Skocz do zawartości

Nowe życie w USA - moje wrażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.09.2018 o 01:29, BartekWSH napisał:

Dokładnie tak. Chase i Bank of America, nie wymagane ssn, gc, wystarczy dwa dokumenty tożsamości. 

@BartekWSH Wczoraj nie chcieli mi otworzyć konta w Chase, bo nie mialam potwierdzenia adresu gdzie aktualnie mieszkam.. A ten, który jest na liście z SSN nie honorują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 hours ago, kyyyx said:

@BartekWSH Wczoraj nie chcieli mi otworzyć konta w Chase, bo nie mialam potwierdzenia adresu gdzie aktualnie mieszkam.. A ten, który jest na liście z SSN nie honorują. 

Ciekawe... w Bank of America wystarczyło ze podałam adres przyjaciół (bo swojego nie miałam). Im to i tak tylko do korespondencji potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sly6 napisał:

Zależy od innych czynników. Masz rację tam gdzie mieszkasz tak jest i tutaj masz moje poparcie. 

Dopiero teraz dopatrzylem się własnego błędu. To @MeganMarkle zyskała poparcie kierownictwa. Tak że wiesz moja droga, nie ******** tego...   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, andyopole said:

Dopiero teraz dopatrzylem się własnego błędu. To @MeganMarkle zyskała poparcie kierownictwa. Tak że wiesz moja droga, nie ******** tego...   ;)

No w końcu mój wkład w to forum został doceniony :P Czekam na nagrodę pieniężną $$$ :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MeganMarkle napisał:

No w końcu mój wkład w to forum został doceniony :P Czekam na nagrodę pieniężną $$$ :D :D

Tu masz racje, @MeganMarkle. Na moim starym forum z UK gdzie jeszcze wciaz zagladam dostalem juz kilka nagrod. T-shirt z logo forum, Forumowy kalendarz na 2018 rok i kilka voucherow na zakupy na Wyspach. Te przekazalem na eventy charytatywne, ktore to forum prowadzi na biezaco. Nie powiem za co bo @Sly6 by sie wstydzil ze na taki pomysl nie wpadl. Sa takie "forumy" gdzie nie tylko trzepie sie kase i zajmuje szpiegostwem na rzecz konsulatow.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 20:28, kyyyx napisał:

@BartekWSH Wczoraj nie chcieli mi otworzyć konta w Chase, bo nie mialam potwierdzenia adresu gdzie aktualnie mieszkam.. A ten, który jest na liście z SSN nie honorują. 

No tak, nie napisalem tego ze potrzebny jest jakis list np. comed. Mialem na mysli wymagania co do legalnosci (osoby bez Ssn i GC) oraz osoby, ktore niedawno przyjechaly i oczekuja w pierwszym miesiacu na GC i SSN.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2018 o 19:28, kyyyx napisał:

@BartekWSH Wczoraj nie chcieli mi otworzyć konta w Chase, bo nie mialam potwierdzenia adresu gdzie aktualnie mieszkam.. A ten, który jest na liście z SSN nie honorują. 

Miałem to samo, ale jako potwierdzenie adresu wystarczyło prawo jazdy, a w zasadzie Instruction Permit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się ciągle zastanawiam Megan dlaczego Twój mąż nie mógł się sam przywieźć na egzamin z prawka, skoro mój mąż się sam zawiózł i zdał za pierwszym podejściem (zdawał w Santa Clara ). Na kogo jest samochód i jego ubezpieczenie wystawione, bo moze tu jest jakaś różnica? Mój mąż auto i ubezpieczenie ma na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/17/2018 at 10:15 AM, Karuzelka said:

Tak się ciągle zastanawiam Megan dlaczego Twój mąż nie mógł się sam przywieźć na egzamin z prawka, skoro mój mąż się sam zawiózł i zdał za pierwszym podejściem (zdawał w Santa Clara ). Na kogo jest samochód i jego ubezpieczenie wystawione, bo moze tu jest jakaś różnica? Mój mąż auto i ubezpieczenie ma na siebie.

Mój mąż tez miał na siebie. Myśle ze to zależy gdzie się zdaje bo za pierwszym raz przyjechał sam i nikt się nie czepiał. Ale za to oblał egzamin :/ za drugim (w innym DMV) jak przyjechał sam do go odesłali do domu ze musi być z druga osoba...

Ja dziś miałam moje pierwsze podejście do „behind the wheel test” i poprosiłam koleżankę z pracy żeby się ze mną stawiła i faktycznie sprawdzali czy była ze mną w samochodzie - pozwolili jej wysiąść dopiero jak już egzaminator wsiadł. To bylo w Fremont DMV. A egzamin zdałam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...