Skocz do zawartości

Nowe życie w USA - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kamil Seternus napisał:

Siemka,

Widzę, że tu osoby wyprzedzające mnie o jeden krok.

Przekroczyłem granicę w NY i dostałem stempla (pieczątkę) do paszportu, tą co wszyscy, która służy jako dowód stałego pobytu przez okres 1 roku w USA. 

I wyczytałem, że na GC - trzeba czekać 120 dni - to prawda, że się czeka aż tak długo?? I druga sprawa. Dostałem pracę u znajomego i nie wiem czy mogę pracować, bo mam tylko paszport z tą pieczątką?????

Ja złożem wniosku DS260 - że nie mam SNN i go potrzebuję, długo trzeba czekać lub można jakość skrócić ten czas? :)

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)  

Jeśli znajomy poczeka z numerem to możesz tam pracować, numer powinien być za dwa tygodnie jeśli nie ma go to idziesz do biura SSN.GC powinna być za 4 tygodnie i u większości tak jest, były na forum osoby ze dłużej czekały i musisz czekać,tego nie da się przyspieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja przyleciałem w czwartek, a w poniedziałek poszedłem do pracy po prostu na paszport mnie wpisali i dostawałem czeki nie wiem w jaki sposób bo już nie pamiętam, a jak dostałem SSN to im tylko podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Pozdrowienia z Denver :) 

Od wczoraj jesteśmy w US, pierwsze wrażenia pozytywne :) 

Próbował ktoś z Was kupić i ubezpieczyć samochód w US przed zrobieniem amerykańskiego prawa jazdy? Jest to możliwe? Bez auta ciężko się tu poruszać, wolałbym nie musieć czekać aż przyjdzie zielona karta i będę mógł zrobić amerykańskie prawko. Przed wyjazdem z PL zdobyliśmy potwierdzenia od ubezpieczycieli i policji o bezszkodowej jeździe, mam nadzieję że uznają je tutaj i nie będziemy musieli "zdobywać zaufania" u ubezpieczycieli w US od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, scarab napisał:

Pozdrowienia z Denver :) 

Od wczoraj jesteśmy w US, pierwsze wrażenia pozytywne :) 

Próbował ktoś z Was kupić i ubezpieczyć samochód w US przed zrobieniem amerykańskiego prawa jazdy? Jest to możliwe? Bez auta ciężko się tu poruszać, wolałbym nie musieć czekać aż przyjdzie zielona karta i będę mógł zrobić amerykańskie prawko. Przed wyjazdem z PL zdobyliśmy potwierdzenia od ubezpieczycieli i policji o bezszkodowej jeździe, mam nadzieję że uznają je tutaj i nie będziemy musieli "zdobywać zaufania" u ubezpieczycieli w US od zera.

Ludzie na wizach turystycznych lub bez tak robią lecz od ubezpieczyciela zależy jak Wam wyliczy składkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, scarab napisał:

Przed wyjazdem z PL zdobyliśmy potwierdzenia od ubezpieczycieli i policji o bezszkodowej jeździe, mam nadzieję że uznają je tutaj i nie będziemy musieli "zdobywać zaufania" u ubezpieczycieli w US od zera.

Raczej bym na to nie liczyl....

Poza tym wez pod uwage ze ubezpieczyciele w US uzywaja credit score jako jeden z czynnikow w wyliczaniu stawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/22/2018 at 8:50 PM, scarab said:

Pozdrowienia z Denver :) 

Od wczoraj jesteśmy w US, pierwsze wrażenia pozytywne :) 

Próbował ktoś z Was kupić i ubezpieczyć samochód w US przed zrobieniem amerykańskiego prawa jazdy? Jest to możliwe? Bez auta ciężko się tu poruszać, wolałbym nie musieć czekać aż przyjdzie zielona karta i będę mógł zrobić amerykańskie prawko. Przed wyjazdem z PL zdobyliśmy potwierdzenia od ubezpieczycieli i policji o bezszkodowej jeździe, mam nadzieję że uznają je tutaj i nie będziemy musieli "zdobywać zaufania" u ubezpieczycieli w US od zera.

My kupilismy samochod prawie od razu po przyjezdzie (bez tego nie da sie żyć a nie chcieliśmy ciagle od przyjaciół pożyczać).

zadnych polskich zaświadczeń Ci tu nie uznają, maja to w dupie, dla nich się liczy amerykańskie prawo jazdy tylko... ale! My w Kaliforni znaleźliśmy jednego ubezpieczyciela który nam dał ubezpieczenie mimo braku cradit score (była to opcja dla nowo przybyłych imigrantów właśnie), oczywiście szedł za tym odpowiedni upcharge :) ale przynajmniej mamy ubezpieczenie. 

Plan był taki że lada moment wyrobimy stanowe prawko i zmienimy ubezpieczyciela, ale potem się okazało że w Kaliforni nie tak łatwo wyrobić prawo jazdy... termin na egzamin praktyczny mam dopiero 20.09 (2mce po teorii!) a mój mąż już oblał 2 razy :D ten ostatni raz w zasadzie nie tyle oblał co go odesłali do domu bo sam przyjechał samochodem a przecież nie ma prawa jazdy wiec powinien ktoś go przywieźć ... facepalm :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MeganMarkle napisał:

ten ostatni raz w zasadzie nie tyle oblał co go odesłali do domu bo sam przyjechał samochodem a przecież nie ma prawa jazdy wiec powinien ktoś go przywieźć ... facepalm :/ 

Hmm nie znam (nie śledzę Twojej historii) ale :

If you are a visitor in California over 18 and have a valid driver license (DL) from your home state or country, you may drive in this state without getting a California DL as long as your home state DL remains valid.

If you become a California resident, you must get a California DL within ten (10) days. Residency is established by voting in a California election, paying resident tuition, filing for a homeowner's property tax exemption, or any other privilege or benefit not ordinarily extended to nonresidents.

Czy Twój mąż nie miał swojego polskiego prawo jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maciopa said:

Hmm nie znam (nie śledzę Twojej historii) ale :

If you are a visitor in California over 18 and have a valid driver license (DL) from your home state or country, you may drive in this state without getting a California DL as long as your home state DL remains valid.

If you become a California resident, you must get a California DL within ten (10) days. Residency is established by voting in a California election, paying resident tuition, filing for a homeowner's property tax exemption, or any other privilege or benefit not ordinarily extended to nonresidents.

Czy Twój mąż nie miał swojego polskiego prawo jazdy?

Miał ale mieli to w dupie. Jest jakaś reguła że musisz na egzamin praktyczny być przywieziony przez inna osobę co ma stanowe prawko. A może miał po prostu pecha że trafił na złośliwego urzędnika...

a swoją droga co z tego ze niby na polskim DL można tu jeździć skoro ubezpieczenia normalnego bez stanowego prawka nie można mieć ani na BART parking się zapisac itp.... nie mówiąc już o tym ze jest to tez jakby dowód osobisty - tak wiec przydaje się do kupowania alkoholu :) mój szanowny mąż zgubił GC po miesiącu już i za karę musiał obywać się bez piwka przez cały czas aż do wydania nowej - bo ja mu powiedziałam ze nie kupię. Musi być kara :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...