Skocz do zawartości

Nowe życie w USA - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kyyyx napisał:

Hej, dwa dni temu wylądowaliśmy w Chicago. Dzisiaj z mężem udalismy sie do urzędu SSN i dowiedzieliśmy się ze kwity przyjdą za 3 tygodnie. Zależy nam żeby podjąć jak najszybciej pracę. Kiedy można zacząć? Czy można podjąć pracę już po otrzymaniu GC czy jednak jeszcze wstrzymać się zanim dostaniemy SSN?  

Zależy od pracodawcy, czasami czekają na numer a Wy pracujecie. Ważne że macie pieczątki w paszportach i to działa jak gc plastikowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
42 minuty temu, miron_ksi napisał:

Ja w sumie zacząłem pracę i zakładałem konta w banku i inne rzeczy bez SSN (bo jakoś dopiero 10 dni po przylocie mogłem iść po nie), a potem miałem tylko mailem wysyłać czy donieść. 

@miron_ksi W jakim banku otworzyłeś konto? Nie było to też przypadkiem jakieś konto tymczasowe? Dowiedziałam się u jednego pracownika banku PNC to wymagają GC i SSN żeby założyć konto. W takim razie gdzie można założyć konto mając jak na razie jedynie wbitą pieczątkę w paszport?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja konto zakładałem na paszport tylko i obiecałem, że doniosę SSN jak będę miał. W sumie Pan tylko sprawdzła stronę z danymi osobowymi. Ja otwierałem w Republic Bank (z Wells Fargo jakoś tam połączony/zafiliowany) - konto od razu działało, a koleżanka otworzyła w Chase też bez SSN. W przypadku koleżanki, to ktoś tam znał kierownika oddziału jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kyyyx napisał:

@miron_ksi W jakim banku otworzyłeś konto? Nie było to też przypadkiem jakieś konto tymczasowe? Dowiedziałam się u jednego pracownika banku PNC to wymagają GC i SSN żeby założyć konto. W takim razie gdzie można założyć konto mając jak na razie jedynie wbitą pieczątkę w paszport?

 

Założyłem jeszcze na wizie B2. W US Banku. Bez żadnych GC i SSN. Dobry bajer połową sukcesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, kyyyx said:

@miron_ksi W jakim banku otworzyłeś konto? Nie było to też przypadkiem jakieś konto tymczasowe? Dowiedziałam się u jednego pracownika banku PNC to wymagają GC i SSN żeby założyć konto. W takim razie gdzie można założyć konto mając jak na razie jedynie wbitą pieczątkę w paszport?

 

Nie jest prawdą jakoby do założenia konta w banku potrzebny był SSN i GC - przecież nie będąc w USA tez można mieć tam kasę, na tak zwanym koncie „typu zaskórniak” ;) Ja założyłam z mężem w stanach konto na rok przed przyjazdem do Usa na stałe, kiedy nie znaliśmy jeszcze nawet wyników loterii - chcieliśmy mieć po prostu trochę kasy w USA na czarna godzinę, w razie jakby się coś kompletnie spierdzieliło w Europie i trzeba było łapać paszport i spadać jak najdalej z dnia na dzień (albo gdyby polski rząd położył nagle łapę na prywatnych kontach w polskich bankach)... Założyliśmy konto w Bank Of America i potrzebne były tylko paszporty, stawienie się osobiście oraz adres amerykański do korespondencji (wpisaliśmy adres przyjaciół). I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja powiedziałem że przywiozłem trochę grosza i nie chciałbym takiej gotówki trzymać pod poduszką. Bank z przyjemnością przyjął szeleszczace banknoty, wymienil je na dulary. Natychmiast dali mi tymczasową karte Visa a normalna przyszla za pare dni Pocztą. Można?  Mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pelasia napisał:

Zalezy od banku. Większość bedzie wymagać SSN i bez tego ani rusz. U mnie w miescie tylko US Bank założy Ci konto bez SSN. GC w większości nie jest wymagana. Ważny paszport im wystarczy. 

Niekoniecznie musi to być SSN. Konto można również otworzyć na ITIN.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...