Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, cclaudia napisał:

Hej :) Mam kolejne 2 pytania:

1) Wysłaliśmy jakiś czas temu DS-260 na DV2020 (wylosowali męża, mnie nie). Po wysłaniu wniosku obroniłam licencjat i zastanawiam się czy jest sens dzwonić to kentucky żeby odblokowali wniosek, do tego we wniosku podany mam ciągle paszport na nazwisko panieńskie (nowego jeszcze nie wyrabiałam). Myślicie że powinniśmy odblokować wniosek i uzupelnić te dane? Czy przywieźć nowe dokumenty dopiero na rozmowę? 

2) Po jakim czasie od złożenia wniosku dostaniemy jakieś info? Dopiero podczas maila o rozmowy w ambasadzie czy wcześniej wyslą jakieś potwierdzenie?

To zależy jaki masz numer, jeśli bliski to poczekaj z uzupełnieniem danych.

Dostaniecie z KCC zapytanie o dosłanie dokumentów, poczytaj dział o loterii dv2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cclaudia napisał:

do tego we wniosku podany mam ciągle paszport na nazwisko panieńskie (nowego jeszcze nie wyrabiałam).

Nie zwlekaj z wymianą paszportu. Jeśli zmieniłaś nazwisko, to stary paszport jest ważny 60 dni od daty oficjalnej zmiany. Do procedur wizowych będziesz potrzebowała nowego, ważnego paszportu. Lepiej wymienić na spokojnie gdy jest jeszcze na to czas, niż potem się pocić z nerwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mola napisał:

Nie zwlekaj z wymianą paszportu. Jeśli zmieniłaś nazwisko, to stary paszport jest ważny 60 dni od daty oficjalnej zmiany. Do procedur wizowych będziesz potrzebowała nowego, ważnego paszportu. Lepiej wymienić na spokojnie gdy jest jeszcze na to czas, niż potem się pocić z nerwów...

Ok, ale czy po wymianie zmieniac wniosek? Jesteśmy ok. 13000 w kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cclaudia napisał:

Ok, ale czy po wymianie zmieniac wniosek? Jesteśmy ok. 13000 w kolejce

Zacznij od wniosku o nowy paszport. Jak będziesz miała go w ręku - przejrzyjcie na spokojnie z mężem swoje DSy i sprawdźcie co musicie zmienić. O ile Twój licencjat nie jest jakiś specjalnie kluczowy - dla "współwylosowanego" nie ma wymagań co do wykształcenia, o tyle uaktualnienie we wniosku paszportu na pewno oszczędzi Wam  zamieszania. Na odblokowanie i edycję macie sporo czasu, nie ma co z tym gonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Mam kilka pytań. Nasz numer to 23XXX

Wysłałem wniosek DS-260  22 lipca . Jaka jest dalsza procedura?

 W jakim czasie można sie spodziawać potwierdzenia przyjecia przez nich tego wniosku, lub też jakiegos info jakie dokumenty chcą aby im jeszcze dosłać ??

Na jakiej stronie mozna sprawdzić swój status po wysłaniu wniosku?? 

Ogólnie proszę o jakies wskazówki, by nie zrobić jakiegoś blamażu.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2019 o 01:30, Pawex1972 napisał:

Hej :) Mam kilka pytań. Nasz numer to 23XXX

Wysłałem wniosek DS-260  22 lipca . Jaka jest dalsza procedura?

 W jakim czasie można sie spodziawać potwierdzenia przyjecia przez nich tego wniosku, lub też jakiegos info jakie dokumenty chcą aby im jeszcze dosłać ??

Na jakiej stronie mozna sprawdzić swój status po wysłaniu wniosku?? 

Ogólnie proszę o jakies wskazówki, by nie zrobić jakiegoś blamażu.  :)

Też nie moge sie doszukac w jakim czasie dadza jakies info, ale status wniosku jest ciagle widoczny na stronie po zalogowaniu. Ogólnie to polecam dzwonić do Kentucky, wszyscy pod telefonem są bardzo mili i pomocni. :) 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2019 o 09:47, cclaudia napisał:

Też nie moge sie doszukac w jakim czasie dadza jakies info, ale status wniosku jest ciagle widoczny na stronie po zalogowaniu. Ogólnie to polecam dzwonić do Kentucky, wszyscy pod telefonem są bardzo mili i pomocni. :) 

Poczekam jeszcze miesiąc i jeżeli nic nie dostanę to jednak zadzwonię . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, gdzie konkretnie mogę sprawdzić status wniosku ds 260, wiem że na tej stronie gdzie wypełniałem wniosek ale konkretnie gdzie, w jakiej zakładce? W prawym górnym rogu znalazłem takie coś: your case is currently at : KCC, oraz czy powinienem mailem otrzymać potwierdzenie przyjęcia wniosku , wniosek wysłałem w maju i jak do tej pory cisza, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Hej, nie wiem czy ktoś jeszcze zaglądnie w ten temat ale mam pytanko.

Co mam wpisać jako Permanent Adress? Skąd mam wiedzieć gdzie będę mieszkał po przylocie? Planowałem zatrzymać się w jakimś hotelu/airbnb na dwa tygodnie i wtedy sobie coś znaleźć ale adres będę znał najprawdopodobniej kilka dni przed wylotem.

Pominąć tego nie można, więc co mam wpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...