Skocz do zawartości

Nowe życie w USA - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

On 7/15/2018 at 12:13 PM, katlia said:

Gratuluje, Megan !!!
 

To nic. Pobedziesz tam 12-18 miesiecy, i albo dostajesz awans albo idziesz do innej firmy na wyzsze stanowisko, majac w reku te bezcenne-tu amerykanskie experience. 

Lepiej niz OK. W USA to jest super. 

W wiekszych firmach mniej wiecej standard teraz. ALE: nie wszedzie mozna sie zwolnic na 10 dni (czyli w sumie 2-tygodnie urlopu) pod rzad. To znaczy, nie ma przepisow ktore to zabraniaja, ale po prostu szef Ci powie ze nie moze Ciebie nie byc w pracy "tak dlugo." Wiec nie tylko nie bedzie europejskich 3-tygodniowych urlopow... prawdopodobnie beda tylko 1-tygodniowe urlopy przynajmniej przez pare lat. 
 

Do what Americans do: 3 lub 4 tygodniowe urlopy... miedzy jedna praca a druga. Serio, wiekszosc moich znajomych w ten sposob urzadza sobie dluzsze urlopy - robia sobie break przed rozpoczeciem pracy w nastepnej firmie. 

Glowa do gory. Jestes inteligentna, masz fach, zdolnosci i prace w dynamicznej, pieknej czesci USA. Napewno ulozy Ci sie, i bedziesz mogla stworzyc sobie ciekawe zycie. Bedzie inne niz w Europie z wielu wzgledow, i w tym z urlopem, ale takze pelne wrazen, przyjemnosci i przygod. You go girl!

Dzięki bardzo Katlia, mam nadzieje że sie ułoży :) póki co to czy mnie przyjmą zależy jesCze od pomyślnego przejścia drug testu, co jest dla mnie nowością i trochę jestem ciekawa jak to ma wyglądać... 

Tu w Kaliforni tak dużo marychy ludzie palą na ulicach, że czasem sie zastanawiam czy jako bierny wdychacz mam coś we krwi i czy test to wykryje O.o 

ale chyba nie? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 7/15/2018 at 12:37 PM, sly6 said:

Jak kto jest z kradzieżą czy zagubienie gc

https://citizenpath.com/green-card-identity-theft/

Możecie a nawet powinniście to zgłosić jak najszybciej.  

Dzięki...mąż poszedł dziś na policję. Zdziwili sie bardzo ze przyszedł bo takie rzeczy zgłasza sie tu online (o czym nie wiedzieliśmy ). Ale pocieszyli go że samo zgubienie GC nie wiąże sie za bardzo z żadnym ryzykiem bo do kradzieży tożsamości niezbędny jest SSN. Także trochę nam ulżyło. 

4 hours ago, ilon said:

Super Megan! Kiedy zaczynasz?! 

Dzięki :) nie wiem jesZcze kiedy, mówią że kiedy chce. Tyle ze jeszcze ze dwa tygodnie im zajmie background check plus tydzień mam na zastanowienie wiec myśle ze połowa sierpnia najwcześniej... jesli w ogóle można zacząć w połowie miesiąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

jako bierny wdychacz mam coś we krwi i czy test to wykryje O.o 

ale chyba nie? ;P

Chyba nie :) Ale na wszelki wypadek nie jedz nic z makiem bo teoretycznie to moze sie pokazac jako opiate w drug test. Wiec unikaj makowca czy poppy seed bagel i bedzie OK. Jak juz zaczniesz prace to napisz o wrazeniach. Jeszcze raz, gratuluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Dzięki bardzo Katlia, mam nadzieje że sie ułoży :) póki co to czy mnie przyjmą zależy jesCze od pomyślnego przejścia drug testu, co jest dla mnie nowością i trochę jestem ciekawa jak to ma wyglądać... 

Tu w Kaliforni tak dużo marychy ludzie palą na ulicach, że czasem sie zastanawiam czy jako bierny wdychacz mam coś we krwi i czy test to wykryje O.o 

ale chyba nie? ;P

Siusiu do butelki i wynik na poczekaniu

Swoja drogą,  jeśli u nas maryha jest legalna to co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MeganMarkle napisał:

Jak to nie zatrudniać palaczy???

dlaczego?

.Wszyscy wiemy jak bardzo szkodliwe palenie jest dla ludzi. Wiec palacy kosztuja wiecej do ubezpieczenia. Pamietaj, firmy doplacaja za ubezpieczenie medyczne pracownikow. Wielkie firmy wydaja na to miliony dolarow co roku. A im bardziej chorzy  pracownicy (lub mozliwie chorzy, jak naprzyklad starsi ludzie, lub palacy) tym drozej do ubezpieczenia. W USA it's all about the money, it's all about the profit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...