Skocz do zawartości

Co o tym myślicie ? [Zniesienie wiz]


stars & stripes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 491
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, Gusia21 napisał:

To ja będę raczej w mniejszości... Wolałabym, żeby wiz nie znosili. Jedynie, co by mogli zrobić, to zmniejszyć opłatę. 160 dolarów za krótką rozmowę i naklejkę to za dużo.

Jesli ktos dostaje wize na rok czy dwa, lub leci tylko raz w zyciu, to rzeczywiscie duzo. Jesli na 10 i lata czesto, to mysle jest to bardzo konkurencyjna cena w porównaniu do innych krajow do których Polakom potrzebne sa wizy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - czy jeśli przystąpilibyśmy do programu Visa Waiver to nasze promesy na B1/B2 będą ciągle ważne? Czy byłby wtedy obowiązek rejestracji w ESTA przed każdym lotem? Czy można będąc w VW podróżować z promesą i starać się o wizę na dłuższy okres niż dopuszcza to VW no i nie rejestrować lotu za każdym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą ciagle ważne. Nadal będzie można ubiegać się o promesę wizowa na przykład jak ktoś będzie chciał być w usa dłużej niż 3 miesiące. Do tego osoby, które dostaną odmowę w systemie ESTA, aby móc poleciec do USA będą mieli obowiązek ubiegania się o promesę w konsulacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Joanna30 napisał:

Nie o promesę, ale o wizę.

Jak rozumiem wizę otrzymuje się na czas pobytu na granicy, a to co dostajemy w konsulacie to promesa wizowa...?

Tak czy siak, jeśli ktoś posiada ważna wizę, nie będzie musiał dostawać autoryzacji ESTA przed lotem? (coś w rodzaju - mogę skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego, ale wybieram opcję podróży z wizą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, che napisał:

Jak rozumiem wizę otrzymuje się na czas pobytu na granicy, a to co dostajemy w konsulacie to promesa wizowa...?

Tak czy siak, jeśli ktoś posiada ważna wizę, nie będzie musiał dostawać autoryzacji ESTA przed lotem? (coś w rodzaju - mogę skorzystać z Programu Ruchu Bezwizowego, ale wybieram opcję podróży z wizą)

Dokładnie tak, będziesz miała możliwość wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...