Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Iskierka napisał:

Kazek, słońce drogie, nie wysyłasz dokumentów, jedynie ich skany (stąd informacja od innych, ze "wysyłają"). Poza tym kiedyś, w czasach nie-elektronicznych, trzeba było wysyłać pocztą. Teraz są ogromne ułatwienia jeśli chodzi o dokumentację i wszystko załatwiasz online.

Na rozmowę w ambasadzie przynosisz oryginały wysłanych skanów. Uszy do góry, później już idzie z górki ;) 

Dziękuję serdecznie za informacje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej, mam trochę pytań do wniosku DS 260,  starałam się szukać w lupce żeby nie powielać pytań

1. co to jest 'Invoice ID number' bo widzę że na pierwszej stronie jest do wpisania, doczytałam się że jak tego numeru nie mamy to trzeba wpisać datę urodzenia, to prawda?

2. document ID passport to jest ten 9 cyfrowy na paszporcie, ten sam co wpisywało się we wniosku do loterii wizowej ?

3.pytanie'' czy korzystałeś z innych adresów email w ciągu ostatnich pięciu lat'' oficjalny mam yahoo, drugi mam gmail do śmieciowych rzeczy, wpisać go tutaj?

4.social media identifier - tu załóżmy w przypadku facebooka czy pinteresta wkleić adres z góry mojego profilu?

5.czy nie wpisanie jakichś social media jest ryzykowne, oni to jakoś sprawdzają? Chodzi o to że już nie pamiętam niektórych moich kont np. Instagrama albo snapchata którego porzuciłam

6.. adres gdzie chce zamieszkać w Stanach, chce wpisać hotel lub motel, czy w tej kwestii się nic nie zmieniło i mogę zmienić adres na rozmowie w ambasadzie, po przylocie na lotnisku albo już w samych Stanach w urzędzie bo na ten moment to nawet stanu nie jestem pewna 

7. '' In which occupation do you intend to work in the U.S ?''   Co tutaj wpisać jeżeli się nie wie. Obecnie studiuję ale nawet w Polsce nie pracuje w zawodzie wiec chyba bez sensu wpisywać tu zawód który by się chciało wykonywać, ale lepiej wpisać zawód w którym bym mogła realnie pracować na początku pobytu w Stanach?

8. ''have you attended any educational institutions at a secondary level or above'' - chodziłam dwa lata do technikum, na ostatni rok przeniosłam się do liceum, wpisuję tylko  ukończone liceum czy technikum również?

Na jednej uczelni byłam semestr, inną kończę aktualnie w tym roku akademickim, wpisuje tylko tą aktualną którą kończę czy również ten semestr na porzuconej przeze mnie uczelni?

W przypadku Liceum w Course of study wpisuje : Academic  natomiast w Degree or Diploma : high school diploma 

A w przypadku studiów w Course of study wpisuje kierunek studiów przetłumaczony na angielski, tak? a w Degree or Diploma co wpisać jeżeli kończę w 2022 roku?

9.Have you traveled any countries/regions within the last five years? 3 lata temu byłam na wycieczce w Bośni i Hercegowinie ale zatrzymywałam się na jeden dzień na Węgrzech, wpisuje tylko Bośnie?

10 Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S law? tutaj  dam No dlatego że nie byłam szczepiona na covid, wiadomo że przed rozmową bym zaszczepiona już była, ale na ten moment No żeby było zgodnie z prawdą więc czy takie explain bedzie okej? 

"I will get all the required vaccines to be inaccordance with US law at my medical examination" - znalazłam na forum anglojęzycznym takie wytłumaczenie, mogę tak samo wpisać?

Dziękuje za wszelką pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Cześć, w maju 2021 otrzymałem informacje, że zostałem wylosowany do dalszego etapu procesowania wniosku o zieloną kartę. Wraz z żoną spodziewaliśmy się dziecka, więc wstrzymaliśmy się z całym procesem, a teraz chciałbym Was zapytać, czy nie jest dla mnie już za późno na wypełnienie wniosku DS-260? Jeśli nie, to na dodatek, córka nie ma jeszcze paszportu, czy jest on konieczny do wpisania we wniosku, nie można wpisać dowodu, a paszport pokazać na rozmowie w konsulacie? Jak to wygląda, ma ktoś doświadczenie w takich kwestiach? Mój case number kończy się na 2xx

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
On 3/31/2022 at 6:40 AM, dzarizard said:

Cześć, w maju 2021 otrzymałem informacje, że zostałem wylosowany do dalszego etapu procesowania wniosku o zieloną kartę. Wraz z żoną spodziewaliśmy się dziecka, więc wstrzymaliśmy się z całym procesem, a teraz chciałbym Was zapytać, czy nie jest dla mnie już za późno na wypełnienie wniosku DS-260? Jeśli nie, to na dodatek, córka nie ma jeszcze paszportu, czy jest on konieczny do wpisania we wniosku, nie można wpisać dowodu, a paszport pokazać na rozmowie w konsulacie? Jak to wygląda, ma ktoś doświadczenie w takich kwestiach? Mój case number kończy się na 2xx

Wg mnie DS wysłać nadal możesz, procesowanie zamykają we wrześniu dopiero. Natomiast czy załapiesz się jeszcze na rozmowę i wizę to gwarancji nie ma, bo sam się wycofałeś na koniec kolejki a wiz jest ograniczona ilość i kto pierwszy ten lepszy. Wysyłaj DS jak najszybciej i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, mam do wypełnienia wniosek ds260 i dzisiaj z ciekawości chciałem zobaczyć co w nim dokładnie jest, teraz jak sobie wejdę tam na stronę główną to widnieje informacja że wniosek jest "incomplete". I teraz moje pytanie, w sumie nic tam jeszcze nie wpisałem, po prostu zaznaczyłem na pierwszej strone, że akceptuję regulamin czy coś i przeszedłem do następnej strony gdzie są informacje personalne, czy to będzie miało wpływ na wypełnienie tego wniosku w późniejszym terminie? Chodzi mi czy on się czasem nie zamknie sam itp czy dopiero jak wszystko uzupełnię i dam submit to będzie zakończone wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...