Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, srk napisał:

Wyslij ds260, z racji tego, ze Twoj numer juz byl current i  to spodziewaj sie zaproszenia na styczen/luty.

dziekuje za odpowiedz ds260 juz wysłany trochę opóźniłem wysłanie wniosku bo czekałem na paszporty i byłem za granica a nie miałem jak ich odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był.

W biuletynie październikowym cut off na październik dla Europy jest 2.000. Przewidywany na listopad 4.400.

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2019/visa-bulletin-for-october-2018.html

Listopadowego biuletynu jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam następującą sytuację:

Wylosowano mnie w loterii wizowej. Jestem kawalerem, mam dwójkę dzieci i miałem je zgłoszone w aplikacji i podczas wypełniania Ds260 zadeklarowałem że emigrują ze mną. Ale od tamtej pory sytuacja uległa zmianie bo właśnie się rozstaję z matką moich dzieci. I oczywiście ona nie wyrazi zgody na ich wyjazd ze mną na stałe. I teraz pytania:

1. Czy jakoś starać się to zmienić teraz? (w sensie czy pisać i to wyjaśniać do kcc?). 

2. Czy dzieci mogą stracić prawo do GC, jeśli np. By dostaly a jednak nie wyemigrowały że mną w określonym czasie? (Wydaję mi się że nie ale może coś wiecie lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. 

ad. 1 wnioski już wypełniłem za mnie i dzieciaki i dopiero potem się sytuacja skomplikowała. czyli one już mają już swoje confirmation number-y. czyli dostane zaproszenie pewnie dla całej trójki, czy jak. 

ad. 2 a to nie jest tak że jeśli rodzic ma GC to dziecko z automatu dostaje i nie traci tego do pełnoletności? czyli rozumiem to tak ze jeśli dostaniemy wszyscy GC a dzieciaki by narazie nie pojechały to tracą za jakiś czas to prawo i powiedzmy jakby miały jechać za jakieś 5 lat to by trzeba było całą procedurę na nowo zaczynać i płacić ponownie? 

jakie są wymogi podtrzymania GC? trzeba spędzić w usa ileś miesięcy/rok albo coś takiego? takie same są dla mnie i dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szags napisał:

ad. 2 a to nie jest tak że jeśli rodzic ma GC to dziecko z automatu dostaje i nie traci tego do pełnoletności? czyli rozumiem to tak ze jeśli dostaniemy wszyscy GC a dzieciaki by narazie nie pojechały to tracą za jakiś czas to prawo i powiedzmy jakby miały jechać za jakieś 5 lat to by trzeba było całą procedurę na nowo zaczynać i płacić ponownie? 

jakie są wymogi podtrzymania GC? trzeba spędzić w usa ileś miesięcy/rok albo coś takiego? takie same są dla mnie i dzieci?

Wymogi sa takie same dla kazdego (odnosnie utrzymania tez). Maja 6 miesiecy od badan na wyjazd, jak nie wyjada to wiza imigracyjna jest niewazna.

Pozniej musisz je sponsorowac - dopoki sa niepelnoletnie zajmie to jakies 2 lata, w momencie jak beda pelnoletnie procedura znacznie sie wydluza i zalezy od tego czy jestes rezydentem czy obywatelem i czy dzieci maja zony/mezow. Generalnie jak nie teraz to pozniej bedzie znaaaacznie bolesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...