Skocz do zawartości

Wypełnianie wniosku DS-260


Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, Krystian321 said:

1. Jeśli wypełniam miejsca poprzedniej pracy, to mam wypisać wszystko? Nawet jeśli praca była podczas studiów w okresie dwóch miesięcy na zleceniu? :) Czy to potem będzie jakoś weryfikowane?

Tak.

9 minutes ago, Krystian321 said:

2. Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?  - nie do końca rozumiem o co tutaj chodzi? Czy o to, czy posiadałem kiedyś SSN (Social Security Number) ?

Alien Registration Number (albo w skrocie A-#) otrzymujesz przy interakcjach z USCIS, np. przy zlozeniu wniosku o pozwolenie na prace, albo o GC. Jezeli wczesniej nigdy nie skladales zadnej petycji do USCIS to takiego numeru nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xarthisius napisał:

Tak.

Alien Registration Number (albo w skrocie A-#) otrzymujesz przy interakcjach z USCIS, np. przy zlozeniu wniosku o pozwolenie na prace, albo o GC. Jezeli wczesniej nigdy nie skladales zadnej petycji do USCIS to takiego numeru nie masz.

Tzn kiedyś byłem na sezonowej pracy w USA (wakacyjna - dwa miesiące). Czy w takim razie taki numer muszę posiadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Xarthisius napisał:

A skladales jakis wniosek do USCIS? Otrzymales kiedykolwiek z USCIS formularz I-797?

Powiem Ci, że pierwsze słyszę takim czymś. Miałem wizę pracowniczą na okres mojej pracy i do tego otrzymałem SSN , ale nic więcej nie wysyłałem i nie uzupełniałem takiego formularza. Przynajmniej nie kojarzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelasia napisał:

Jeśli nie wysłałeś żadnej petycji do uscis to nie masz A#. Bycie na J1 na worku czy podobnych programach nie  kwalifikuje do nadania tego numeru. 

Ja na pewno nie, natomiast nie mam w 100% pewności czy np firma, która organizowała mi ten wyjazd tego nie zrobiła. Czy można to gdzieś sprawdzić ? np na stronie USCIS ? Bo ta firma nie zajmuje się już tym kilka lat, więc nawet nie mogę ich o to zapytać. 

Czy jeśli zaznaczę 'No', oni to jakoś weryfikują? 

 

Będę wdzięczny jeszcze za wyjaśnienie o co chodzi w poniższym:

'Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?' 

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Krystian321 said:

Powiem Ci, że pierwsze słyszę takim czymś. Miałem wizę pracowniczą na okres mojej pracy i do tego otrzymałem SSN , ale nic więcej nie wysyłałem i nie uzupełniałem takiego formularza. Przynajmniej nie kojarzę. 

Wizę pracowniczą czyli? H1? L1? J1? czy jeszcze inną (a może B1/B2?? ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krystian321 napisał:

Dzięki za informację, w sumie ma to sens :) nie spotkałem się z tym wcześniej, a miałem już dwie inne wizy. 

Chciałbym jeszcze zapytać o pewne rzeczy:

1. Jeśli wypełniam miejsca poprzedniej pracy, to mam wypisać wszystko? Nawet jeśli praca była podczas studiów w okresie dwóch miesięcy na zleceniu? :) Czy to potem będzie jakoś weryfikowane?

2. Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?  - nie do końca rozumiem o co tutaj chodzi? Czy o to, czy posiadałem kiedyś SSN (Social Security Number) ?

Z góry dziękuję!

 

Nie chodzi o ten numer. 

Co do pracy, ja bym wpisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...