Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Halyna napisał:

I tak co roku ta sama śpiewka przed wakacjami.
Żadnego zniesienia wiz do USA nie będzie przynajmniej do 2022. Wystarczy przeczytać ich prawo. 

Pani Ambasador można przypomnieć, że to nie Polska odmawia swoim obywatelom wiz do USA tylko ich urzędnicy. A takie akcje naganiania pieniędzy do budżetu amerykańskiego są żenujące...

Ciekawe jaki to grosz? Pewnie sa statystyki mowiace ile wnioskow wizowych zostalo zlozonych do rozpatrzenia. Wtedy wystarczy pomnozyc przez $160. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
41 minut temu, mcpear napisał:

Takie to już przeznaczenie Narodów Wybranych ;)

 

:D Zgadzam się w 100%!

Zdaje się że to Adam Michnik skomentował bójkę między Polakami i Żydami z Izraela na jakimś sympozjum: "Tak to jest jak się zejdą dwa narody wybrane" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, andyopole napisał:

Trafilem na YT serie filmow gdzie mlody (jak dla mnie, ok. 35 lat) Zyd, urodzony w Polsce a mieszkajacy w USA opowiada o wszystkim. Jest Chasydem. Bardzo ciekawie to robi, moglem w ten sposob poznac wiele zwyczajow, niektore bardzo trudne i zasadnicze. Zasubskrybowalem I chetnie ogladam nowe odcinki. Fala hejtu jaka go napotkala jest odrazajaca, nie miesci mi sie w glowie jak mozna wypisywac takie bzdury, ludzie w necie durnieja na maxa.

 

Zapodaj no linka, brzmi ciekawie :) Co do durnych ludzi - pierwsze graffiti na jakie mąż się napatoczył jak szukał w necie zdjęć krakowskiego Kazimierza to był napis "Jude raus." Mąż jest do antysemityzmu przyzwyczajony , ale nie takiego co łupie prosto w twarz za przyzwoleniem rządu, trochę się wystraszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jackie napisał:

 

Zapodaj no linka, brzmi ciekawie :) Co do durnych ludzi - pierwsze graffiti na jakie mąż się napatoczył jak szukał w necie zdjęć krakowskiego Kazimierza to był napis "Jude raus." Mąż jest do antysemityzmu przyzwyczajony , ale nie takiego co łupie prosto w twarz za przyzwoleniem rządu, trochę się wystraszył.

OK. jak tylko znajde chwile czasu, bo zapieprz mamy w robocie jak cholera!

Tu czy na priv?

Jako "funkcyjny"  ;)  forumowy powinienem zapoznac sie moze z regulaminem. Ale na zdrowy rozsadek biorac, chyba mozna tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, katlia napisał:

A znasz Srugim (Amazon Prime) lub Shitsel (Netflix)? Dwa swietne izraelskie serialy. Wlasnie skonczylam Srugim i jest mi smutno, bo bardzo polubilam wszystkie postacie... 

 

Nie oglądałam ale o Srugim słyszałam/czytałam! Może nawet dziś zacznę oglądać, GOT i Killing Eve dopiero w niedzielę ;) więc mam czas. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2019 o 17:52, Jackie napisał:

 

No teraz już na 100% wiem żeby się w Polsce nie przyznawać że do Izraela jadę na wakacje. I w dodatku z Żydem ;) 

Heh, i tak masz lepiej niz moja kolezanka z mezem Hindusem i mixed race baby... Nie pamiętam kiedy ostatnio w Polsce byli. Bo Twój mąz zawsze moze tylko to powiedziec, ze jest Amerykaninem, Hindusowi duzo trudniej wsiąknąc w tło na polskiej "ścianie wschodniej"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...