Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, PHU_MONO napisał:

Witam.

Pytanie mam w sprawie szkół.

Jestem po technikum. Czy mam dosłownie przetłumaczyć nazwę mojej szkoły (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ja bym zwyczajnie napisała High School / Technical High School No. XX, dla nich to i tak bez różnicy jaka szkoła.

Jeśli się upierasz na tłumaczeniu, to możesz napisać "upper-secondary school complex" or "high school complex", chociaż według mnie to nieco komplikowanie życia sobie i im, tym bardziej, że Amerykanie nie muszą mieć rozeznania w nazwach polskich placówek oświatowych. Ba, czasem i Polacy mają z tym problem ;)

Tłumaczenie pochodzi ze słownika internetowego:

https://en.bab.la/dictionary/polish-english/zespół-szkół-ponadgimnazjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Iskierka napisał:

Ja bym zwyczajnie napisała High School / Technical High School No. XX, dla nich to i tak bez różnicy jaka szkoła.

Jeśli się upierasz na tłumaczeniu, to możesz napisać "upper-secondary school complex" or "high school complex", chociaż według mnie to nieco komplikowanie życia sobie i im, tym bardziej, że Amerykanie nie muszą mieć rozeznania w nazwach polskich placówek oświatowych. Ba, czasem i Polacy mają z tym problem ;)

Tłumaczenie pochodzi ze słownika internetowego:

https://en.bab.la/dictionary/polish-english/zespół-szkół-ponadgimnazjalnych

ja liceum wpisałam po polsku i tez było ok, nikt mi nie zwrócił uwagi, w przynajmniej nazwa taka sama jak na dokumentach, które przyniosłam 

Edytowane przez mvgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Iskierka napisał:

Ja bym zwyczajnie napisała High School / Technical High School No. XX, dla nich to i tak bez różnicy jaka szkoła.

Wiem, że pewnie macie już dość tych moich pytań, ale czy dobrze uzupełniłem to o szkole?
6905588_Beztytuu.thumb.png.b82e9115a8e47a0751d9d2758ed4236a.png

Ukończyłem technikum z maturą ale bez egzaminu technicznego - takie życie - okazało się, że do szczęścia i pieniędzy nie było mi to potrzebne :) Wpisałem tam, że mam maturę - to chyba wystarczy?

 

A co do innych pytań z innego wątku o wyroku, to napisałem krótko i zwięźle: In 2012: Probation (8 months sentence suspended for 2 years). In 2015: expungement of criminal record.

Jak już mówiłem - co ma być to będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PHU_MONO napisał:

(...)

Ukończyłem technikum z maturą ale bez egzaminu technicznego - takie życie - okazało się, że do szczęścia i pieniędzy nie było mi to potrzebne :) Wpisałem tam, że mam maturę - to chyba wystarczy?

 

A co do innych pytań z innego wątku o wyroku, to napisałem krótko i zwięźle: In 2012: Probation (8 months sentence suspended for 2 years). In 2015: expungement of criminal record.

Jak już mówiłem - co ma być to będzie :)

Szkoła tak jak wpisana przez ciebie wg mnie jest ok.  (btw. jesteśmy ten sam rocznik, też w 2005 zaczynałam liceum. ;) )

I nie musisz mieć egzaminu technicznego, warunkiem jest ukończenie Liceum (12 lat edukacji), a to masz, potwierdzeniem jest świadectwo ukończenia szkoły średniej.

 

Co do wyroku - będziesz musiał się tłumaczyć, ale tak jak już napisał ktoś w innym wątku (o ile dobrze pamiętam sly6) - twoja postawa, ostatnie kilka lat życia i to co powiesz na spotkaniu będą musiały przekonać konsula, że się nawróciłeś i jesteś przykładnym obywatelem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne, być może głupie pytania, ale znów - szkoda by było przez taką drobnostkę spalić sprawę.

Wypełniać województwo czy można zaznaczać "does not apply"? Czy bez znaczenia?

Jeśli podawać, to co np. w przypadku miejsca urodzenia i zmiany podziału administracyjnego od tamtego czasu? :D Wpisać stare czy nowe?

Full name in native alphabet - jeśli brak polskich znaków, to pominąć czy przepisać poprzednie? (Obstawiam does not apply...)

Numery telefonów - +48, 0048 czy jeszcze inaczej?

 

Z góry dziękuję ;)


 

Edytowane przez ntcm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, ntcm said:

Kolejne, być może głupie pytania, ale znów - szkoda by było przez taką drobnostkę spalić sprawę.

Wypełniać województwo czy można zaznaczać "does not apply"? Czy bez znaczenia?

Wypelniac (uprzedze pytanie, nazw wojewodztw nie tlumaczylem i dali mi GC ;-) )

56 minutes ago, ntcm said:

Jeśli podawać, to co np. w przypadku miejsca urodzenia i zmiany podziału administracyjnego od tamtego czasu? :D Wpisać stare czy nowe?

Obecny podzial administracyjny.

56 minutes ago, ntcm said:

Full name in native alphabet - jeśli brak polskich znaków, to pominąć czy przepisać poprzednie? (Obstawiam does not apply...)

Wpisz normalnie JAN KOWALSKI.

56 minutes ago, ntcm said:

Numery telefonów - +48, 0048 czy jeszcze inaczej?

0048 jest ok, AFAIR + Ci nie przyjmie, ale tez by bylo ok.

56 minutes ago, ntcm said:

Z góry dziękuję ;)

To co robisz patrzac na swoj DS-260 w tym momencie, to sie nazywa "overthinking"... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ntcm napisał:

Wypełniać województwo czy można zaznaczać "does not apply"? Czy bez znaczenia?

Ja wszędzie wpisywałem LODZKIE - oczywiście dla innego woj inne też wpisywałem ;)

7 godzin temu, Xarthisius napisał:

0048 jest ok, AFAIR + Ci nie przyjmie, ale tez by bylo ok.

Ja wpisałem tylko 48 i nr kom - myślę, że większego problemu z tym nie będzie - tzn mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, ntcm said:

]Numery telefonów - +48, 0048 czy jeszcze inaczej?

W USA nie działa w telefonie "0048..". Tu trzeba "wykręcić" "01148...". (w stacjonarnych na 100% - w komórkach oczywiście "+" działa)

Ja pamiętam, że na wszystkich deklaracjach wpisywałem 01148..... co jest najbardziej poprawne z amerykańskiej percepcji świata, ale aczkolwiek jak wpiszesz tylko "48..." albo "0048.." to będzie to uznane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...