Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, ilya_ napisał:

moze by trza do ambasady do warszawy zadzwonic i sie zapytac.

Ale po co? ;) Wszystkie wklejki, które się dostaje do paszportu to wizy. Wizy uzyskuje się w konsulacie. Na granicy dostaje się pozwolenie pobytu. Gdyby dostawało się wizy na granicy, to co w takim razie dostawaliby ci, którzy do Stanów latają w ruchu bezwizowym? Dostają takie same pieczątki jak my.

Jak jechałam w zeszłym roku do Rosji, to do paszportu też dostałam wizę, a na granicy pozwolenie pobytu. Tu działa to tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

"- Jak tylko znikną wizy do Stanów, to na pewno zrobię sobie podróż życia za Ocean - mówi nam Jacek. Z kolei Magda zastanawia się, czy nie zostać tam dłużej i pracować "na czarno". Historie naszych rozmówców pokazują, że Polaków wciąż kręci "amerykański sen"."

ja juz tam kiedys slyszalem jak te niektore polki pracuja

 

"- Jak teraz słyszę, że może w końcu wizy zostaną zniesione, to aż przebieram nogami. No i skłamałabym, mówiąc, że nie rozważam kupna biletu w jedną stronę - przyznaje. - Ale decyzji jeszcze nie podjęłam. Szkoda zostawiać rodziców i przyjaciółna dłużej."

to Cie cofnie oficer na lotnisku jak bedziesz mial bilet w 1 strone

 

"Jacek pracuje w dużym mieście, ale w niewielkiej firmie. Zajmuje się finansami. - Mam mnóstwo znajomych, którzy pracują w korporacjach międzynarodowych. Co chwila ktoś jedzie do Stanów na szkolenie albo inną konferencję. Firma funduje im wizę, przelot i nocleg. I potem oglądam na Facebooku zdjęcia znajomych z Nowego Jorku, a mnie trafia szlag - żartuje. I przyznaje, że trochę im zazdrości."

to co za problem isc po wize do ambasady ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obiecane zniesienie wiz do USA może przywrócić Polakom znany z lat 90. amerykański sen. Tymczasowy wyjazd do pracy do Stanów zapewni solidny zastrzyk gotówki. Ale tylko jeśli znajdą zajęcie w szarej strefie."

 

"Amerykański sen" może wrócić do emigracyjnego słownika Polaków. Za sprawą zniesienia wiz będziemy mogli bowiem po 90 dniach pobytu w USA znów zanucić za Pawłem Kukizem: "Portfel cały wypchany dolarami...". O ile, jak za dawnych lat, ktoś znów zdecyduje się na pracę na czarno - do czego absolutnie nie namawiamy.

 

"Trzeba też zaznaczyć, że co prawda będzie można wjechać do Stanów na 90 dni bez wizy, ale żeby podjąć legalną pracę, trzeba będzie ubiegać się o wizę. To dlatego mówimy tutaj o scenariuszu pracy "na czarno", do którego - co jeszcze raz podkreślamy - w żadnym wypadku nie namawiamy."

hahaha

 

"Według ogłoszeń na popularnych wśród nowojorskiej Polonii portalach za godzinę pracy na budowie niewykwalifikowany robotnik może zarobić około 18 dolarów za godzinę - Nie oszukujmy się. Jeśli ktoś przyjeżdża na kilka miesięcy, to nie robi sobie urlopów, tylko zasuwa przynajmniej 10 godzin dziennie po 6 dni w tygodniu - mówi nam Maciej, który w USA żyje i pracuje legalnie, ale regularnie spotyka w pracy "sezonowców"."

14....15 usd, bez ubezpieczenia...

Poza tym jest jeszcze jedno duże ryzyko. W razie wypadku przy pracy na czarno koszty leczenia w amerykańskich szpitalach spadną na poszkodowanego. A te potrafią iść w dziesiątki tysięcy dolarów.

nic nie zaplaca, nikt za to nielegalnych nie sciga...jeszcze jakby ich scigali to by wmawiano trumpowi, ze ich neka czy cos

 
zrodlo
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ilya_ - boli Cię to, że PL w końcu dołącza do programu Visa Waiver? Po co ten jad i szyderstwa/złośliwości? Wystarczy ludzi informować o zasadach wjazdu do USA w ramach programu VWP.

W świetle powyższego proponuję - nie udzielaj się tu (przeglądający to forum znają przepisy) tylko pisz pod tamtymi artykułami oraz na FB (jeśli masz konto). Więcej ludzi to przeczyta.

Pisałam już wcześniej, że brakuje akcji informacyjnej, co zresztą widać we wszystkich komentarzach, które pojawiły się po dzisiejszej wypowiedzi Vice Prezydenta USA :
"(...)Chciałbym podkreślić, że Polska osiągnęła już sytuację, w której może uczestniczyć w programie zniesienia wiz. Jak już mówiłem, musi nastąpić jeszcze certyfikacja i Polska wkrótce dołączy do tego programu (...)" (za interia pl)

Swoją drogą obecne administracje obu krajów pracowały ciężko aby osiągnąć ten cel więc Twoje spamowanie skrzynek Ambasady może spowodować jedynie otrzymaniem od nich bana na swój adres email ;)



 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, camll napisał:

Ok, a co z ludźmi którzy w przeszłości dostali odmowę wizy? 

Kiedy będą się starać o ESTA, najprawdopodobniej dostaną odmowę (choć chyba gdzieś czytałam, że po jakimś czasie od odmowy wizy jest szansa na ESTA) i wtedy będą musieli starać się normalnie o wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...