Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Pawex1972 napisał:

Proszę o podpowiedź. Co wpisać w pytaniu : Czy posiadasz wszystkie szczepienia wymagane prawem USA?? Czytając forum niektórzy mówią ,że najlepiej zrobić badania i szczepienia przed samym interview ponieważ wiza ma ważność 6 miesięcy od daty badań  lekarskich. Czy należy wpisać w okienku ( dodatkowe informacje ) , że zrobię wymagane szczepienia po ustaleniu terminu interview ?? ( Bo przecież nie wiadomo czy w ogóle  zaproszą mnie na rozmowę z numerem 23 xxx ) I jak myślicie??

Temat był już poruszany w poprzednich DV, poczytaj.

A na pytanie odpowiadasz zgodnie z prawdą: ściągasz ze strony ambasady wymagane szczepienia - sprawdzasz czy wszystkie masz już wszczepione - jeśli w momencie wypełnienia wniosku nie masz tych szczepień, to wpisujesz 'nie'.

Na interview musisz przyjść z zaplombowaną kopertą od lekarza. Lekarz Ci jej nie da bez wymaganych szczepień, więc odpowiedź przychodzi sama.

Ja za szczepienia wzięłam się wcześniej, bo niektóre szczepionki są 2-krotne i wymagają pewnego czasu karencji pomiędzy strzałami. No i łatwiej jest rozłożyć ich koszty w czasie, niż zostawić tysiaka u lekarza. Różnica jest taka że ja wiedziałam o interview na 100%, a u Ciebie nie wiadomo.

Poczytaj stare wątki, odpowiedź przyjdzie sama

PS. I jeszcze mała korekta: masz 6m-cy od RTG klatki, nie od daty wydania wizy. 

Edytowane przez everden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

opisywałem tu jakiś czas temu moją sytuację, tzn. po krótce, wylosowali mnie, ale rodzina mi się w międzyczasie rozpadła w ds260 zgłosiłem siebie oraz dwójkę dzieci, okazało się po tym fakcie ze dzieci nie będą mogły ze mną jechać. Więc sprawę trochę odpuściłem, tzn. straciłem chęć wyjazdu samemu i w zasadzie wysłałem na prośbę kcc kopie dokumentu o niekaralności, akt urodzenia (tłumaczone  oraz skan paszportu oni odpisali ze coś jest "missing or illegible" i na tym się skończyło. Jednak teraz postanowiłem że powalczę o greencard dla mnie a potem pomyślę co dalej. Czy mam jeszcze szansę to zrobić? czy już jest za późno? miałem numer 18XXX wg. biuletynu te numery było rozpatrywane w kwietniu. 

O co chodzi z tymi brakującymi bądź nieczytelnymi dokumentami? pisałem zapytanie do nich ale odpowiada automat który nic mi się wyjaśnia. Czy może chodzić o to ze wysłałem tylko swoje dokumenty w ds260 były zgłoszone 3 osoby? moim zdaniem są czytelne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz w DS260 zgłoszone 3 osoby a dosłałeś dokumenty tylko 1 osoby to nie jest dziwne, że uznali, że część jest "missing". Jak nie chcesz starać się o GC dla swoich dzieci musisz się skontaktować z nimi, aby odblokowali ci wniosek DS260, bo chcesz dokonać poprawek. Po czym musisz przeedytować dokument i usunąć z niego dzieci jako osoby starające się o GC. Zostały 4 miesiące z haczykiem - masz szansę jeszcze się wyrobić z terminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób można się z nimi skontaktować żeby to reedytować? bo ja wysyłając moje dokumenty opisałem tą sprawę, ale nie dostałem odpowiedzi tylko jakby z automatu że brakuje dokumentów lub są nieczytelne. później próbowałem tą samą wiadomość na adres kccdv@state.gov i znowu dostałem taka samą wklejoną wiadomość ze prawdopodobnie są nieczytelne lub brakują....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim :), za trzecim razem dostałam szansę na GC, mam nr 28XXX, więc mogę być niezaproszona na interviev, ale DS260 chcę złożyć. Wypełniając wniosek utknęłam na Present Work/ Education/... Już przeglądałam forum i niestety nie znalazłam odpowiedzi na następujące pytania (zapewne gdzieś są, ale diabeł ogonem nakrył;):

1. Jeśli chcę tylko powołać się na wykształcenie (mam wyższe - administracja) to czy muszę wypełnić też dane odnośnie mojego pracodawcy? Teraz jestem na stanowisku kierowniczym w sądownictwie, ale raczej nie chcę tego zawodu wykonywać w Stanach . Mam też technika weterynarii i bardziej to by mnie interesowało. Jak mam więc wypełnić tą część formularza?

Czy administracja zalicza się w USA do legal profession tak jak w PL?

Bardzo proszę o pomoc - rozjaśnienie umysłu, bo naprawdę nie wiem jak przebrnąć ;(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, OpOla said:

A czy ktoś wie co zaznaczyć w tym pytaniu?

Have you attended a public elementary school or a public secondary school on student (F) status after November 30, 1996 without reimbursing the school? Error

Czy uczeszczalas do publicznej szkoly podstawowej/ponadpodstawowej w Stanach Zjednoczonych po 30.11.1996 bez dokonania stosownych oplat, bedac na wize studenckiej F?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...