Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
19 godzin temu, che napisał:

Jak rozumiem wizę otrzymuje się na czas pobytu na granicy, a to co dostajemy w konsulacie to promesa wizowa...?

Tak czy siak, jeśli ktoś posiada ważna wizę, nie będzie musiał dostawać autoryzacji ESTA przed lotem? (coś w rodzaju - mogę skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego, ale wybieram opcję podróży z wizą)

Wizę otrzymuje się do paszportu ;)

Na granicy dostaje się pozwolenie na pobyt (do 6 m-cy maksymalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2019 o 06:53, cee napisał:

 

 

 

Ohohoho grube deklaracje przed przyjazdem Trumpa.

Tak z czystej ciekawości, wycyrklują ten % odmów waszym zdaniem ?

 

Jeśli będą mieć taki zamiar, to wycyrklują. Od zawsze twierdziłem, że procent odmów jest regulowany przez nich samych :-) Na zdrowy rozum: obywatel kraju trzeciego, nie może mieć wpływu na to, kogo USA będzie wpuszczać do swojego kraju bez wizy :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎31‎.‎07‎.‎2019 o 00:09, Joanna30 napisał:

Wizę otrzymuje się do paszportu ;)

Na granicy dostaje się pozwolenie na pobyt (do 6 m-cy maksymalnie).

Moze sie myle bo dawno nie mialem  :)   ale w paszporcie jest "promesa" a wizy wjazdowej udziela urzednik na lotnisku. To on decyduje CZY wpuscic I na JAK DLUGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andyopole napisał:

Moze sie myle bo dawno nie mialem  :)   ale w paszporcie jest "promesa" a wizy wjazdowej udziela urzednik na lotnisku. To on decyduje CZY wpuscic I na JAK DLUGO.

W paszporcie masz napisane jak wół "VISA", a nie żadna promesa ;) Na lotnisku dostajesz pozwolenie pobytu. Podobnie jak ci, którzy jeżdżą do USA w ruchu bezwizowym ;) Wszyscy turyści dostają na granicy to samo. A ponadto wizy dostaje się w konsulacie poza USA, a nie na granicy ;) Nie wiem kto i kiedy wprowadził do obiegu pojęcie  "promesa wizowa". Sama też kiedyś go używałam, ale to wprowadza zamęt. Nie ma czegoś takiego jak promesa wizowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Joanna30 napisał:

W paszporcie masz napisane jak wół "VISA", a nie żadna promesa ;) Na lotnisku dostajesz pozwolenie pobytu. Podobnie jak ci, którzy jeżdżą do USA w ruchu bezwizowym ;) Wszyscy turyści dostają na granicy to samo. A ponadto wizy dostaje się w konsulacie poza USA, a nie na granicy ;) Nie wiem kto i kiedy wprowadził do obiegu pojęcie  "promesa wizowa". Sama też kiedyś go używałam, ale to wprowadza zamęt. Nie ma czegoś takiego jak promesa wizowa.

Moze kiedys tak sie nazywala. Kiedys! Mozesz nie pamietac….  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, andyopole napisał:

Moze sie myle bo dawno nie mialem  :)   ale w paszporcie jest "promesa" a wizy wjazdowej udziela urzednik na lotnisku. To on decyduje CZY wpuscic I na JAK DLUGO.

 

2 godziny temu, Joanna30 napisał:

W paszporcie masz napisane jak wół "VISA", a nie żadna promesa ;) Na lotnisku dostajesz pozwolenie pobytu. Podobnie jak ci, którzy jeżdżą do USA w ruchu bezwizowym ;) Wszyscy turyści dostają na granicy to samo. A ponadto wizy dostaje się w konsulacie poza USA, a nie na granicy ;) Nie wiem kto i kiedy wprowadził do obiegu pojęcie  "promesa wizowa". Sama też kiedyś go używałam, ale to wprowadza zamęt. Nie ma czegoś takiego jak promesa wizowa.

moze by trza do ambasady do warszawy zadzwonic i sie zapytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pelasia napisał:

Wiza, Visa, promesa wizowa, wklejka - jeden pies. Wszyscy wiedza o co chodzi. Ale skąd sie promesa wizowa wzięła to też nie pamietam. 

Pewnie stąd że to co wklejają w paszport to jest tylko promessa (obietnica) a nie gwarancja ze sie wjedzie do USA. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...