Skocz do zawartości

Ciążą, poród w USA. Jak to wygląda?


klaudia8503

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Xarthisius said:

Przeprowadzka do Stanow i nabycie (ogolnie zmiana) status imigracyjnego to tez jest qualifying event w wiekszosci ubezpieczalni AFAIK. Dependents mozna dopisac najczesciej przez 60 dni od daty "wydarzenia", czyli (wedle mojej opini) od przekroczenia granicy.

Nie potrzebnie kombinuje, prace Maz OP zacznie dopiero jak przyleci, to tez jest qualifying event.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuję za informacje^_^ niestety nie bedę miała nikogo do pomocy w Stanach chyba, że teściową bym wzięła, ale tutaj pojawia się chyba problem wizy, bo teściowa nie ma i nie wiem czy dostałaby. Co do ubezpieczenia yo trudno, jeśli nie będzie mi się męża należało to będziemy bulić za szpital i opiekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mola napisał:

Urlop macierzyński trwa w USA 6 tygodni.

To już zależy od stanu. Jeśli ufać temu co tu jest napisane (https://www.disabilitysecrets.com/resources/disability/disability-rights/maternity-leave-rights-in-illinois) to w Illinois nie ma gwarantowanego przez państwo urlopu macierzyńskiego.

Aczkolwiek wikipedia pisze o 12 tygodniach bezpłatnego urlopu macierzyńskiego w ramach FMLA. https://en.wikipedia.org/wiki/Maternity_leave_in_the_United_States. Zatem ten pierwszy artykuł pewnie odnosi się do płatnego urlopu macierzyńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam już w tym temacie. We wrześniu przylatuje do stanów moja młodsza siostra, dla mnie żadną pomocą ona nie będzie hehe bo ma 20 lat i leci do chłopaka. Po cichu mam nadzieje, że może w stanach pomyśli o jakichś studiach, bo w Polsce zdała tylko maturę. Tak czy siak pytanie dotyczy ubezpieczenia. Dopóki pracy nie znajdzie to ubezpieczona nie będzie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, klaudia8503 napisał:

Prace mam na myu legalną:rolleyes:. Ale zanim znajdzie to będzie bez ubezpieczenia tak? Ja tak oto dopytuje bo u nas w PL każdy praktycznie jest ubezpieczony, w krajach innych gdzie mieszkałam i pracowałam to też zawsze od przyjazdu miałam ubezpieczenie.

Na wizie turystycznej jak siostra przylatuje to nie będzie mogła podjąć żadnej legalnej pracy. Ani miec ubezpieczenia. Just sayin.  

W US ubezpieczenie trochę inaczej funkcjonuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, klaudia8503 napisał:

Prace mam na myu legalną:rolleyes:. Ale zanim znajdzie to będzie bez ubezpieczenia tak? Ja tak oto dopytuje bo u nas w PL każdy praktycznie jest ubezpieczony, w krajach innych gdzie mieszkałam i pracowałam to też zawsze od przyjazdu miałam ubezpieczenie.

W tej chwili, żeby Twoja siostra miała legalną pracę, to musi mieć wizę pracowniczą, a do tego potrzebne są odpowiednie umiejętności i pracodawca, który o tę wizę wystąpi. Jeśli nie ma jeszcze studiów lub pożądanych w USA umiejętności, no i potencjalnego pracodawcy, to do legalnej pracy jeszcze dłuuuga droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...