Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Hejka. Bardzo proszę o pomoc w takiej kwestii. Jeżeli dzieci mają 14 i 17 lat to wpisujemy ich adresy mailowe i numery telefonów, czy jednak adres e-maile rodziców.? Chodzi mi o to czy maile z informacjami o kolejnych krokach będą przychodziły do każdego z członków rodziny osobno czy też dostanie go tylko osoba która wygrała zieloną kartę i jest jako ta " główna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Pawex1972 said:

Hejka. Bardzo proszę o pomoc w takiej kwestii. Jeżeli dzieci mają 14 i 17 lat to wpisujemy ich adresy mailowe i numery telefonów, czy jednak adres e-maile rodziców.? Chodzi mi o to czy maile z informacjami o kolejnych krokach będą przychodziły do każdego z członków rodziny osobno czy też dostanie go tylko osoba która wygrała zieloną kartę i jest jako ta " główna"?

O kolejnych krokach informowana jest tylko osoba, ktora wygrala loterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

O kolejnych krokach informowana jest tylko osoba, ktora wygrala loterie.

Dziękuję :). I jeszcze jedno. Jak wpisać w dziale wykształcenie. Jeżeli skończyłem politechnikę to mam wybrać University czy coś innego. Mam tytuł magistra ekonomi. Inne równoważne tłumaczenie poziomu poziomu szkoły mi nie przychodzi do głowy, a nie chce we wniosku wypisywać głupot lub fantazji. I jak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2019 o 22:06, everden napisał:

Temat był już poruszany w poprzednich DV, poczytaj.

A na pytanie odpowiadasz zgodnie z prawdą: ściągasz ze strony ambasady wymagane szczepienia - sprawdzasz czy wszystkie masz już wszczepione - jeśli w momencie wypełnienia wniosku nie masz tych szczepień, to wpisujesz 'nie'.

Na interview musisz przyjść z zaplombowaną kopertą od lekarza. Lekarz Ci jej nie da bez wymaganych szczepień, więc odpowiedź przychodzi sama.

Ja za szczepienia wzięłam się wcześniej, bo niektóre szczepionki są 2-krotne i wymagają pewnego czasu karencji pomiędzy strzałami. No i łatwiej jest rozłożyć ich koszty w czasie, niż zostawić tysiaka u lekarza. Różnica jest taka że ja wiedziałam o interview na 100%, a u Ciebie nie wiadomo.

Poczytaj stare wątki, odpowiedź przyjdzie sama

PS. I jeszcze mała korekta: masz 6m-cy od RTG klatki, nie od daty wydania wizy. 

Wielkie dzięki. Tutaj na forum każdy dostaje tyle wsparcia i przydatnych informacji, że wielki szacun dla wszystkich którzy pomagają. Dobro wraca :):) To pewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Pawex1972 said:

Dziękuję :). I jeszcze jedno. Jak wpisać w dziale wykształcenie. Jeżeli skończyłem politechnikę to mam wybrać University czy coś innego. Mam tytuł magistra ekonomi. Inne równoważne tłumaczenie poziomu poziomu szkoły mi nie przychodzi do głowy, a nie chce we wniosku wypisywać głupot lub fantazji. I jak? :)

Nie pamietam co tam jest w dropdownie takze use your best judgement :) "University with a degree" nie ma? Jak wpiszesz MSc in economics to tez punktow ECTS nikt Ci liczyl nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Xarthisius napisał:

Nie pamietam co tam jest w dropdownie takze use your best judgement :) "University with a degree" nie ma? Jak wpiszesz MSc in economics to tez punktow ECTS nikt Ci liczyl nie bedzie...

Tak jest, zaznaczyłem "University with a degree" :), a scany dyplomu dostaną dla wyjaśnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podpowie w takiej kwestii:

1.Czy tłumaczyć na język angielski nazwy szkół??

2. Czy w rubryce "Full Name in Native Alphabet"  wpisujemy dwa imiona i nazwisko czy tradycyjnie tylko  pierwsze imie i nazwisko , ( drugie imię już podałem  w rubryce wyżej )

Dzięki z góry za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Mam kolejne 2 pytania:

1) Wysłaliśmy jakiś czas temu DS-260 na DV2020 (wylosowali męża, mnie nie). Po wysłaniu wniosku obroniłam licencjat i zastanawiam się czy jest sens dzwonić to kentucky żeby odblokowali wniosek, do tego we wniosku podany mam ciągle paszport na nazwisko panieńskie (nowego jeszcze nie wyrabiałam). Myślicie że powinniśmy odblokować wniosek i uzupelnić te dane? Czy przywieźć nowe dokumenty dopiero na rozmowę? 

2) Po jakim czasie od złożenia wniosku dostaniemy jakieś info? Dopiero podczas maila o rozmowy w ambasadzie czy wcześniej wyslą jakieś potwierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...