dane lub przemyślenia w tym temacie?

1) Dla loterii wizowej w ustawie przewidziano tak naprawde 55k wiz/zielonych kart. 5k jest zarezerwowane na program NACARA, dlatego przyjelo sie mowic o 50k, ale czasem wizy nie wykorzystane w NACARA podczas danego roku fiskalnego trafiaja do osob wylosowanych. Cala pula jest dzielona pomiedzy szesc regionow (Afryka, Ameryka Pln, Ameryka Pld, Azja, Europa, Oceania) wedle dosc skomplikowanej formuly, ktora rowniez definiuje ustawa imigracyjna. Na EU przypada teoretycznie w tym roku ~18300 wiz (przy zalozeniu limitu 50k, albo ~20130 przy zalozeniu limitu 55k). 

1b) Tak jak pisalem powyzej: limit dotyczy liczby zielonych kart, a nie osob wylosowanych. Czteroosobowa rodzina, z jednym zwyciezca zabiera 4 wizy z puli.

2) Uzasadnienie, ktore widzialem [1] powoluje sie na CSPA (Children Status Protection Act), ktore wymusza min. 200 dni pomiedzy okresem zgloszeniowym i ogloszeniem wynikow.

[1] http://britsimonsays.com/child-turn-21-can-heshe-get-visa/   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ariadna napisał:

Po pierwsze: dlaczego piszecie, że wysoki numer typu 31xxx właściwie nie pozwala na otrzymanie zielonej karty. Skoro limit to 50 000 to teoretycznie nawet numer 49xxx kwalifikuje mnie. Domyślam się, że do limitu 50 000 wliczają się wszystkie dodatkowe osoby przechodzące proces razem ze szczęśliwym wylosowanym? Tzn. osoba z numerem 00001 ma we wniosku żonę i 2 dzieci i automatycznie zabierają 4 miejsca za 1 wylosowany los?

 

Rzuc okiem na visa bulletin i podzial aktualnych numerow pomiedzy roznymi rejonami swiata. Numer 31xxx moze nie pozwolic na otrzymanie zielonej karty bo kolejne procesowane numery dla Europy w biuletyniu nie dojda do tego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Xarthisius napisał:

2) Uzasadnienie, ktore widzialem [1] powoluje sie na CSPA (Children Status Protection Act), ktore wymusza min. 200 dni pomiedzy okresem zgloszeniowym i ogloszeniem wynikow.

[1] http://britsimonsays.com/child-turn-21-can-heshe-get-visa/   

Dzięki.

Ale ten artykuł w mojej opinii wcale nie uzasadnia 200 dniowego czasu oczekiwania a bierze go tylko jako wykładnię/daną  do tego prawa chroniącego dzieci.

Chociaż idąc tym tropem pewnie jest jakiś zapis/ustawa mówiący, że żeby coś nabrało mocy prawnej to musi poleżeć 200 dni :) albo powody wręcz życiowe typu: i tak muszą skończyć jedną loterię żeby procesować kolejną więc nie ma sensu się spieszyć. Albo jeszcze inaczej: długi czas oczekiwania pozwala odsiać chwilowych entuzjastów od osób które wątek emigracji mają w miarę przemyślany. Ach tyle pytań a tak mało odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/25/2018 at 12:51 PM, Ariadna said:

Witajcie,

mam dwa pytania. Przewertowałam trochę forum ale na razie nie trafiłam na odpowiedzi. Jeśli są to przepraszam i proszę o wskazanie miejsca bo danych jest tu ogrom :)

Po pierwsze: dlaczego piszecie, że wysoki numer typu 31xxx właściwie nie pozwala na otrzymanie zielonej karty. Skoro limit to 50 000 to teoretycznie nawet numer 49xxx kwalifikuje mnie. Domyślam się, że do limitu 50 000 wliczają się wszystkie dodatkowe osoby przechodzące proces razem ze szczęśliwym wylosowanym? Tzn. osoba z numerem 00001 ma we wniosku żonę i 2 dzieci i automatycznie zabierają 4 miejsca za 1 wylosowany los?

Po drugie: dlaczego tak właściwie okres oczekiwania na wyniki jest tak długi? Skoro to ślepy los, losowanie komputera to przecież potrzeba na to 1 godziny a nie pół roku. Daleka jestem od różnych teorii spiskowych ;) ale zastanawiam się po co im pół roku po zakończeniu loterii... Jakoś nie mam pewności czy przy dzisiejszym stanie techniki, Big data science, handlowaniu na lewo i prawo naszymi danymi, cookies itp itd USA nie pokuszą się o wykorzystaniu tego do wstępnej weryfikacji. Może macie dane lub przemyślenia w tym temacie?

Wez pod uwagę ze wiz jest owszem 50000 ale wylosowanych jest 100000, tak na zapas, bo wiele osób wylosowanych rezygnuje. Tak wiec jesli dla Europy jest 18000 wiz to wylosowanych jest 36000 (mniej więcej), do tego każda osoba która pozytywnie przejdzie interview teoretycznie może zgarnąć nie 1 ale np. 4 wizy (na zone i 2 dzieci), tak wiec szansa nie dostania wizy rośnie wraz z numerem. Sprawdź sobie Visa bulletin to zobaczysz o ile numerów co miesiąc stawka sie przesuwa a bez problemu sobie statystycznie oszacujesz mniej więcej do jakiego numeru wiz starczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 zablokował i odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...